Zamknij
REKLAMA

Co stosować na wypadanie włosów?

12:33, 12.01.2021 | Materiał partnera

Wypadające włosy to utrapienie wielu osób, niezależnie od płci i wieku. Statystycznie każda dorosła osoba codziennie traci około 100 włosów. Większa liczba utraconych włosów może być sygnałem organizmu, że coś jest nie tak, dlatego należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Szybka reakcja, wdrożenie właściwej pielęgnacji i suplementacji, zapobiegnie dalszej utracie włosów.

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn. Najczęściej są nimi:

  • stres,
  • niewłaściwa dieta,
  • choroby skóry głowy,
  • niewłaściwa pielęgnacja skóry głowy,
  • niedobór witamin.

Właściwa dieta i higieniczny tryb życia są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają utrzymać włosy we właściwej kondycji. W przypadku zaburzeń wywołanych stresującym trybem życia, przywrócenie równowagi może potrwać nawet kilka miesięcy. Dlatego ważne jest, aby walkę z wypadającymi włosami rozpocząć od stosowania specjalistycznych kosmetyków pielęgnujących.

Właściwie dobrana pielęgnacja sprawi, że składniki odżywcze zostaną doprowadzone bezpośrednio do skóry głowy i do mieszków włosowych, powstrzymując tym samym wypadanie włosów.

Przerzedzenie włosów to często wynik używania niewłaściwych kosmetyków, nadmiernego wysuszania farbami i stylizacji na gorąco. Mężczyźni borykają się z problemem łysienia także w wyniku pracy z substancjami chemicznymi. Żeby pozbyć się problemu, unikaj kosmetyków o ubogim składzie, szkodliwych substancji i urządzeń do stylizacji włosów. Pamiętaj także o odpowiedniej diecie – zbilansowana dieta pozytywnie wpływa na kondycję włosów.

Jeżeli zastanawiasz się, co stosować na wypadanie włosów, koniecznie dobierz szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów. Najlepsze i najskuteczniejsze szampony znajdziesz w rankingu: https://terdeals.com/pl/ranking/87/ranking-top-10-szamponow-przeciw-wypadaniu-wlosow Produkty te cieszą się pozytywnymi opiniami klientów, ponieważ nie posiadają szkodliwych silikonów i parabenów.

Co stosować na wypadanie włosów?

Właściwą pielęgnację należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego szamponu. Szampon na wypadanie włosów to pierwszy krok, który pomoże Ci w walce z problemem. Warto wiedzieć, że właściwe oczyszczenie zapobiega chorobom skóry głowy. Nagromadzone na skalpie zabrudzenia, naskórek i łupież mogą powodować niedostateczne dotlenienie skóry głowy i zaburzenie wzrostu nowych włosów. Niewłaściwie oczyszczony skalp jest jedną z głównych przyczyn wypadania włosów. Jeżeli zależy Ci na intensywnej pielęgnacji, oprócz odpowiedniego szamponu, raz na tydzień wykonaj peeling skóry głowy przeznaczonym do tego celu kosmetykiem.

Szampon przeciwdziałający wypadaniu włosów powinien pielęgnować cebulki włosów i działać na nie przeciwstarzeniowo. Ponadto taki preparat musi nawilżać skórę głowy i działać odżywczo. Wprowadzenie składników odżywczych bezpośrednio do cebulek jest znacznie skuteczniejsze niż wewnętrzna suplementacja, na której efekty czeka się nawet kilka tygodni.

Zwróć uwagę, aby szampon który zaczniesz stosować, był jednocześnie delikatny, Skóra głowy jest bardzo delikatna i łatwo ją przesuszyć. Zbyt mocny szampon może nasilić problem z wypadaniem włosów.

Co na wypadanie włosów użyć?

Oprócz odpowiednich kosmetyków – szamponów, odżywek i masek, należy zwrócić uwagę  na inne czynniki, które mogą poprawić kondycję włosów:

  • stosowanie bogatej w białko diety,
  • unikanie alkoholu i papierosów,
  • unikanie suszenia włosów gorącym nawiewem,
  • unikanie używania prostownicy i lokówki,
  • unikanie farbowania włosów.

Poza tym, warto przy każdym myciu włosów wykonywać masaż skóry głowy, aby pobudzić cebulki do wzrostu oraz zwiększyć i poprawić mikrokrążenie. Pomocne może okazać się także stosowanie suplementów diety. Kilka ciekawych propozycji znajdziesz na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/156/ranking-top-5-najlepszych-suplementow-diety-hamujacych-wypadanie-wlosow-u-kobiet. Jednym z suplementów wartych uwagi mogą okazać się tabletki Locerin, które świetnie sprawdzą się u osób cierpiących na wypadanie włosów. 

Jeżeli domowe sposoby i specjalistyczne kosmetyki nie przyniosą poprawy, należy rozważyć wykonanie specjalistycznych badań u trychologa, który pomoże ustalić przyczynę problemu. Niekiedy wypadanie włosów ma podłoże hormonalne i tylko konsultacja ze specjalistą przyniesie satysfakcjonujące efekty.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA