Zamknij
REKLAMA

Piłka nożna w dobie pandemii. Gdzie najlepiej oglądać mecze online?

15:38, 28.10.2020 | Materiał partnera

Wybuch pandemii koronawirusa wpłynął na wszystkie dziedziny życia, w tym także na świat sportu. Większość rozgrywek piłkarskich odbywa się dalej, jednak trybuny stadionów pozostają puste. Ponadto kolejne obostrzenia sprawiają, że oglądanie meczów w pubach czy restauracjach staje się utrudnione lub wręcz niemożliwe. Z tej przyczyny coraz więcej kibiców interesuje się możliwością oglądania meczów online. Które aplikacje na Androida najlepiej nadają się do śledzenia piłkarskich zmagań?

Darmowe relacje live z meczów reprezentacji

Zgodnie z polskim prawem telewizja państwowa jest zobowiązana do nadawania transmisji z meczów polskich reprezentacji sportowych. Dogodnym sposobem na oglądanie takich rozgrywek jest skorzystanie z aplikacji TVP Sport, która jest całkowicie darmowa. Warto zaznaczyć, że dzięki niej obejrzymy nie tylko mecze kadry piłkarzy, ale także zmagania szczypiornistów, siatkarzy czy przedstawicieli innych popularnych sportów, na przykład skoczków narciarskich. Ponadto TVP Sport transmituje także wybrane spotkania Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej czy wybranych lig europejskich. Oferuje także możliwość śledzenia meczów piłkarskiej Ekstraklasy, transmitowany jest jednak tylko jeden mecz z danej kolejki. Z uwagi na bezpłatny dostęp niektóre transmisje realizowane przez TVP Sport cieszą się naprawdę ogromną popularnością, co niestety sprawia, że trzeba będzie liczyć się z obniżeniem jakości obrazu.

Jak uzyskać szerszy dostęp do relacji z klubowych rozgrywek?

Alternatywą dla TVP Sport mogą być aplikacje, które wymagają uiszczenia opłaty za subskrypcję. Przykładem może być aplikacja Canal+ - samą aplikację można pobrać za darmo, jednak aby oglądać za jej pośrednictwem mecze, trzeba będzie zapłacić abonament. Możemy wykupić zwykły abonament telewizyjny bądź pakiet sportowy "Canal+ telewizja przez internet".

Korzystanie ze wspomnianego pakietu przez pierwszy miesiąc jest bezpłatne, w kolejnych opłata wynosi 50 zł. To dobry wybór dla fanów polskiej Ekstraklasy, ale także dla amatorów lig angielskiej, niemieckiej, włoskiej czy hiszpańskiej. Jeżeli natomiast priorytetem są dla nas rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej, można rozważyć związaną z Polsatem aplikację IPLA. Miesięczny dostęp kosztuje 40 złotych. Kibice często wybierają także aplikację Eleven Sports, która wyróżnia się gwarancją wysokiej jakości obrazu oraz stosunkowo niedrogim abonamentem. Miesięczna subskrypcja kosztuje standardowo 15,90 złotych, możemy obniżyć tę cenę, wykupując dostęp roczny (13,25 zł za miesiąc) bądź półroczny (15 zł za miesiąc).

Eleven Sports zapewnia dostęp m.in. do meczów Bundesligi, Serie A, a także do połowy meczów rozgrywanych w ramach hiszpańskiej La Liga (prawa do transmitowania pozostałej części spotkań ma Canal+). Z transmisji oferowanych przez Eleven Sports będziemy mogli skorzystać także wtedy, gdy dokupimy dodatkowe pakiety oferowane w ramach IPLI czy Canal+.

Transmisje z meczów online - szeroki wachlarz możliwości

Aplikacje na Androida do oglądania meczów na żywo cieszą się dużym zainteresowaniem, co przekłada się na możliwość wybierania spośród szeregu innych aplikacji. Przykładem może być Live Football TV, która zapewnia bezpłatny dostęp do wielu wymienianych wcześniej rozgrywek piłkarskich. Minusem jest konieczność wyświetlania reklam, poza tym kibice skarżą się na to, że jakość obrazu niekiedy jest niska. Z drugiej strony jednak aplikacja ta nie nadwyręży naszej kieszeni. Inną ciekawą opcją jest aplikacja SopCast APK umożliwiająca oglądanie na smartfonie czy tablecie stacji telewizyjnych z różnych stron świata. Docenią ją więc przede wszystkim amatorzy lig nieco bardziej egzotycznych, np. amerykańskiej MLS.

 

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA