Zamknij
REKLAMA

Jak samodzielnie zorganizować piknik?

00:00, 19.07.2021 | Artykuł sponsorowany

Piknik, chociaż kojarzy się nam z lekkością i zabawą, aby się udał, musi być odpowiednio zorganizowany! Wybierz dzień, kiedy zapowiadana jest ładna pogoda, szczególnie ważne jest, żeby nie padało! Zaproś znajomych lub przyjaciół i możesz zacząć organizować całe wydarzenie!

Krok 1 – Organizacja

Żeby później nie tracić czasu podczas przygotowań, już teraz zrób niezbędne listy, które pomogą Ci przyspieszyć pracę. Na początek podsumuj, ile pojawi się osób: troje, pięcioro, czy może dziesięcioro? Ważne też, na czym polega Twoja rola w organizacji? Czy umawiacie się ze znajomymi, że każdy przyniesie jakieś przekąski, czy całość zapewniasz Ty sam? Jeżeli samodzielnie podjąłeś się przygotowania posiłków, weź po uwagę ile osób będzie jadło i czy ktoś ma jakieś szczególne wymagania żywieniowe np. jest weganem lub nie je glutenu.

Krok 2 – Niezbędne akcesoria

Jak w przypadku jedzenia, warto zaplanować wcześniej. Zrób listę rzeczy, które musisz zabrać, aby o niczym nie zapomnieć. Dzień przed wypadem możesz już przygotować wszystkie produkty pod drzwiami. Co będzie niezbędne na pikniku? Oczywiście, przede wszystkim potrzebne będą koce, dostosowane do liczby bawiących się osób. Jeśli chcesz zadbać o większy komfort bliskich możesz też wziąć ze sobą składane krzesła lub leżaki, ale nie jest to konieczne. Fajnie sprawdzą się też poduszki, które uprzyjemnią leżenie na kocach. Wybierz takie, których najmniej będzie Ci szkoda pobrudzić, w końcu na pikniku łatwo pobrudzić coś ziemią i trawą. Koniecznie pamiętaj o wzięciu worka na śmieci! W końcu trzeba po sobie posprzątać. Dla utrzymania higieny na pewno przydadzą się także ręczniki papierowe, płyn antybakteryjny i chusteczki nawilżane.

Krok 3 – Napoje

W upalne dni na świeżym powietrzu, nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu. Przede wszystkim woda, możesz urozmaicić ją przy pomocy cytryny, limonki i mięty. Dla najmłodszych można dodać do wody na osłodę kilka łyżek syropu owocowego. Oczywiście, nie zapomnij też o innych napojach, musi być jakiś wybór. Fajnym akcentem byłoby wzięcie dla każdego kubka emaliowanego. Plastikowe kubeczki po użyciu wyrzucamy, przez co są bardzo nieekologiczne i szkodliwe dla środowiska, a także naszej kieszeni! Tymczasem kubeczki emaliowane zniosą niejeden upadek i idealnie sprawdza się na pikniku! Być może mogą się przydać także termosy! Jeśli pogoda dopisze, to z mrożoną herbatą, a gdyby jednak było zimno to z gorącym naparem na rozgrzanie!

Krok 3 – Przekąski

Nie ma pikniku bez przekąsek! Najwyższy więc czas omówić kwestię jedzenia. Przede wszystkim: nie przesadzaj! To nie muszą być posiłki niczym z restauracji. Przekąski piknikowe powinny być proste i łatwe do zjedzenia. Sprawdza się małe kanapeczki, cząsteczki owoców i ciasteczka. Dobrze przygotować jedzenie, które nie pobrudzi i nie zatłuści rąk, chyba że decydujesz się wziąć ze sobą też talerze i sztućce. Możesz też wziąć pod uwagę grillowanie! Mały składany grill przetransportujesz łatwo, a taki ciepły posiłek będzie idealny jako główne danie pikniku! Jeśli jednak zdecydujesz się na przyrządzanie mięsa na grillu, warto przetransportować go na miejsce i przetrzymać przed grillowanie w lodówce turystycznej.

Krok 4 – Co robić?

Jedzenie jedzeniem, ale to nie jest najważniejsze. W końcu piknik to spotkanie towarzyskie, które trwa dobrych kilka godzin. Można porozmawiać, ale warto przygotować się też na zabawy, które rozruszają Twoich znajomych i odgonią niezręczną ciszę. Zadbaj o rozrywki, które nie wymagają zbyt wiele akcesoriów. Takie są chociażby gry na papierze. Możecie wspólnie zagrać w Państwa Miasta lub urządzić turniej kółko i krzyżyk lub statków. To jednak dopiero początek. Dobrze jest też na pikniku poruszać się, o ile jest na tyle miejsca możecie pograć w piłkę, frisbee lub badmintona. Weź ze sobą też gry planszowe, jeśli takowe posiadasz. Nie zapomnij też zadbać o oprawę muzyczną, muzyka poprawi wszystkim nastroje!

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%