Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednią pomoc domową?

17:44, 28.03.2020 | Materiał partnera

Duża ilość codziennych obowiązków związanych przede wszystkim z pracą i wykonywanym zawodem uniemożliwia Ci zadbanie odpowiednio o swój dom? A może po prostu chciałbyś mieć więcej czasu dla siebie i bliskich, nie martwiąc się o porządek w mieszkaniu? W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie pomocy domowej. Problemem może okazać się jednak znalezienie tej właściwej, która spełni Twoje oczekiwania, wzbudzi Twoje zaufanie i wykaże się lojalnością względem Ciebie.

Gdzie szukać?

Pomoc domowa to osoba, która może wykonywać swoją pracę codziennie, raz w tygodniu lub tylko kilka razy w ciągu roku. Niezależnie od tego, jak często będzie pojawiała się w Twoim domu, powinna cieszyć się Twoim zaufaniem, przecież pod opiekę oddajesz jej swój własny dom. Ogłoszenia znajdziesz zarówno w Internecie, jak też w prasie i lokalnych broszurach. Zwróć uwagę na to, w jaki sposób ogłoszenie jest skonstruowane , czy zostały w nim zawarte wszystkie kluczowe dla Ciebie informacje. Znalezienie pomocy domowej w Internecie jest jednak najlepszym pomysłem, ponieważ bardzo często możesz również zapoznać się z opiniami klientów. Ponadto niektóre firmy, zajmujące się sprzątaniem mieszkań mają swoje własne strony internetowe ze szczegółowo opisaną ofertą. To również ich wizytówki, na podstawie których są oceniane przez potencjalnych klientów. Własna strona internetowa świadczy też o ich profesjonalizmie.

Zakres obowiązków. Sprecyzuj swoje oczekiwania

W zależności od pomocy domowej, będzie ona mogła zaoferować Ci mniejsze lub większe wsparcie. Ważne jest, aby możliwe było uzgodnienie indywidualnych warunków współpracy. Niektórzy potrzebują kompleksowego sprzątania, inni tylko umycia okien czy bieżących prac, jak odkurzanie, mycie podłóg i wytarcie kurzu z mebli. Stwórz listę czynności, których oczekujesz od swojej przyszłej pomocy domowej. Kontaktując się z potencjalnymi kandydatami, przedstawiaj ją za każdym razem, aby mieć pewność, że dobrze się rozumiecie.

Cechy dobrej pomocy domowej

Pomoc domowa musi być osobą godną zaufania. Na zaufanie pracuje się jednak przez pewien czas, trudno jest o nim mówić już na początku współpracy. Jeżeli jednak już pomimo dłuższego zatrudnienia masz wątpliwości, że możesz jej zaufać, pomyśl nad zmianą. Wśród pożądanych cech jest też oczywiście dokładność. Oczekujesz czystości, za którą płacisz osobie sprzątającej. Powinna więc przykładać się do swojej pracy, aby w Twoim mieszkaniu panował nienaganny porządek. Ponadto wśród pomocy domowych doceniana jest dyskrecja, mają one dostęp do wyposażenia mieszkania, a także są często aktywnymi świadkami domowego życia zupełnie obcych sobie osób. Warto również zwrócić uwagę na terminowość zatrudnianej osoby. Wspólnie ustalacie dni i godziny jej pracy, co pozwala Ci zaplanować swoje inne obowiązki i przyjemności. Szanujcie nawzajem swój czas.

Potrzebujesz pomocy domowej? Poświęć czas na znalezienie tej odpowiedniej. Musisz mieć świadomość, że będzie to osoba, opiekująca się Twoim domem, uczestnicząca w Twojej codzienności, mająca dostęp do Twojego prywatnego życia.

Sprawdź ofertę firmy sprzątającej MultiTask

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA