Zamknij
REKLAMA

Czym różni się współpraca z brokerem kurierskim od współpracy z firmą kurierską?

20:59, 28.05.2020 | Materiał partnera

Z opcji wysyłki paczek za pośrednictwem kuriera korzystają chętnie zarówno firmy, jak i osoby prywatne. To najbezpieczniejszy, a zarazem najszybszy sposób dostarczenia przesyłki z miejsca na miejsce, dlatego cieszy się tak dużą popularnością!

Czym jest broker kurierski i jaka jest różnica między nim, a firmą kurierską?

Firmy kurierskie oferują zwykle swoje usługi na terenie kraju lub pomiędzy krajami. Zleca im się dostarczenie konkretnej przesyłki i dostaje gwarancję bezpiecznego doręczenia jej do odbiorcy. Plusem przesyłki kurierskiej jest też szybki czas jej doręczenia, gdyż zwykle, jeśli nie dojdzie do sytuacji losowej, paczki są dostarczane w przeciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

Z kolei broker kurierski taki ja Sendit, prowadzi zestawienie ofert wiodących firm kurierskich działających na terenie danego kraju, porównuje ich ceny i rodzaj usług, z jakich może skorzystać klient. Na swojej stronie zamieszcza ich cenniki, jak na przykład w przypadku usług firmy InPost: https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/inpost, a osoba zainteresowana może im się przyjrzeć i wybrać usługę tego kuriera, który okaże się najbardziej opłacalną opcją.

Zalety współpracy z brokerem kurierskim

Współpraca z brokerem kurierskim, takim jak Sendit, ma sporo zalet. Przede wszystkim, można na niej sporo oszczędzić. Dzięki możliwości porównania ofert wielu firm kurierskich, klient wybierze tę, która zaoferuje najniższą cenę za daną usługę. Dane zamieszczane na stronie brokera są regularnie aktualizowane, dlatego też zawsze masz gwarancję najniższej ceny.

Co więcej, korzystanie z usług brokera to minimum wysiłku i formalności! Dla przedsiębiorców z branży e-commerce dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zintegrowania brokera z e-sklepem lub Allegro. To znacznie usprawni wysyłkę, co z kolei na pewno docenią zamawiający towar klienci.

 

        

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA