Zamknij
REKLAMA

Jakie okulary przeciwsłoneczne?

14:22, 23.01.2020 | Materiały partnera

Kiedy planujemy urlop chętnie wymieniamy rzeczy w naszej szafie na nowe, albo szukamy modnych nowości, dzięki którym będziemy czuli się komfortowo i atrakcyjnie.

Kiedy planujemy urlop chętnie wymieniamy rzeczy w naszej szafie na nowe, albo szukamy modnych nowości, dzięki którym będziemy czuli się komfortowo i atrakcyjnie. W ferworze przygotowań na urlop warto zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich. Niezmiernie ważna jest ochrona przed niebezpieczeństwem, jakie niosą za sobą promienie słoneczne. Promienie UVB i UVC nie tylko negatywnie wpływają na skórę powodując jej starzenie się, utratę elastyczności, poparzenia słoneczne, ale również mogą powodować choroby oczu. Dlatego ważne jest, żeby nie tylko pamiętać o kremach z filtrem i ubraniach UV, ale również o odpowiednich okularach przeciwsłonecznych. Stanowią one nie tylko ozdobę, ale również są bezcenne jeśli chodzi o ochronę tak delikatnego narządu, jakim są oczy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Przed wyborem okularów przeciwsłonecznych ważne jest, żeby zdać sobie sprawę, że nie jest to tylko kolejna ozdoba, jaką należy dopasować do całości naszego ubioru, ale to kolejny niezbędny krok, jaki należy podjąć żeby właściwie chronić zdrowie. Z tego powodu zanim zainwestujemy w takie okulary trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim celu będziemy je wykorzystywać. Czy będą to zwykłe, codzienne aktywności w postaci spacerów, zakupów lub przebywania na plaży, czy może jesteśmy bardziej wymagający i potrzebujemy ich do różnego rodzaju aktywności outdoorowych. W pierwszym przypadku wystarczy, że okulary będą posiadały podstawowy filtr UV oznaczony UV 400. Tego rodzaju okulary chronią przed wpływem promieni UV w 99% i są wystarczające w codzienności. Jeśli chodzi o drugi przypadek lepiej wybrać okulary z filtrem polaryzacyjnym. Jeżeli jesteśmy aktywni sportowo potrzebujemy bardziej zaawansowanej ochrony, która nie tylko ochroni przed promieniami UV, ale również zabezpieczy nasze oczy przed nadmiernym mrużeniem. Zapewnia to wszystko filtr polaryzacyjny doskonale sprawdzający się w narciarstwie, kajakarstwie, żeglarstwie, gdzie bardzo często jesteśmy narażenia na oślepiający blask słońca odbijanego od gładkich powierzchni, takich jak tafla wody, śnieg, czy gładka droga. Należy wiedzieć, że filtry polaryzacyjne nie tylko redukują refleksy, ale również wyostrzają kontury. Okulary z filtrem polaryzacyjnym są pomocne również kierowcom w bezchmurne dni, kiedy słońce intensywnie świeci i jazda jest znacznie utrudniona przez oślepiający blask. Inna możliwość jaką mamy powinna szczególnie zainteresować osoby, które potrzebują korekcji wzroku. Dzięki okularom fotochromowym posiadamy dwa w jednym. Z jednej strony możliwość korekcji wady wzroku, a z drugiej szkła okularów potrafią dostosować się do warunków panujących na zewnątrz i w odpowiednim momencie szkła przyciemniają się lub rozjaśniają. Dzięki takiej możliwości jednocześnie chronimy oczy i mamy możliwość prawidłowego widzenia. Każdą z tych możliwości możemy wykorzystać do naszych potrzeb. W zależności czego potrzebujemy warto zadbać o odpowiedni dobór okularów.

Podsumowanie.

Jak widać okulary mitem jest to, że okulary przeciwsłoneczne stanowią jedynie dodatek, ozdobę, czy dopełnienie naszego wizerunku. Ważne jest, żeby zdać sobie sprawę, że stają się one niezbędne dla każdego, kto dba o swoje oczy i chce uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo modeli, które z łatwością dopasujemy do siebie. Ważne, żeby kupować okulary w salonach optycznych, gdzie mamy pewność, co do ich przeznaczenia i odpowiednie certyfikaty. Okulary z supermarketu lub bazaru kuszą swoją ceną, ale na pewno nie zapewnią właściwej ochrony.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone