Zamknij
REKLAMA

Detoks sokowy - energia na całe lato!

13:47, 09.06.2021 | Materiał partnera

Wraz z nastaniem cieplejszych dni w wielu osobach budzi się chęć do wprowadzenia zmian w życiu — w tym takich jak przejście na dietę, modyfikacja nawyków żywieniowych, przeprowadzenie detoksu, a nawet zrzucenie paru kilogramów. Jak poprawić jakość swojego życia, odzyskać wigor i piękny wygląd, a przy tym nie rezygnować całkowicie z tego, co smaczne? Czym jest detoks sokowy i dlaczego warto go spróbować?

Problem niewłaściwie skomponowanej diety dotyczy sporej części społeczeństwa. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że nie odżywia się prawidłowo i szuka sposobów na trwałą zmianę. Dieta czy modyfikacja nawyków żywieniowych często są jednak kojarzone z wyrzeczeniami i rezygnacją z tego, co smaczne. Warto pamiętać, że wcale nie musi tak być — istnieją sposoby na uzyskanie pożądanych efektów bez konieczności głodzenia się czy wprowadzania do codziennej diety niesmacznych potraw. Odpowiedzią na te problemy może być detoks sokowy.

Zdrowy i smaczny post — czy to możliwe?

Detoks sokowy to specjalny rodzaj postu, doskonały wstęp do dalszych zmian nawyków żywieniowych. Na czym polega? Podczas detoksu sokowego w ramach pięciu posiłków w ciągu dnia przyjmuje się soki owocowo-warzywne o różnych smakach. A komu jest polecany? Przede wszystkim osobom chcącym spróbować krótkiej diety oczyszczającej, poprawiającej kondycję skóry i włosów, dodającej wigoru, nawadniającej. Warto, by zdecydowali się na niego ci, którzy czują się wyczerpani lub borykają z problemami trawiennymi.

To doskonały pomysł dla tych, którzy pragną zmian, chcą jeść zdrowo, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Po owocowo-warzywny detoks mogą sięgnąć osoby myślące o spróbowaniu postu, jednak nieprzygotowane na niego ani mentalnie, ani fizycznie. Detoks sokowy to sposób na krótkie, ale skuteczne oczyszczenie organizmu — warto zacząć od 3 dni lub spożywać soki przez tydzień.

Dlaczego warto sięgać po owoce i warzywa?

Siła detoksu sokowego tkwi w jego odpowiednio dobranych składnikach. Nie od dziś wiadomo, jak cennym źródłem witamin i minerałów są warzywa oraz owoce. W licznych publikacjach można znaleźć informacje o ich działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym, oczyszczającym z toksyn. Szczególnie osoby cierpiące na nadmierne gromadzenie wody, słaby układ limfatyczny, bardzo szybko odczują korzystne efekty detoksu sokowego. Wiadomo także, że wpływają korzystnie na stan włosów, skóry, paznokci, zapobiegają rozwojowi wielu chorób, spowalniają procesy starzenia. Jednocześnie poprawiają samopoczucie i niwelują uczucie zmęczenia.

Już po kilku dniach oczyszczania przy pomocy soków owocowo-warzywnych można zauważyć korzystne zmiany:

  • tkanki są nawodnione i odżywione, pobudzone do regeneracji,
  • toksyny zostają usunięte z organizmu,
  • sen staje się bardziej wydajny, a osoba na detoksie jest wyspana i wypoczęta,
  • kuracja powoduje przypływ energii,
  • stan włosów i paznokci ulega poprawie,
  • obrzęki spowodowane zatrzymaniem wody stopniowo zanikają.

Detoks sokowy to tylko wstęp — nawet niewielka, zauważalna odmiana w samopoczuciu czy wyglądzie może stać się impulsem do wprowadzania dalszych modyfikacji w diecie.

Detoks sokowy — starannie dobrane składniki

Detoks sokowy dr Ewy Dąbrowskiej (który jest jednym z wariantów Postu metodą dr Ewy Dąbrowskiej) to pięć różnych smaków, idealna kompozycja odpowiednio dobranych warzyw i owoców. Wszystkie zostają poddane procesowi ozonowania, który pozwala pozbyć się szkodliwych substancji — pestycydów, zanieczyszczeń, ale także bakterii. Soki przygotowywane są w wolnoobrotowych wytłaczarkach, co pomaga zachować ich wartości odżywcze. Starannie wyselekcjonowane składniki, doskonały smak, wygląd — wszystko ukryte w półlitrowych buteleczkach. Warto jednak pamiętać, że to kuracja dla osób zdrowych, a cierpiący na różnego rodzaju schorzenia powinni skonsultować się z lekarzem i zasięgnąć porady na temat możliwości stosowania diet oczyszczających.

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć zmiany, jak zadbać o swoje zdrowie, samopoczucie, a także wygląd, spróbuj detoksu sokowego. Być może będzie to dla Ciebie dobry wstęp do życia zgodnego z mottem: „zmień nawyki żywieniowe na takie, jakie Ci służą”.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%