Zamknij
REKLAMA

Plecak szkolny - jaki wybrać?

10:56, 11.01.2021 | Materiał partnera

Jednym z ważniejszych elementów wyprawki szkolnej jest plecak. Idealny plecak powinien być wykonany z porządnych materiałów, być komfortowy w użytkowaniu i umożliwić wygodne spakowanie wszystkich przedmiotów.

Na jakie kwestie zwrócić uwagę, szukając plecaka dla dziecka? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!

Plecak dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Wybór plecaka dla dziecka nie może być przypadkowy, uwagę należy zwrócić na cały szereg kwestii, między innymi na:

  • Wielkość - plecak powinien być dobrany do wzrostu malucha, nie może być zbyt duży, wtedy dziecko będzie miało problemy z utrzymaniem równowagi, ani zbyt mały, wtedy maluch nie pomieści wszystkich przyborów.
  • Szerokość szelek - ważne, aby szelki plecaka były dość szerokie, dzięki temu ciężar równomiernie rozłoży się,co przełoży się na wygodę użytkowania i komfort malucha.
  • Waga - im lżejszy plecak kupimy, tym lepiej dla naszej pociechy. Pamiętajmy, że maluch nosi w plecaku książki, zeszyty wszelkiego typu przybory, które mają swoją wagę, zadbajmy o to, by sam plecak nie był dla malucha dodatkowym ciężarem. Waga plecaka łącznie z zawartością nie powinna być większa niż 10% masy ciała malucha. Jeśli dziecko waży 30 kilogramów, plecak z zawartością nie powinien być cieńszy niż 3 kilogramy.
  • Elementy odblaskowe - bezpieczeństwo to podstawa, pamiętajmy, aby plecak wyposażony był w elementy odblaskowe. Dostępne są także nowoczesne modele z diodami LED.
  • Design - rzecz jasna plecak musi podobać się dziecku. Wybierzmy więc model w ulubionym kolorze dziecka, z motywem, który przypadł maluchowi do gustu.
  • Wyprofilowane plecy - plecy plecaka powinny być w odpowiedni sposób wyprofilowane. Dobrze wyprofilowane, usztywnione plecy wymusza utrzymanie prawidłowej postawy.

Plecak a tornister

Wiele osób zamiennie używa słów plecak i tornister szkolny. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że plecak i tornister nie są tym samym. Tornister ma usztywnione plecy, wyposażony jest także w różnego typu przegródki przeznaczone na bidon, drugie śniadanie, długopisy i inne przybory.

Mikuś 24 - szeroka oferta

Wszystkim szukającym porządnego, fajnego plecaka szkolnego dla dziecka polecamy hurtownię internetową Mikuś 24. W ofercie hurtowni dostępne są różnego typu plecaki szkolne dla dziewczynek i chłopców. Mikuś proponuje plecaki w szerokiej gamie kolorystycznej i z różnego typu motywami, między innymi z Myszką Miki, STAR WARS, FC Barcelona, plecaki moro, w serduszka, w kwiaty, w grochy, jak również plecaki z diodami LED czy też modele z logo czołowych marek takich, jak Adidas czy Nike, Puma.

Hurtownia zapewnia duży wybór, atrakcyjne ceny oraz sprawną realizację zamówień.

Podsumowanie

Wbrew pozorom wybór plecaka dla dziecka nie jest najłatwiejszym zadaniem, zwrócić uwagę powinniśmy na cały szereg kwestii, zaczynając od rozmiaru i wielkości po szerokość szelek, liczbę przegródek, design i kolorystykę. Warto przeanalizować wszystkie kwestie i zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdzić czy wybrany model będzie odpowiedni dla naszej pociechy.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA