Zamknij
REKLAMA

Czym jest i jak działa Tarot?

12:31, 13.09.2021 | Materiał partnera

Pierwszym pytaniem wielu osób, które po raz pierwszy mają do czynienia z tarotem jest: Jak to działa? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być różna, wiele zależy od tego, do kogo jest skierowane to pytanie. To wszystko dlatego, że tarot jest przede wszystkim narzędziem i to jak się go używa zależy przede wszystkim od Ciebie. Czytanie kart tarota nie jest zbyt skomplikowane, choć wymaga pewnej dozy praktyki.

Czym tak w zasadzie jest tarot?

Karty tarota uzyskała wokół siebie pewną tajemniczą i mistyczną aurę. Od wieków jest używana do wróżenia, zabawy i samorozwoju duchowego. Początków tarota możemy doszukiwać się już we wczesnym renesansie, od tego czasu karty doczekały się pewnych przeróbek i odmian. Talia tarota, która dziś uznawana jest za standard, opiera się kartach opracowanych przez duet Waite-Smith na początku ubiegłego wieku, w 1909 roku.

Całą talia (z angielskiego Tarot Deck) liczy sobie aż 78 kart, jej struktura jest nieco podoba do zwykłej talii kart przeznaczonej do gier. Talia tarota dzieli się na 22 Wielkie Arkana, które reprezentują pewne zmiany w ewolucji ludzkiej duszy oraz 56 Mniejszych Arkan, będących symbolem uniwersalnych uczuć, działań i sytuacji z ludzkiego doświadczenia. Kiedy zadamy kartom właściwe pytania, w ramach odpowiedzi możemy uzyskać wgląd na nową perspektywę na to, gdzie aktualnie jesteśmy w naszym życiu, z jaką energią mamy do czynienia oraz otrzymamy wskazówki, jak osiągnąć swój cel i iść naprzód.

Więc, jak działa tarot?

Możemy wierzyć, że to nasza energia, działanie wszechświata lub pewnych bytów przywołuje dla nas konkretne karty lub możemy wybrać wiarę w przypadkowość i to właśnie w niej znaleźć istotę tarota. Nie mniej jednak, efekt zawsze będzie podobny. Prawdziwa wartość talii polega na otwartym i pełnym ludzkiej ciekawości podejściu do kart, jak i do samego siebie. Pamiętaj, aby być kreatywnym z pytaniami, które się zadaje. Możesz tasować i wyciągać karty w dowolny sposób. Nie ma żadnych, stałych dogmatów, jeśli chodzi o właściwe podejście do tarota. Karty te są dokładnie tym, czym się je uczyni, więc najważniejszą kwestią w czytaniu i interpretacji ich, jest otwarcie się na informacje i komunikaty, jakie karty ze sobą niosą i pozwolenie na to, aby w pewien sposób pomogły Ci lepiej zbadać Twoje życie i wybory w zdrowy i obiektywny sposób.

Dla kogo jest tarot?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo krótka: Dla każdego, kto jest nim żywo zaciekawiony! Tarot może przynieść spore korzyści każdemu, kto cechuje się otwartym umysłem i chce się rozwijać i zmieniać coś w swoim życiu.

Jest to świetna pomoc dla osób, które mocno utknęły w martwym punkcie lub przechodzą ważną transformację i zmianę, a także dla ludzi starających się wyleczyć z traumatycznych przeżyć i niepokojów oraz dla wszystkich tych, którzy chcą odkryć swoje lepsze strony przeszłości i poczuć wsparcie w trudnych chwilach.

Odwiedź stronę darmowy Tarot Online lub pobierz aplikację Tarot Online z Google Play Store.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%