Zamknij
REKLAMA

Pomimo kwarantanny poszedł do sąsiada. Odpowie przed sądem

11:19, 25.03.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wysoka grzywna może grozić mieszkańcowi naszego powiatu, który zlekceważył zasady kwarantanny domowej. Mężczyzny nie było w domu podczas kontroli policjantów. Po około godzinie zadzwonił do funkcjonariuszy z informacją, że już wrócił. W sprawie prowadzone są czynności wyjaśniające.

Kolbuszowscy policjanci codziennie realizują zadania związane ze sprawdzaniem osób przebywających w kwarantannach domowych. Jak dotychczas mieszkańcy naszego powiatu wykazywali się odpowiedzialnością i stosowali się do obowiązujących zaleceń. Niestety kontrola funkcjonariuszy u mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, pokazała, że nie wszyscy przestrzegają obowiązujących zaleceń. Kiedy policjanci po południu podjechali pod dom mężczyzny i skontaktowali się z nim telefonicznie, oświadczył, że zaraz wyjdzie i rozłączył się.

Niestety się nie pojawił, ani też nie odpowiadał na telefony policjantów. Funkcjonariusze zgłosili fakt dyżurnemu i realizowali dalsze czynności. Godzinę później mężczyzna zadzwonił  do funkcjonariuszy i poinformował, że jest już w domu, a wcześniej był u sąsiada.

Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do zasad kwarantanny grozi grzywna. Należy również pamiętać, że brak odpowiedzialności w przestrzeganiu kwarantanny może przede wszystkim skutkować rozprzestrzenianiem się epidemii.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PankracyPankracy

3 2

Wprowadzacie Państwo w błąd czytelników. Kolbuszowa nie leży w naszym powiecie. 07:21, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rickiricki

4 0

Widocznie poszedł się odkazić , a sąsiad doniósł. 09:21, 28.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA