Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać rolety wewnętrzne aby nie zbankrutować?

14:41, 15.10.2021 | Materiał partnera

Jeśli patrzysz na rzeczy czysto kosztowo, najtańsze rolety wewnętrzne pod względem średniej ceny zakupu to rolety wolnowiszące z jednolitego materiału bez zabudowy. Jednak najniższe ceny nie zawsze będą tańsze w dłuższej perspektywie; na przykład, jeśli nie nadają się do pracy lub rozpadają się w ciągu kilku miesięcy użytkowania, te tanie rolety wkrótce okażą się drogie z powodu napraw lub kosztu wymiany!

Cena cenie nierówna - kilka słów o koszcie zakupu i użytkowania

Jeśli porównasz różne typy rolet obok siebie, istnieje określona skala pod względem tego, które rolety okienne są najtańsze, bez uszczerbku na ich jakości. Dlatego, najtańsze rolety wolnowiszące na wałku zawsze będą kosztować mniej niż najtańsze rolety rzymskie, które można znaleźć na to samo okno.

Ponadto gotowe rolety, które można kupić w miejscach takich jak Ikea, do popularnych rozmiarów okien, które przycinasz, będą generalnie tańsze niż roleta szyta na miarę do tego samego okna; ale często tylko o włos!

Musisz także wziąć pod uwagę jakość i długowieczność. Jeśli porównasz dobrze wykonaną roletę wewnętrzną na zamówienie z “pudełkową” roletą od sprzedawcy pod względem ceny zakupu w porównaniu do tego, jak długo będzie służyła, rolety szyte na miarę są prawie tańsze tańsze niż gotowe rolety w zestawach pudełkowych!

Jakie rolety wewnętrzne są najtańsze?

Jeśli kupujesz rolety okienne z ograniczonym budżetem, wiedza o tym, jaki rodzaj rolet jest ogólnie najtańszy, może zaoszczędzić czas i potencjalnie pieniądze. Oto pięć najtańszych rodzajów rolet wewnętrznych do kupienia.

  1. Standardowe rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące wykonane z jednolitego materiału na wałku bez kasety są prawie zawsze najtańszymi roletami, które można kupić. Są naprawdę wszechstronne i popularne we wszystkich typach domów i mieszkań.

Najtańsze rolety mają zwykle tekturową rurkę lub rurę PCV jako zwijarkę oraz sprężynowy mechanizm podnoszenia i opuszczania żaluzji; a te mają stosunkowo krótką żywotność i w rezultacie dość szybko zaczynają wyglądać na poobijane i zniekształcone wokół części rurowej.

Rolety o wyższej jakości nie kosztują masy więcej niż podstawowy typ tekturowej tuby i będą miały aluminiową tubę i precyzyjną kontrolę opuszczania, co oznacza, że ​​generalnie będą służyć przez wiele lat.

Najtańsze tkaniny roletowe to standardowe opcje przyciemniania; droższe opcje obejmują podszewki zaciemniające, tkaniny PVC i tkaniny wzorzyste.

Ile kosztują wewnętrzne rolety wolnowiszące?

Nawet jeśli twoje pierwsze kryterium tutaj jest „tanie”, rolety wyższej jakości mogą być mniej kosztowne niż myślisz.

W przypadku standardowego metrażu (170 cm długości i 60 cm szerokości) cena takiej rolety wynosi około 60 zł.To dosyć tanio jak za produkt robiony na miarę. Przykładowe rolety wewnętrzne w typie wolnowiszącym możesz znaleźć w sklepie rolety.eu

  1. Rolety typu dzień noc

Za kolejne kilka dodatkowych złotych możesz dostać rolety wykonane z tkanin zaciemniających. Rolety dzień noc nie są jedynym rodzajem rolet, które mają opcję zaciemnienia, te pozwalają dodatkowo wybierać stopień zaciemnienia w ciągu dnia.

Patrząc na szerszy obraz tego, co z czasem będzie najbardziej opłacalne, roleta zaciemniająca może w rzeczywistości okazać się tańsza niż zwykła roleta bardzo szybko! Dzieje się tak, ponieważ rolety zaciemniające są wydajne termicznie i pomagają izolować okno, co z czasem zmniejsza również koszty energii. Podobnie jak zwykłe rolety, fantazyjne tkaniny i dodatkowe zasłony zwiększą podstawowy koszt rolet zaciemniających.

Ile kosztują rolety zaciemniające typu dzień noc?

W przypadku okna o wymiarach 150 x 60 cm, roleta zaciemniająca w typie dzień noc wykonana na wymiar kosztuje zaledwie 85 zł. Za tą cenę zyskujemy nie tylko roletę robioną na wymiar ale i świetny mechanizm pozwalający ograniczyć dopływ światła w upalne dni lub doświetlić pomieszczenie wtedy kiedy chcemy cieszyć się słońcem.

Werdykt? Jakie rolety wewnętrzne wybrać aby nie zbankrutować?

Koszt i wartość to dwie różne rzeczy. Ważne jest, aby pamiętać, że płacenie najniższej możliwej ceny może w rzeczywistości okazać się znacznie droższe na dłuższą metę!

Jeśli wybierzesz roletę, która szybko ulega normalnemu zużyciu, która nie działa prawidłowo lub nie nadaje się do pokoju, „tanie” może Cię drogo kosztować.

Na przykład roleta w cienkiej tkaninie zawieszona na tekturowej tubie będzie najtańszą roletą do kupienia; użyj go jednak w łazience, a lepiej również wziąć pod uwagę koszt zakupu kilku z nich każdego roku, a także zajmować się wszystkimi problemami związanymi z przycinaniem ich do rozmiaru (i mając nadzieję, że to pójdzie zgodnie z planem) i wieszaniem ich za każdym razem także.

Kupowanie rolet dobrej jakości nie oznacza wydawania kupy pieniędzy. Wystarczy wybrać te, z nieco lepszymi elementami aby uniknąć częstych napraw lub wymian.

Zdecydowanie lepiej jest dopłacić 5-10 złotych za roletę wewnętrzną, która posiada solidniejsze elementy wykonane z PCV niż tekturowe taniochy z sieciówek.

Wybierając rolety wewnętrzne ze sklepu rolety.eu zyskujesz nie tylko gwarancję kupując u producenta ale dodatkowo masz pewność co do jakości podzespołów i tkanin. Sprawdź oferty rolet wewnętrznych marki stolkar na rolety.eu i znajdź coś dla siebie w niezwykle atrakcyjnej cenie.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%