Zamknij
REKLAMA

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne

13:42, 17.01.2022 | Materiał partnera

Popularne w środowisku sportowym spalacze to suplementy diety, które przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Dużo mówi się o ich skuteczności, ale niewiele o ich bezpieczeństwie. Czy przyjmowanie tego rodzaju preparatów może wiązać się z zagrożeniami dla zdrowia?

Popularne w środowisku sportowym spalacze to suplementy diety, które przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej. Dużo mówi się o ich skuteczności, ale niewiele o ich bezpieczeństwie. Czy przyjmowanie tego rodzaju preparatów może wiązać się z zagrożeniami dla zdrowia?

Spalacze tłuszczu - czym są i co mają w składzie?

Reduktory tłuszczu należą do grupy suplementów diety wspomagających proces spalania tkanki tłuszczowej. Najczęściej preparaty te działają w oparciu o proces termogenezy. Rozgrzewając organizm zmuszają go do spalania większej ilości kalorii, aby utrzymać prawidłową temperaturę. Wyróżnia się również spalacze lipolityczne, które działają w oparciu o proces lipolizy. Efektem działania obu typów suplementów jest m.in. zwiększony metabolizm.

Dobre reduktory tłuszczu dostępne na rynku zawierają różne substancje aktywne, ale najczęściej są to naturalne składniki. Do najpopularniejszych można zaliczyć L-karnitynę, CLA, kofeinę, żeń-szeń, orzeszki kola oraz wyciągi z zielonej herbaty. Ponadto preparaty bardzo często posiadają w swoim składzie również wiele witamin, jak i również ekstraktów roślinnych oraz wyciągów z owoców, które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej.

Bezpieczne stosowanie spalaczy tłuszczu

Fat burnery są bardzo popularnymi preparatami stosowanymi podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Polecane są przede wszystkim za swoją skuteczność, ale również bezpieczeństwo ich stosowania. Stosując się zaleceń producenta i nie przekraczając dawek przez niego wytyczonych, organizm zdrowej osoby nie powinien źle reagować na preparat. Pamiętaj - większe dawki niż zalecane wcale nie pomogą w szybszym pozbyciu się tkanki tłuszczowej.

Co warto jeszcze wiedzieć przed zakupem spalaczy tłuszczu? Przede wszystkim nie powinno się kupować tego rodzaju środków z niewiadomego pochodzenia. Na rynku istnieje wiele podrobionych specyfików o niejasnym składzie. Często kuszą one swoją niską ceną, która niestety w tym wypadku nie idzie w parze z jakością i bezpieczeństwem w stosowaniu. Nie chcąc narażać swojego zdrowia na szwank, należy kupować spalacze tylko ze sprawdzonego źródła.

Spalacze tłuszczu – przeciwwskazania

Powszechnie uważa się, że reduktory nie wpływają negatywnie na zdrowie. Rzeczywiście liczne badania to potwierdzają, ale oczywiście jest kilka wyjątków. Osoby będące diabetykami lub cierpiące na zaburzenia sercowo-naczyniowe powinny zachować ostrożność  i skonsultować fakt z lekarzem, aby dobrać odpowiedni dla nich środek.

Trzeba zauważyć, że spalacze często mają w swoim składzie substancje pobudzające, których przyjmowanie niekoniecznie może być wskazane przy tego rodzaju zaburzeniach zdrowotnych. Z tego powodu dla osób zaczynających przygodę z redukcją, źle reagujących na kofeinę lub zmagających się z powyższymi zaburzeniami, lepszym wyborem będą reduktory lipolityczne niż termogeniczne, które nie podnoszą ciśnienia tętniczego krwi.

Najlepsze spalacze tłuszczu znajdziesz w MusclePower.pl. Nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiedni środek!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%