Zamknij
REKLAMA

Urządzenia do sprzątania klatki schodowej

08:25, 21.05.2020 | Materiał partnera

Klatki schodowe, będące wewnętrznymi ciągami komunikacyjnymi w budynkach, stanowią poniekąd przedłużenie mieszkań. W wielu mniejszych budynkach mieszkalnych obowiązek utrzymania klatki schodowej w czystości spoczywa na samych mieszkańcach. W dużych obiektach mieszkalnych, jak apartamentowce czy hotele, sprzątaniem klatek schodowych zajmują się profesjonalne firmy. Z wielu względów jest to optymalne wyjście.

Dlaczego firma sprzątająca?

Za zatrudnieniem firmy sprzątającej przemawia sporo argumentów, zwłaszcza:

  • Regularność sprzątania ? w zależności od sporządzonej umowy
  • Fachowość osób sprzątających
  • Zastosowanie profesjonalnych maszyn i środków czyszczących

Sprzątanie klatki schodowej to nie tylko zamiatanie i mycie schodów. To również mycie i czyszczenie okien, parapetów, poręczy, grzejników, gablot informacyjnych i drzwi do ogólnie dostępnych pomieszczeń (piwnica, wózkarnia). Elementy te są wykonane z różnych materiałów i wymagają odpowiednich środków czyszczących, jednocześnie konserwujących i nieuszkadzających powierzchni. Firmy sprzątające dysponują takimi profesjonalnymi preparatami, jak również sprzętem, przeznaczonym specjalnie do czyszczenia i mycia ciągów komunikacyjnych.

W hotelach, gdzie sprząta się nie tylko klatki schodowe, ale i pokoje gości, znajdują zastosowanie wózki do hoteli, przeznaczone do rozwożenia świeżej pościeli i zbierania zużytej, przewożenia akcesoriów do sprzątania i środków czystości. Takimi urządzeniami dysponują jedynie firmy sprzątające. Wykonują one również usługi prania wykładzin, znajdujących się na podłogach hotelowych ciągów komunikacyjnych.

Czyszczenie na sucho ? odkurzacz

Dokładne odkurzenie jest pierwszym etapem sprzątania klatki schodowej. Do tego celu przeznaczone są różnego rodzaju odkurzacze, z których najwygodniejsze w użyciu w wąskiej przestrzeni są bezprzewodowe odkurzacze pionowe, wyposażone w moduł ręczny. Umożliwi on dojście do wszystkich kątów i zakamarków. Takie urządzenia znajdują się w ofercie firmy Numatic, która dysponuje również odkurzaczami z filtrem wodnym dla alergików.

Przykładowym rozwiązaniem może być odkurzacz RSV 200-11 do noszenia na plecach. Podtrzymywany jest przez szelki i pas biodrowy, dzięki czemu jest wygodny i nie zakłóca poruszania się. Posiada wymienne końcówki, pozwalające na dokładne wyczyszczenie wszystkich zabrudzonych miejsc, a także dziewięciolitrowy pojemnik na nieczystości. Turbina ssąca jest energooszczędna, a wymienne worki wygodne w użyciu. Dzięki cichej pracy silnika osoba obsługująca nie odczuwa dyskomfortu spowodowanego hałasem.

Czyszczenie na mokro ? szorowarka

Szorowarka do podłóg jednotarczowa przeznaczona jest do mycia i pielęgnacji posadzek. Działanie jej polega na ruchu obrotowym szczotki. Jak wszystkie urządzenia Numatic, również szorowarki są bezawaryjne i niezawodne, nadają się do czyszczenia powierzchni w wąskich przestrzeniach, w tym klatek schodowych.

Do profesjonalnego czyszczenia schodów na mokro doskonała jest np. szorowarka Numatic HFS 1015G. Przeznaczona jest do czyszczenia na mokro i froterowania na sucho. Zaprojektowana została do podłóg o niezbyt dużej powierzchni. Można też za jej pomocą prać wykładziny dywanowe. Średnica szczotki wynosi 14?? (35,56 cm).

Szorowarka PRIMASTER COMBI najlepiej sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach i klatkach schodowych. Jest to małe urządzenie, o średnicy szczotki 6?? (15,24 cm). Nadaje się też do prania wykładzin. Jej niewątpliwą zaletą jest wbudowana niezależna stacja ładująca, umożliwiająca ładowanie drugiej baterii podczas pracy, dzięki czemu nie trzeba przerywać sprzątania.

Profesjonalny mop

Numatic Spray Mop Master 40 (SMM40) jest przeznaczony do mycia różnych nawierzchni, w tym kamiennych ? sztucznych i naturalnych (lastriko, beton, granit, marmur), ceramicznych, pcv, itp. Ma wbudowany spryskiwacz; może być używany w ciasnych i krętych miejscach, a do takich należą klatki schodowe. Za pomocą tego mopa można usunąć wszelkie zabrudzenia, tak pochodzenia mineralnego, jak i tłuszczowego. Urządzenie nie pozostawia smug.

SMM40, aczkolwiek przeznaczony do zastosowań profesjonalnych, może być z powodzeniem używany w warunkach domowych, bowiem nadaje się także do mycia powierzchni drewnianych ? parkietów, paneli, desek, mozaiki, itp.

Na czas pandemii

Ostatni okres dla wszystkich jest niezwykle uciążliwy pod względem zachowania czystości, której normy podczas pandemii koronawirusa są szczególnie wyśrubowane. Klatki schodowe są miejscami uczęszczanymi przez wiele osób, zatem podlegają szczególnej trosce. Wszędzie tam, gdzie powierzchnie są odporne na działanie wysokich temperatur, warto zastosować parownicę wielofunkcyjną Numatic IPC New Steamy. Czyszczenie za pomocą gorącej pary podobne jest do sprzątania odkurzaczem. Mycie detergentem można zastosować przed czyszczeniem parą lub w jego trakcie.

Do wszystkich rodzajów urządzeń czyszczących stosuje się profesjonalne środki czyszczące, bazujące na detergentach. Są one do nabycia wraz z maszynami Numatic.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA