Zamknij
REKLAMA

Najwyższej klasy urządzenia do ogrzewania domu

17:09, 29.07.2021 | Materiał partnera

Proekologiczne rozwiązania grzewcze zdobywają w naszym kraju coraz szersze grono zwolenników. Przede wszystkim mają one korzystny wpływ na stan środowiska oraz na redukcję emitowanych zanieczyszczeń. Do innowacyjnych rozwiązań grzewczych można zaliczyć kotły pelletowe zasilane sprasowanymi odpadami drzewnymi. Nowoczesne urządzenia na pellet są zdecydowanie wydajniejsze niż tradycyjne piece. Poza tym spełniają najwyższe normy ekologiczne, ponieważ korzystają z odnawialnych źródeł energii.

Ekologiczne kotły na pellet

Granulat do zasilania takich urządzeń grzewczych powstaje z odpadów drzewnych typu trociny czy wióry, które są sprasowane pod bardzo wysokim ciśnieniem. Pellet można zaliczyć do czystych ekologicznie paliw z biomasy wykorzystywanych w nowoczesnych kotłach. Po jego spaleniu otrzymuje się niewielką ilość popiołu, będącego doskonałym nawozem. Nowoczesne kotły pelletowe są wygodne w użytkowaniu oraz charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną.

Ekologiczne i w pełni zautomatyzowane urządzenia na pellet są dostępne w ofercie firmy Metalteres. Renomowany producent kotłów pelletowych posiada w sprzedaży mnóstwo ciekawych modeli, które różnią się między sobą:

  • nominalną mocą kotła (12-45 kW),
  • zakresem mocy (3,6:12-13,5:45 kW),
  • klasą efektywności energetycznej (A+ lub A++),
  • pojemnością zbiornika paliwa i wodną,
  • wymiarami oraz masą urządzenia.

Dlaczego warto zainwestować w kocioł ECO PELL?

Nowoczesne systemy grzewcze zasilane pelletem pozwalają znacznie obniżyć koszty ogrzewania budynku mieszkalnego. Firma Metalteres oferuje wysokiej klasy kotły, w których zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania. W znacznym stopniu podnoszą one sprawność działania nowoczesnych urządzeń oraz gwarantują komfort podczas użytkowania. Kotły o nazwie ECO PELL nie wymagają czyszczenia, są bardziej wydajne i praktycznie bezobsługowe. Szeroki wybór urządzeń sprawia, że każdy ma szansę znaleźć model dopasowany do powierzchni użytkowej.

Najnowszej generacji kotły grzewcze producenta Metalteres mogą pracować w układzie otwartym lub zamkniętym. Wyposażenie w rotacyjną komorę spalania i nadmuchową pozwala na bezobsługową pracę palnika czy spalanie pelletów gorszej jakości. Oprócz tego eliminuje problem gromadzenia się zgorzeli oraz gwarantuje pracę urządzenia z nastawioną mocą palnika. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty na stronie internetowej https://www.metalteres.com.pl/pl/produkty/biopaliwo-typu-pelet!

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%