Zamknij
REKLAMA

Handmade dla dzieci - tak czy nie?

09:50, 25.05.2020 | Materiał partnera

W dzisiejszych czasach kupno prezentu dla dziecka nie stanowi problemu. W pierwszym lepszym sklepie zaopatrzymy się w różnego rodzaju gadżety. Regały hipermarketów uginają się od ciężaru plastiku i chińszczyzny. Czy nie lepszym wyborem byłyby zabawki handmade dla dzieci? Postaramy się odpowiedzieć Wam na to pytanie. Zachęcamy do lektury!

Zabawki handmade dla dzieci – czyli co?

Jak już nazwa może nam podpowiadać, przedmioty handmade są efektem ręcznej produkcji. Nierzadko wykorzystuje się do ich zrobienia kawałki materiałów, zbędne sznurki, włóczki, guziki, koraliki i inne. Wystarczy odrobina zdolności, nici i igła aby stworzyć szmacianą lalkę lub przytulankę dla malucha.  Jeśli sami nie potraficie robić takich rzeczy – naprzeciw wychodzą Wam handmade sklepy i sklepy z rękodziełem. Decydując się na zakupy w nich nie tylko otrzymujecie świetną jakość, ale także wspieracie krajową gospodarkę, niszowe marki i polskich artystów. Same plusy, nieprawdaż?

Źródło: Handmade Sklep > https://www.decobazaar.com/

Zabawki handmade dla dzieci VS zabawki z sieciówek

Wybór dostępnych na rynku zabawek dla dzieci jest rok rocznie coraz większy. Rodzice mogą wybierać co chcą. Od klocków, puzzli, przez lalki, figurki, po maskotki, gry planszowe i inne gadżety, nierzadko sygnowane bohaterami ulubionych bajek.  

Dla dzieci bez problemu zakupicie różnego rodzaju gry komputerowe, konsole wideo, ciastoliny, piaski kinetyczne i inne manualne zabawki. Dostaniecie też wiele produktów interaktywnych. Ich zaletą jest to, że świecą, grają i zajmują Waszego malucha, co daje rodzicom wolną chwilę.

Źródło: Handmade > http://decobazaar.com/handmade.html

Czy zabawki handmade mają szansę na wygraną?

Czy zabawki handmade dla dzieci mogą konkurować z takimi zaawansowanymi technicznie produktami? Przecież nie świecą, nie wydają żadnych dźwięków i nie mają na sobie bohaterów z kreskówek. Mimo że nie są one tak głośne i krzykliwe, posiadają grono zwolenników i rodziców, którzy zdecydowanie wolą inwestować w takie oldschoolowe rozwiązania. Są minimalistyczne, mają stonowane kolory i rozwijają malucha pod wieloma względami. Pobudzają jego kreatywność i uczą jak bawić się czymś, wykorzystując do tego swoją wyobraźnię.

Źródło: Handmade dla dzieci > http://decobazaar.com/dziecko.html

Zalety zabawek handmade dla dzieci

Ogromną zaletą zabawek handmade dla dzieci, takich jak przytulanki, lalki, drewniane klocki i inne jest to, że są bardzo trwałe i solidne. Zabawki wykonane z plastiku nie są wieczne, pękają, psują się i potrzebują baterii. Interesująca stylistyka ręcznie robionych zabawek kradnie serca. Wracająca moda na vintage jest zauważalna nie tylko w ubraniach czy dodatkach. Rodzice coraz chętniej kupują córkom lalki, przypominające te z czasów ich dzieciństwa, a synom kolejki i samochodziki rodem z lat 90. To taki mentalny powrót do przeszłości i chęć pokazania dzieciom, jak wyglądał świat 20-30 lat temu.

Zabawki handmade są bezpieczne

Przewagą ręcznie szytych zabawek i innych akcesoriów dziecięcych jest przede wszystkim ich bezpieczeństwo. Nie ryzykujecie, że pęknięty plastikowy element zrani Waszą pociechę. Dodatkowo są one ekologiczne, ponieważ często wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu.

Co myślicie o produktach handmade dla dzieci? Wspieracie polskich producentów?

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA