Nieważne w jak daleką podróż samolotem się wybieramy, zawsze mamy przy sobie bagaż podręczny. Co to takiego właściwie jest i jak dobrać odpowiednio torbę, by spełniała jak najwięcej kryteriów?
Nieważne w jak daleką podróż samolotem się wybieramy, zawsze mamy przy sobie bagaż podręczny. Co to takiego właściwie jest i jak dobrać odpowiednio torbę, by spełniała jak najwięcej kryteriów?
Często podróżujemy tylko z torbą podręczną, ponieważ pozwala nam to uniknąć dodatkowych kosztów i nie musimy czekać na odprawę naszego bagażu. Mimo że szczegóły wymiarów takiej torby podróżnej mogą się nieco różnić w zależności od danej linii lotniczej, to jednak zazwyczaj jest to 50x40x20 cm (należy pamiętać, że wliczają się w to kółka i uchwyty) i 8-10 kg wagi. Część linii lotniczych prosi, by np. damskie torebki wchodziły w skład bagażu podręcznego.
Najbardziej logiczna rada? Spakuj to, co jest dla Ciebie najważniejsze. Lekarstwa, kosmetyki, napoje, żywność. Ważne są jednak określone przez linię lotniczą limity, zarówno objętościowe jak ilościowe.
bezcłowej.
Bardzo często linie lotnicze wymagają, by to właśnie w bagażu podręcznym znajdowały się takie rzeczy jak laptop, odtwarzacz muzyczny, telefon, przenośna konsola, parasol, czytnik e-booków, książki, aparat fotograficzny, czy wspomniana już torebka, zarówno damska jak męska. Ważne, by zagospodarować przestrzeń w każdym centymetrze, na dnie spakować najcięższe rzeczy, na wierzchu przezroczyste torebki z kosmetykami oraz żywnością i lekami, a także wszelki sprzęt elektroniczny.
Torby podróżne na kółkach do samolotu, są najczęstszym z dokonywanych wyborów. Jest to bowiem wygodniejsza forma, dzięki której nic nie będzie się wżynało w ramię. Warto się zastanowić nad dodatkowymi aspektami:
Torba na kółkach jest niezwykle wygodna, nie obciąża kręgosłupa, nie wymaga noszenia i łatwo się nią manewruje, ułatwi przejście przez terminal. Umieszcza się ją w specjalnie do tego przeznaczonym schowku nad lub pod siedzeniem. Torby podróżne na kółkach na pewno przyda się nie tylko w podróżach lotniczych, ale też w krótkich wyjazdach pociągiem, samochodem czy innymi środkami transportu.