Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać dobrego ortodontę?

23:54, 09.06.2021 | Materiał partnera

Coraz więcej osób decyduje się na leczenie ortodontyczne, a noszenie aparatu już dawno przestało być wstydem. Aparat ortodontyczny zapewnia nam nie tylko piękny uśmiech w przyszłości, ale również pozwala zapobiec wielu późniejszym problemom. Każdy kto zdecydował się na założenie aparatu stałego stanął przed wyborem najlepszego ortodonty. Jak szukać specjalisty? Na co zwracać uwagę? Jaki ortodonta to dobry ortodonta? Na wszystkie te pytania odpowiemy w naszym artykule.

Poszukiwania dobrego specjalisty zazwyczaj zaczynamy od internetu. W małych miastach zazwyczaj nie mamy dużego wyboru, a z kolei w dużych miastach wybór jest tak ogromny, że ciężko się zdecydować. Wpisując w wyszukiwarkę ortodonta Warszawa będziemy mieć wrażenie, że te oferty się nie kończą. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak podjąć decyzję? Chyba każdy z nas przykłada dużą wagę do cen i lokalizacji. Oczywiście są to niezwykle ważne elementy, ale nie powinny być jedynymi branymi pod uwagę. Tak samo jak wysokie ceny nie zawsze świadczą o wysokiej jakości, tak samo niskie ceny nie muszą oznaczać złej jakości.

Jeżeli udało nam się wstępnie wybrać kilka gabinetów, to kolejnym krokiem powinno być zapoznanie się z opiniami pacjentów. Oczywiście nie są one do końca wiarygodne, ale często dadzą już jakiś wstępny obraz danego specjalisty. Warto też zadzwonić do gabinetu lub udać się osobiście i porozmawiać z lekarzem. Jeżeli nie potrafimy się zdecydować albo żaden z lekarzy nie przypadł nam do gustu, to możemy popytać rodziny i znajomych. Może ktoś z nich korzystał ostatnio z usług ortodonty i ma akurat kogoś do polecenia.

Jaki powinien być dobry ortodonta?

Dobry ortodonta powinien mieć wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną. Im większe doświadczenie tym lepiej. Warto też żeby lekarz na bieżąco aktualizował swoją wiedzę i z chęcią śledził nowinki świata ortodoncji. Niezwykle ważne jest indywidualne podejście do pacjenta. Niektóre wady zgryzu są łatwe do skorygowania, ale są też przypadki bardzo trudne. Dobry ortodonta poradzi sobie w każdej sytuacji i dobierze metodę najlepszą do danego pacjenta, jego oczekiwań i możliwości.

Warto przed podjęciem decyzji poznać lekarza i mieć możliwość nawet krótkiej rozmowy. Powinniśmy zwrócić uwagę na sposób przekazywania nam informacji, chęć do wysłuchania naszych potrzeb i możliwość dopasowania metod leczenia do naszych oczekiwań. Oczywiście nie zawsze wszystko będzie po naszej myśli, ponieważ ostatecznie to ortodonta układa plan leczenia, ale dobrze jeśli nasze zdanie jest brane pod uwagę.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%