Zamknij
REKLAMA

Chcesz zaoszczędzić? Zainwestuj w fotowoltaikę!

20:42, 17.06.2021 | Materiał partnera

Czas pandemii koronawirusa sprawił, że coraz częściej rozglądamy się za dodatkowymi oszczędnościami. Już ponad rok przymusowo siedzimy w domu, może warto wykorzystać ten czas na przykład na zakup paneli słonecznych. Inwestycja w fotowoltaikę to tak naprawdę inwestycja w dodatkowe oszczędności (a te w ciągu całego roku mogą być naprawdę spore). Fotowoltaika w Krakowie obejmuje swym zasięgiem już znaczną liczbę gospodarstw domowych. Z początkiem lipca tego roku można składać wnioski o dofinansowanie do fotowoltaki z rządowego programu ''Mój prąd''. Dla jeszcze niezdecydowanych może to być wystarczający powód do tego, aby skorzystać z usług fotowoltaicznych na terenie Małopolski.

Małopolska fotowoltaika domowa

Decydując się na instalację fotowoltaiki w Krakowie, możemy cieszyć się niewyczerpalnym źródłem energii elektrycznej, być niezależnymi od dostawców prądu i realnie na tym zaoszczędzić. Odczujemy to już po pierwszym miesiącu od założenia fotowoltaiki, kiedy otrzymamy rachunek za energię elektryczną. Korzystając z usług fotowoltaicznych na terenie Krakowa z łatwością dopasujemy odpowiedniego rodzaju instalację do naszego domu.

Kraków i Rzeszów - fotowoltaika dla firm

W miejscach pracy zużycie energii elektrycznej jest naprawdę spore. Codzienne koszty można jednak znacznie ograniczyć, zakładając panele fotowoltaiczne. W przypadku takich budynków, istnieje jednak ryzyko zacienienia instalacji fotowoltaicznej przez sąsiednie budowle. Profesjonalne firmy fotowoltaiczne z Rzeszowa czy Krakowa zawsze jednak starają się montować panele fotowoltaiczne na terenie Podkarpacia w miejscu, gdzie dach jest swobodnie skierowany w kierunku południowym. Wtedy wydajność całej instalacji jest największa. W przypadku dachów skierowanych na wschód czy zachód, zalecane jest zamontowanie bardziej rozbudowanej instalacji fotowoltaicznej, aby wytwarzana energia była najbardziej optymalna.

Fotowoltaika Małopolska i Podkarpackie – koszty

Koszty założenia fotowoltaiki na terenie Małopolski czy Podkarpacia są zróżnicowane i zależą nie tylko od danej firmy fotowoltaicznej, ale również od wybranego rodzaju instalacji fotowoltaicznej, wykonania oraz jakości materiałów. Warto jednak na tym nie oszczędzać, gdyż po pierwsze koszty częstych napraw i ewentualnej wymiany danych elementów, mogą znacznie podwyższyć koszt całej inwestycji a po drugie dobrze wykonane panele fotowoltaiczne posłużą nam nawet przez 40 lat.

Skuteczność systemów fotowoltaicznych w Krakowie i Rzeszowie

Fotowoltaika w Krakowie i Rzeszowie jest szczególnie opłacalna. Wynika to z faktu, że panele słoneczne w tych miastach, jak również w całym regionie, mają bardzo dobre warunki do pracy. Odpowiednie położenie geograficzne ewidentnie sprzyja montażowi fotowoltaiki w Małopolsce i na Podkarpaciu. Najlepsze efekty można uzyskać przy nachyleniu dachu pod kątem ok. 30 stopni. Niemniej jednak optymalne nachylenie powinno być zawsze indywidualnie określane przez fachowców.

Zaufaj nam, tak jak ponad 600 klientów https://sm-project.pl/fotowoltaika/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%