Większością głosów 13 do 10 Rada Powiatu Mieleckiego udzieliła Zarządowi Powiatu ze starostą Stanisławem Lonczakiem na czele wotum zaufania oraz absolutorium za realizację budżetu powiatu w 2019 roku. Opozycja z PiS głosowała przeciwko.
[ZT]57778[/ZT]
Poniżej publikujemy treść stanowiska, jakie opublikowali radni powiatowi PiS po czwartkowej sesji absolutoryjnej:
Stanowisko klubu radnych PiS odnośnie głosowania przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego.
Pierwszą grupą argumentów są niejasności związane z odwołaniem Dyrektor Elżbiety Wyparło oraz totalny zastój inwestycyjny w szkołach podlegających samorządowi powiatu mieleckiego. Porównując ostatni rok do lat wcześniejszych w których władze w powiecie sprawował PiS, odnosimy wrażenie że obecne władze uznały kwestię infrastruktury szkół średnich za zupełnie nieistotną. A przecież rozwój naszej młodzieży, komfort nauczania dla nauczycieli powinien być priorytetem każdej władzy.
W tym zakresie jest duże pole do poprawy, apelujemy o uwzględnienie inwestycji, remontów w szkołach w planach budżetowych na 2021 r. Ponadto konflikty które miały miejsce w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu oraz Zespole Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu wystawiają negatywną ocenę osobie wicestarosty Andrzeja Bryły odpowiedzialnego za szkolnictwo w powiecie mieleckim jak również nadzorującego prace zarządu starosty.
Kolejne kwestie dotyczą zauważalnego zmniejszenia się aktywności inwestycyjnej w naszym powiecie. Mieszkańcy zwrócili już uwagę, że mimo bardzo dobrej sytuacji finansowej samorządu powiatowego po poprzedniej kadencji oraz środków które spływają z rządu RP czy samorządu województwa liczba inwestycji jest dość mała a cześć z planów jeszcze poprzedniej kadencji np. boisk sportowych przy szkołach, rozwiązań komunikacyjnych czy inwestycji w szpitalu nie jest kontynuowana.
Niejasne procedowanie planu naprawczego w szpitalu za poprzedni rok czy brak zauważalnych działań związanych z jego realizacją również zasługują na negatywną ocenę prac obecnego zarządu powiatu.
Nierozwiązana została również kwestia usprawnienia obsługi w Wydziale Komunikacji, mimo zapowiedzi ze strony obecnego starosty jak również mimo zwiększenia zatrudnienia w kadrze kierowniczej tego wydziału. W tym zakresie duża i jak się wydaje nieuzasadniona krytyka kierowana przez obecnego starostę do poprzednich władz z PiS nie przełożyła się na realne działania i poprawę jakości obsługi mieszkańców powiatu.
Na koniec wyrażamy nasze zaniepokojenie związane z brakiem dobrej współpracy pomiędzy obecnie rządzącą koalicją a klubem radnych PiS. Podkreślamy to od początku tej kadencji że jesteśmy otwarci na współpracę i popieramy inicjatywy które służą mieszkańcom naszego powiatu i są w dobrze rozumianym interesie społecznym, np. głosując za udzieleniem wsparcia finansowego dla naszego szpitala. Wierzymy, że nasza dobra postawa i wsparcie które udzielamy dla obecnej władzy zostaną docenione i zaowocują zgodną realizacją projektów i spraw ważnych dla mieszkańców naszego powiatu. Przykładem tego, wierzmy że będzie realizacja zaproponowanych przez nas inwestycji ze środków z Funduszu Inwestycji Samorządowych wygospodarowanych przez Rząd RP kierowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego w kwocie 4 832 974,00 zł które zostały przekazane samorządowi powiatowemu poprzez ręce Posła Fryderyka Kapinosa. Nie byłoby tak dużej kwoty wsparcia gdyby nie inwestycje które prowadziliśmy w czasie władzy PiS oraz starosty Zbigniewa Tymuły w powiecie mieleckim.
Klub Radnych PiS w radzie powiatu mieleckiego
ricki13:19, 17.07.2020
Tylko korytka żal, a pełniutkie było .
bronek13:32, 17.07.2020
Mało inwestycji, bo czerwoni garną do siebie.
Jusb14:11, 17.07.2020
z prawa do lewego i vice-versa po polsku to metoda naczyń połączonych, tu stracisz tam się wyrówna bilans constans, zawsze wychodzi na zero i cicho sza,
bicie piany od oka musowo, bo jakby inaczej (?) to prymitywna metoda na zatkanie ludziom gęby, dezinformacja sztuczka stosowana w polityce/biznes od zawsze,
Politolog13:33, 17.07.2020
To jest formacja, która nigdy nie będzie współpracować dla dobra ogółu. Szlag mnie trafia. Można być w opozycji, ale to powinna być konstruktywna opozycja, tak żeby dla miasta przynosiło to efekty.
Do politologa 17:50, 17.07.2020
Biorą przykład z opozycji w sejmie !!!!!!
Dudek 13:35, 17.07.2020
I zgadzam sie w pełni z radnymi PiS dokładnie tak samo to odbieram teraz co sie dzieje w powiecie
Jusb13:58, 17.07.2020
szkoły, szkoły, szkoły, nauczyciele, boiska, opcjonalnie szpital, albo jakieś tam nie określone inwestycje,
co jest grane ? hipokryzja czy bis scenariusza znanego nam od dawna,
dlaczego brak tematu blokada mikro firm rodzinnej przedsiębiorczości i bezpłatna pomoc prawna dla pracowników "szemranych firm" powszechnie znanych z wyzysku i handlu ludźmi, problem znany,
radni klubu pis 👎 łapka w dół za bicie piany, forsowanie prania mózgów i profilowanie dzieci teraz na wyżej wykwalifikowaną siłę/kadrę roboczą, bo to tani sposób na wysoki zysk 😡, radni ! wstyd mi za was !
D14:13, 17.07.2020
Jezu co to są za ludzie. Gadają aby gadać ni do rymu ni do taktu by tylko ich na wierzchu i głosić swą prawdę na caly świat bo tylko oni mają rację.
Jusb15:35, 17.07.2020
piszesz o radnych ? jakoś dwuznaczna ta wypowiedź jakbyś się czaił,
czyli z tych zadowolonych co muszą pomarudzić, pokorne ciele 2 krowy ściele
E 14:15, 17.07.2020
Najważniejsza sprawa wielce pokrzywdzanej P Wyparlo
Record21:46, 17.07.2020
Wszystkie sprawy są ważne. Każdy człowiek, zasługuje na szacunek.
do E16:20, 18.07.2020
Faktycznie to ważna sprawa i dobrze że zwracasz na to uwagę bo chyba wiesz kto wypłaci wielce pokrzywdzonej jeśli się okaże że faktycznie jest pokrzywdzona? Odpowiedz sobie E
Mentor 14:22, 17.07.2020
Dlaczego ? - zapatrzyli się w swojego mentora -" NIE, BO NIE"
marwo19:25, 17.07.2020
Niektóre wpisy,pokazują że,niektórzy piszący,nie mają zielonego pojęcia,o czym piszą.Najgorszą rzeczą,jest to że mieszają miasto z powiatem i odwrotnie,w sprawach inwestycyjnych i kompetencji UM i Zarządu Powiatu.Jak ktoś nie ma wiedzy na temat polityki,to powinien zmienić portal na inny.
Jusb20:57, 17.07.2020
a kto ma nadzór nad szkołami i boiskami przy nich, powiatowym biurem pracy, szpitalem i niektórymi inwestycjami w powiecie ?
odpowiadamy w temacie radnym pis posługującym się schematami, przecież wiadomo komu schlebiają, rachunki równają się same,
Mądrala10:27, 18.07.2020
napisał mielecki mądrala
Mniej inwestycji ?22:23, 17.07.2020
Zauważalna jest nie mniejsza liczba inwestycji ale mniejsze chwalenie się nimi obecnych. PIS jest mistrzem w propagandzie.
123408:32, 18.07.2020
Obiektywnie stwierdzam że maja racje bo fakty mówią same za siebie. BAJZEL w Mielcu jak nigdy.
gwarantuję że08:45, 18.07.2020
Nie tylko radni PiS widzą ten bałagan, nieprzemyślane decyzje, brak pomysłów na rządzenie ale wiadomo że dyscyplina Partyjna zobowiązuje a kadencję warto odbębnic dla samej pensyjki 👍
Edek 09:38, 18.07.2020
Też bym nie podpisał takiego babola.
Twój nik12:51, 18.07.2020
Każdy to widzi ze za byłego starosty Tymuła w powiecie było poprostu lepiej.
Było lepiej15:56, 18.07.2020
W poprzedniej kadencji było lepiej niektórym. Każdy ślepy to widzi.
Mielecki15:50, 18.07.2020
Że byli przeciwni to akurat rozsądne ale tak szczerze tam przydało by się przewietrzyć te stołki. Zlikwidować samorządy też było by całkiem rozsądne.
Don Pedro11:55, 19.07.2020
PiSmaki przedstawiły sporo argumentów dlaczego są przeciw i w tej kwestii popieram. Warto oglądnąć całą sesje i wyrobić sobie opinię, szczegolnie wypowiedzi panów z PSL bo to jakiś dramat. Przywoływana sprawa dyr. PZPSW to gwóźdź dla ekipy rządzącej bo wszystko wskazuje że skończy się odszkodowaniem. Kto zapłaci?
obserwator15:12, 19.07.2020
dobrali sie PSL,SLD,i PO i rzadza ,ale slabo im to wychodzi . dobrze ,ze maja o jeden wiecej w zarzadzie i co chca to robia.
MSW19:03, 07.12.2020
To co PIS i pan Tymuła zrobili dla Mielca w tym Wydziale Komunikacji obecnie nam panującym komuchom zabrakło by nawet trzy kadencje.To nie ta liga panie wisniewski i reszta.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.mielec.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
5 3
Peło i psele będą się trzymać za ręce bo już za głęboko siedzą w tym wszystkim. Tutaj nie chodzi o służbę dla dobra mieszkańców tylko stołeczki. Jak ważniak zagra tak zatańczą choć muzyczka ostatnio robi się smutna.