Zamknij
REKLAMA

Od czego zacząć dzierganie na drutach?

14:50, 03.12.2021 | Materiał partnera

Robienie na drutach to z pewnością spokojne i odprężające hobby, które przez wielu wydaje się pozbawione sensu. Przemysł włókienniczy działa bardzo prężnie i bez trudu znajdziemy w sklepach stacjonarnych, czy też w sklepach online wymarzone ubrania lub dodatki. Dlaczego jednak warto zainteresować się dzierganiem? Ponieważ daje ono możliwość tworzenia oryginalnych i spersonalizowanych projektów, które podkreślą nasz styl i osobowość. Od czego jednak zacząć i jakie narzędzia wybrać? Sprawdzimy to w dzisiejszym poradniku.

Jakie druty do dziergania wybrać?

Pierwszą rzeczą jest wybór odpowiednich drutów dziewiarskich. Tutaj mamy do dyspozycji kilka rodzajów: druty metalowe, drewniane, teflonowe czy bambusowe. Każdy z nich ma swoje wyjątkowe cechy i właściwości fizyczne. Przede wszystkim chodzi tutaj o śliskość materiału i elastyczność drutów, co w dużym stopniu przekłada się na charakterystykę pracy. Dla przykładu druty metalowe praktycznie nie wyginają się i nie odkształcają nawet podczas długotrwałego operowania. Inaczej wygląda to w przypadku drutów bambusowych czy drewnianych. Do tego dochodzi jeszcze rozmiar drutów dziewiarskich, czyli ich grubość. Jakie wybrać na początek przygody z dzierganiem? Zaleca się wybór drutów metalowych o rozmiarze 12.

Jaka włóczka do robienia na drutach?

Same druty nie wystarczą, aby pochłonęła nas pasja dziergania. Musimy mieć do tego odpowiednie włókno, jakim są najczęściej włóczki. Tutaj również mamy do dyspozycji całą gamę produktów, różniących się składem, grubością, kolorem i producentem. To właśnie ta różnorodność sprawia, że dzierganie daje nam niemal nieograniczone pole do popisu w tworzeniu wyjątkowych ubrań czy elementów odzieży. Oczywiście każda z włóczek posiada swoje cechy, jednak jest chłodna w dotyku i przewiewna, podczas gdy inna świetnie zatrzymuje ciepło i nadaje się do tworzenia ubrań zimowych. To jaką włóczkę wybierzemy, zależy zatem od tego, co konkretnie mamy zamiar dziergać.

Na koniec pozostaje jeszcze pytanie, gdzie kupić owe narzędzia i materiały do dziergania? W zasadzie nie powinno to stanowić problemu, ponieważ niemal w każdym mieście znajdzie się slep pasmanteryjny oferujący przeróżne produkty do rękodzieła, takie jak druty dziewiarskie, kordonki, muliny, sznurek bawełniany czy omawiane już włóczki. Warto jednak zainteresować się ofertą sklepów internetowych, dzięki czemu zakupy zrobimy bez wychodzenia z domu. Do takich platform sprzedażowych zalicza się sklep pasjanitka.pl oferujący kompleksowe wyposażenie pasmanteryjne – w tym podstawowe narzędzia do dziergania i szydełkowania.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%