Zamknij
REKLAMA

Ogród wertykalny - odczaruj ściany w swoim domu!

13:31, 10.01.2022 | Materiał partnera

Ogrody wertykalne to bardzo oryginalny i efektowny sposób na to, by odmienić wygląd nudnych i niezagospodarowanych niczym ścian. Natura stanowi ważny element naszej codzienności, a bliskość zieleni działa kojąco i sprzyja relaksowi. Nic więc dziwnego, że po tego typu aranżacje sięga coraz więcej osób. Co jeszcze warto o nich wiedzieć? Przeczytaj artykuł i poznaj największe zalety ogrodów wertykalnych!

Ogród wertykalny i jego zalety

Ogrody wertykalne posiadają wiele zalet – zarówno aranżacyjnych, jak i zdrowotnych. Jak się bowiem okazuje zieleń, nawet ta sztuczna, korzystnie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taka zielona aranżacja na ścianie działa wyciszająco i uspokajająco, dzięki czemu łatwiej jest się zrelaksować po ciężkim dniu. 

Rośliny – zarówno te żywe, jak i wykonane z tworzywa sztucznego, tworzą w pomieszczeniach swoisty mikroklimat i wyjątkową atmosferę. Przede wszystkim jednak stanowią one niezwykle piękną i niepowtarzalną dekorację. Ponadto może się ona również okazać bardzo sprytnym pomysłem na to, by zakryć nieestetycznie wyglądającą ścianę. Przymocowane do niej roślinki z powodzeniem mogą zakryć wszelkie niedoskonałości powierzchni. 

To jednak jeszcze nie wszystko! Ogrody wertykalne potrafią zminimalizować natężenie hałasu oraz wygłuszyć ściany. W dodatku bliskość zieleni sprzyja koncentracji i skupieniu. Wbrew pozorom nie wymagają one również aż tak skomplikowanej pielęgnacji – zwłaszcza jeżeli są zaprojektowane ze sztucznych roślinek. Nie zwlekaj więc i zdecyduj się na ogród w poziomie, tworząc zielone ściany ze sztucznych roślin!

Warunki niezbędne do wykonania ogrodu wertykalnego

Decydując się na założenie ogrodu wertykalnego we własnym mieszkaniu, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, którą ze ścian na niego przeznaczyć. W tym miejscu należy również zaznaczyć, że aranżacje wykonane ze sztucznych roślin, nie są aż tak bardzo wymagające w pielęgnacji.  

Wybierając żywe roślinki, należy bowiem zapewnić im odpowiedniego naświetlenia oraz miejsca do tego, by mogły się rozrosnąć. W tym celu najlepiej zasadzić je na ścianie zachodniej lub południowej, gdzie rośliny będą miały optymalną ilość światła. Na szczęście jednak nie jest to tak bardzo istotne w przypadku sztucznych roślinek, które można umieścić praktycznie wszędzie. Warto jednak zwrócić uwagę na konstrukcję ściany i to, czy wytrzyma ona pod ciężarem ogrodu wertykalnego. Aranżacje wykonane ze sztucznych roślin są jednak znacznie lżejsze od tych żywych, które w połączeniu z doniczką wypełnioną ziemia i wodą, mogą ważyć nawet do kilku kilogramów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%