Zamknij
REKLAMA

Urlop zimą – dokąd najlepiej pojechać?

19:18, 12.11.2021 | Materiał partnera

Nie tylko latem można spędzić fantastyczne wakacje. W sezonie zimowym tych możliwości jest nawet więcej, bo można albo oddać się białemu szaleństwu, albo wyruszyć gdzieś w ciepłe tropiki. Na jakie kierunki warto zwrócić uwagę?

Wyspy Kanaryjskie

Na wyspach jest bardzo łagodny klimat, a w sezonie zimowym poleca się przede wszystkim Teneryfę, Lanzarote oraz Gran Canarię, gdzie pora deszczowa mniej daje się we znaki i można się cieszyć ładną pogodą. Zimą jest tam znacznie taniej niż w szczycie sezonu (wyjątkiem okres bożonarodzeniowy), a mniejsza liczba turystów to większe szanse na spokojny wypoczynek.

Cypr

Cypr w sezonie zimowym też jest mniej zatłoczony i tańszy niż w wakacje, ale atrakcji na tej wyspie nie brakuje. Nie da się wprawdzie popływać w morzu, za to można w przyjemnych warunkach zwiedzać cypryjskie zabytki, dużą atrakcją są także wielkie parki wodne oraz morskie jaskinie. Łatwo tu znaleźć hotel z atrakcjami dla dzieci, a dzięki tanim lotom dojazd na Cypr nie jest dużym obciążeniem urlopowego budżetu.

Izrael

Izrael to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Są tu piękne plaże i dobrze zorganizowane ośrodki sportów wodnych, a w Ejlacie jest na tyle ciepło, że również zimą da się tu pływać w morzu. Są też niesamowite zabytki oraz miejsca znane z Biblii, a zimą, gdy temperatury są nieco niższe, podążanie turystycznymi szlakami jest mniej uciążliwe.

Dominikana

To coraz popularniejszy kierunek, chętnie wybierany właśnie w sezonie zimowym – nic dziwnego, gdy się spojrzy na dominikańskie plaże. Listę najciekawszych hoteli można znaleźć na okiemturysty.pl, a bilety lotnicze warto zarezerwować z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu ich cena będzie niższa.

Alpy

Zimą chcemy pojeździć na nartach? Alpy to idealny kierunek. Jest tu mnóstwo kurortów, a trasy dla siebie znajdą i początkujący, i bardzo doświadczeni narciarze. W wyższych partiach Alp na dobre warunki można liczyć już w listopadzie, na niżej położone trasy lepiej wybrać się dopiero w styczniu. Najczęściej polecanymi regionami są włoskie Dolomity, Ski Amade w Austrii, Matterhorn w Szwajcarii, Chamonix we Francji.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%