Zamknij
REKLAMA

Radni PiS: wierzymy, że znajdzie się większość, która odwoła starostę

16.12, 21.06.2022 ks Aktualizacja: 16.15, 21.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

- Tym wnioskiem chcemy dać szanse na nowe otwarcie w powiecie. Nie może być tak, że ta sytuacja się pogłębia, a my jako radni powiatu nie robimy nic. Głosowanie będzie tajne i wierzymy, że znajdzie się większość, która odwoła starostę i powoła nowego, który podoła tym zadaniom - mówią inicjatorzy wniosku o odwołanie starosty powiatu mieleckiego.

Jak już informowaliśmy, na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Mieleckiego klub radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o odwołanie starosty - formalnie mowa jest o odwołanie Zarządu Powiatu Mieleckiego, na czele którego stoi starosta Stanisław Lonczak.

- Obserwując ostatnie czasy pracy zarządu pod przewodnictwem starosty, nie mogliśmy dłużej czekać i w związku z tym rozpoczęliśmy procedurę, która będzie prowadziła do odwołania przewodniczącego zarządu - powiedział na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych powiatowych PiS Zbigniew Tymuła.

- Dzisiaj sytuacja w szpitalu jest bardzo krytyczna - ocenił. - Powinno się o tym temacie mówić w pierwszej kolejności, bo to jest życie i zdrowie naszych mieszkańców - dodał.

- Stwierdziliśmy, że ta koalicja już się wypaliła. Mając 13 radnych na 12 z opozycji, brak jest współpracy przez te 3,5 roku, brak wspólnych inicjatyw, tylko ciągłe wołanie, że to myśmy winni, że myśmy powinni coś załatwić czy zrobić - mówił Tymuła.

Radny Krzysztof Olszewski, który już przed tygodniem zapowiedział złożenie takiego wniosku, przyznał, iż ma on związek z „niepokojącą sytuacją w szpitalu, który ma coraz większą stratę”. - Słyszymy też niepokojące informacje za pośrednictwem pracowników szpitala. W trosce o prawidłowość realizacji zadań, żeby przeciąć pewne sprawy, złożyliśmy ten wniosek - powiedział.

Jak podkreślił radny, wniosek zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym będzie procedowany za miesiąc. - Wskazujemy na nieprawidłowości, które w ostatnim czasie się uwidoczniły: zamieszanie z PAKS-em, chaos i medialna nagonka na radnych, że to oni ponoszą za to odpowiedzialność. My wskazujemy winnego starostę powiatu mieleckiego - dodał. 

- Tym wnioskiem chcemy dać szanse na nowe otwarcie w powiecie. Nie może być tak, że ta sytuacja się pogłębia, a my jako radni powiatu nie robimy nic. Głosowanie będzie tajne i wierzymy, że znajdzie się większość, która odwoła starostę i powoła nowego, który podoła tym zadaniom - podkreślił Krzysztof Olszewski.

- Jako przeaonidczący komisji rodziny, zdrowia i pomocy społecznej, wielokrotnie pytałem starostę o sytuację w szpitalu. Nigdy praktycznie nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi, dlaczego jest tak źle - powiedział z kolei Marek Kamiński.

- Jest już wymieniony kolejny dyrektor, który startował w konkursie i teoretycznie powinien znać sytuację szpitala, a ciągle się tłumaczy, że nie zna wszystkich spraw i tematów, dalej musi się tego wszystkiego nauczyć, żeby to lepiej organizować. Tylko że na to wszystko nie ma już czasu - stwierdził radny Kamiński.

- Dzisiaj dochodzą do nas nawet słuchy, że brakuje pieniędzy na wypłaty w szpitalu. Ciężko to  potwierdzić, natomiast publicznie zadajemy takie pytanie, bo od pracowników dostajemy takie pytania - mówił.

Kamiński wrócił do tematu Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. - Nie otrzymałem odpowiedz, dlaczego zrywa się umowę na dwa lata przed terminem. Przecież przez te dwa lata można było wynegocjować nową umowę, a nie robić tego bezprzetargowo, na kolanie, szybko i jeszcze strasząc wszystkich mieszkańców. W PAKS dzieje się niezbyt dobrze, bo dochodzą nas różne słuchy. Prawdopodobnie PAKS ma problemy z obsadzeniem wszystkich etatów - mówił Marek Kamiński.

- Sytuacja dojrzała do tego, żeby taki wniosek został sformułowany - ocenił z kolei radny Waldemar Barnaś.

- Mieszkańcy powiatu mieleckiego i radni powiatu mają różne poglądy, ale one nie przekładają się na nasz stosunek do szpitala, służby zdrowia. Wszyscy wiemy, że mamy jedno zdrowie, że ono jest ponad podziałami i wcześniej czy później każdy z nas będzie pacjentem szpitala. Stąd też nasza troska o ten szpital jest szczególną - powiedział Barnaś.

Krytycznie odniósł się też do licznych zmian na stanowisku dyrektora szpitala. - Nawet najlepszy dyrektor, jeżeli przyjdzie tutaj z najlepszym pomysłem, ale nie będzie miał wsparcia ze strony zarządu i starosty to skazany jest na niepowodzenie - powiedział. - Trzeba pisać projekty i sięgać do źródeł - tam, gdzie jest możliwe pozyskanie pieniędzy, chociażby z Polskiego Ładu czy teraz Krajowego Planu Odbudowy, który będzie uruchamiany - dodał.

[ZT]70203[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (34)

RobertosRobertos

29 103

Brawo radni PiS, pełne poparcie 16:29, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntypisiorAntypisior

52 17

Brawo i pis w jednym zdaniu nie moze istniec bo to jest zaprzeczenie. Pis to synonim kalu. 16:38, 21.06.2022


AntypisiorAntypisior

95 24

Won z pisiorami a tymuła to już niech się nie odzywa bo szkoda tego szkodnika słuchać 16:36, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntyPOAntyPO

2 12

Won z POmyjami największymi szkodnikami kraju ! 11:24, 22.06.2022


Zmoczyli 4 litery z Zmoczyli 4 litery z

70 17

Zmoczyli 4 litery z PAX chcieli powrotu do sterowania ręcznego kariologią a przy PAXie nie ma takiej możliwości. Trzeba ratować sytuacje więc trzeba obwinić starostę w nadziei że ludzie to może kupią. Towarzysze z PIS już chcielibyście powrotu do socjalizmu, centralizmu i chcecie mieć wpływ na wszystko jak dawne PZPR. 16:51, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

-4°-4°

35 5

No ale tylko stary komuch pomyli PAKS z PAX 17:17, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kubakuba

69 19

pajacyki a nie PIS. 17:38, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zbyszek daj spokój!Zbyszek daj spokój!

65 19

Zbyszek daj spokój i nie rób zadymy! 17:41, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZadymiarkaZadymiarka

67 16

Zamiast coś dobrego zrobić to Ci Panowie tylko sieją burze! Lonczak jaki jest to jest ale tyle na drogach powiatowych nawet za transportowca tyle nie robiono. A szpital od 30 lat upada i jakoś funkcjonuje. To że dopiero teraz zmiany robią i nowych lekarzy ściągają to Ci chcą jakieś odwołanie. Nie przejmować się i do przodu Panie Starosto! 17:49, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JanJan

58 14

Tymuła nie rób z siebie błazna w szpitalu potrzebne są zmiany nowa kadra, zmiana organizacji pracy oddziałów i poradni przykład rok albo 2 czekać na przyjęcie do porani szpitalnej to jakaś paranoja, szpital ma ponoć dobrze wyposażoną pracownie endoskopową ale żeby zrobić kolonoskopię albo gastroskopię ambulatoryjnie to mieszkańcy muszą jeździć do innego miasta bo w Mielcu nie można takie badania można wykonać tylko przez oddział wewnętrzny na którym ciągle nie ma miejsc i mieszkańcy są odpychani do innych szpitali. 18:46, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrezesPrezes

46 13

W sina dal za Kaczyńskim w siną dal 19:11, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IncydentIncydent

6 0

Już, nieodżałowanej pamięci, Romek Kostrzewski śpiewał 21:54, 21.06.2022


boryna z rzochowa boryna z rzochowa

28 10

zbyku fajny z ciebie chłop bo sie znasz na traktorach ale nie mogę ci tego wybaczyć że rękę prezydenta rzochowa uściskałeś 19:24, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

MałyMały

53 11

Zbliżają się wybory, to trzeba zaistnieć że coś się robi .... 19:50, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rozbawiony Rozbawiony

52 15

Ooooo, w końcu towarzysz Tymuła się pojawił
Bo tak tylko w kółko i kółko Ferdek "Tik tok" Kapinos. 20:09, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CozabraktaktuCozabraktaktu

47 3

Co za brak taktu, nie mają niczego ważnego do zrobienia zamiast obrzucać się gównem? 20:24, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


ArtystaArtysta

2 1

Szanowny Panie kopiowanie tego samego wpisu pod każdym nowym tematem jest już nudne. Przed dokonaniem wpisu należałoby tylko trochę rozszerzyć swoją ogólną wiedzę o Prawie Budowlanym i obowiązkowych przeglądach okresowych budynków. Jeśli orientowałby się Pan w temacie mając już znajomość podstawowych przepisów wiedziałby Pan, że osoby sprawdzające gaz czy wentylacje wykonują obowiązek narzucony na podstawie Prawa Budowlanego. 07:31, 22.06.2022


Ernest123Ernest123

34 7

Już PiS chce rządzić Mielcem nigdy w życiu nie dopuśćmy do tego Bo PiS to kłamcy fałszywi i kłamcy widać to jak miasto Mielec dostało kasę że nie rządzą lizusy PiS to mniej dostaliśmy niż władze wsi Tuszów Narodowy który włazi w d..e pis Nie jestem za PO żeby ktoś tak pisał 05:11, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jadwiga KJadwiga K

23 6

Już PiS chce rządzić Mielcem nigdy w życiu nie dopuśćmy do tego Bo PiS to kłamcy fałszywi i kłamcy widać to jak miasto Mielec dostało kasę że nie rządzą lizusy PiS to mniej dostaliśmy niż władze wsi Tuszów Narodowy która podlizuje się władzy Pis Nie jestem za PO żeby ktoś tak pisa 05:15, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyjechac na kopachwyjechac na kopach

8 38

no nareszcie odwolac lonczaka i caly ten zas...y zarzad ktory kompletnie sie nie nadaje.lonczak nic nie zrobil przez te lata a tylko zadluzyl szpital z 10 melonow na ok 25 nie potrafil sciagnac do powiatu zadnego wsparcia stad biida az piszczy wyjechac z nim i tym calym,,zarzadem,, 05:42, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielczankaVmielczankaV

30 5

I machina ruszyla! Prezes tupnal kacza nozka, "walnal piescia w stol" (pogrozki w strone Niemiec) i na piechote (bo benzyna coraz drozsza) ruszyl w Polske ze swoimi opowiesciami. Byl jeden taki , ktory wczesniej wyruszyl i co? i doszedl tylko do Pacanowa!!!I takiego zakonczenia zyczymy wam -oby dla was Mielec stal sie juz wkrotce takim "malym Pacanowem"- wiec szerokiej drogi pa! pa! 07:17, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

20 4

ja to predzej odwolalbym polowe tych z urzedu miasta, szczegolnie pania wice prezidą. Nie podoba mi sie jej zachowanie wielkiej pani, co najmniej jak krolowa elzbieta lazi po przedszkolach i zjada tam wszystkie ciasta i wypija herbaty, jest arogancka i niemila dla wszystkich 07:48, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

16 0

Nie lepiej przekonać do siebie wyborców pracą i dobrymi pomysłami i zdobyć władzę legalnie w wyborach, zamiast kopać dołki pod władzami demokratycznie wybranymi. PIS też jak widać wierzy w demokrację ale tylko pod warunkiem że jest mu ona przychylna. Głupota opozycji sejmowej jak widać jest zaraźliwa i PIS też na nią potrafi zachorować. wiara w cuda lepsza od wiary w wygraną w głosowaniu kiedy ma się mniejszość. 09:42, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

AntyPOAntyPO

3 21

WON z POmyjami największymi szkodnikami w kraju i donosicielami na POLSKĘ w uni ! 11:27, 22.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tvp tvp

2 1

won z pisuarami nie mylic z tym w kilblu 20:59, 28.06.2022


Cytat z Pana TaduszaCytat z Pana Tadusza

11 1

Cytat z Pana Tadeusza dla fachowców od zdrowia z konferencji ,,Głupi niedźwiedziu! Gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Wojski nie dowiedział''. 11:31, 22.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

6 0

Miałeś chamie złoty róg, skończ nam ku**a niszczyć klub! 12:21, 22.06.2022


dzieje siedzieje sie

5 0

lecz pan kazal sluga musi skapal sie biedak po szyje..... jakiez to aktualne. Ktorzy z panow na fotce pracuja w prywatnej firmie a ktorzy w budzetowce/z naszych podatkow???? nie pamietam a reszta radnych gdzie pracuje? 20:27, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

żałosneżałosne

4 0

.... co kryje sie pod pojęciem "nowe rozdanie"? mam nadzieję, że nie powrót do kadencji 2014-2018, ani nic co bylo jeszcze wczesniej życzę sobie i innym pacjentom takiej obsługi na innych oddziałach jak jest na PAKS, jakby na każdym oddziale była taka forma zarządzania to żaden pacjent by się nie skarżył 07:38, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnnaAnna

2 3

Kamiński na starostę i od razu w szpitalu będą lepiej leczyć. 18:23, 28.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tvn tvn

2 0

co to bedzie jak zrani sie w oko 21:02, 28.06.2022


Kazimierz66Kazimierz66

0 0

Towarzysze czyli chcecie zastąpić muł związkowy z pod sierpa i młota na muł związkowy z pod krzyża maryjnego, a kiedy przyjdzie czas dla normalnych mielczan ????? 12:30, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TAAA..TAAA..

1 0

JEŻELI PISBOLSZEWIA ODWOŁA LONCZAKA TO MIELCZANOM ŻYCIE SIĘ POLEPSZY ?STANIEJE WĘGIEL,PALIWO,JEDZENIE ? BO JEŚLI NIE TO PO CH.J TAKIE ŚMIESZNE AKCJE. 15:38, 30.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%