Zamknij

Jak urządzić mieszkanie na wynajem? Poznaj 3 kluczowe aspekty

00:08, 07.09.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:09, 07.09.2019

Wolnostojące mieszkanie często przysparza wiele problemów. Czynsz, dodatkowe opłaty, a także troska, o to by nikt się do niego nie włamał i nie spowodował zniszczeń, to tylko niektóre czynniki motywujące do znalezienia najemcy i wynajęcia mieszkania. Jak zatem urządzić mieszkanie pod wynajem, by nie tylko nie stało odłogiem, ale także, by wzajemna współpraca z najemcą była zadowalająca? W artykule poruszymy kilka najważniejszych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przygotowując mieszkanie do wynajęcia.

1. Funkcjonalność

Przede wszystkim skupmy się na funkcjonalności mieszkania. Pamiętajmy, że nie tylko chodzi o ładny wygląd i estetykę, ale i o praktyczność. Osoby wynajmujące z chęcią skorzystają z dodatkowych przestrzeni magazynowych, przestronnych szaf, czy też regałów. W większości naszymi najemcami będą osoby posiadające własne rzeczy, takie jak książki, sprzęt sportowy, odzież biznesowa lub gadżety. Warto zatem pomyśleć o dostawieniu kilku szafek, powieszeniu półek oraz wygospodarowaniu przestrzeni schowkowej na pościel.

Pamiętajmy, że mieszkanie wynajmowane, to także wielokrotnie miejsce spotkań i pracy naszego najemcy. Nie może w nim zatem zabraknąć ani odpowiedniej strefy pracy, czy też relaksu. Zadbajmy o wstawienie biurka z krzesłem, a także fotela lub kanapy dla potencjalnego gościa. Dodatkowy stolik kawowy, czy też pufa doskonale uzupełnią pokój.

Wybierzmy też wersalkę lub tapczan z komorą na pościel, które umożliwią zachowanie ładu w mieszkaniu. Ewentualnie, o ile pozwolą nam na to środki oraz przestrzeń, wstawmy bardziej elegancką, ale droższą sofę lub kanapę z funkcją spania. Takie rozwiązanie, poprawi komfort mieszkania najemcy, jak również pozwoli mu czuć się bardziej swobodnie i jak u siebie.

Szafa wolnostojąca lub w zabudowie jest konieczna w każdym mieszkaniu. Bez względu na to, jaka populacja będzie wynajmować nasze mieszkanie, szafy nie może zabraknąć. Młode kobiety z dużą ilością sukienek, mężczyźni z marynarkami i garniturami, studenci z płaszczami, każda z grup będzie potrzebowała skorzystać z części garderobianej, a nie tylko ograniczać się do szuflad i półek.

Wróćmy jeszcze na chwilę do kwestii samego biurka. Jak już wspomnieliśmy, powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego mieszkania. Do tego odpowiednie oświetlenie oraz krzesło lub fotel obrotowy i można pracować lub uczyć się.

2. Trwałość

Nie zapominajmy także by zakupione meble i akcesoria były trwałe. Jeśli kupujemy nowe produkty, zwróćmy uwagę na ich gwarancję i możliwość naprawy. Pamiętajmy, iż w mieszkaniu najprawdopodobniej mieszkać będzie osoba mniej dbająca o te produkty niż my sami, a co za tym idzie, ich eksploatacja będzie znacznie większa. Wybierzmy meble z trwalszą powłoką, bardziej odporną na zarysowania, zadrapania, czy też zalania. Zadbajmy o zapewnienie podkładek pod kubki, mat na stół, czy też o filc lub podkładki z tworzywa pod krzesło biurowe, by nie rysowało ono podłogi. Zbierajmy wszystkie paragony i faktury, tak by w razie potrzeby istniała możliwość skorzystania z gwarancji lub rękojmi.

3. Jakość

Błąd jaki wielokrotnie jest popełniany przez właścicieli mieszkań pod wynajem, to wstawienie do mieszkania najgorszych mebli, niemalże gratów, takich jakie samemu wynieślibyśmy już na śmietnik. O ile tylko pozwalają nam na to fundusze, unikajmy takich sytuacji. Pamiętajmy, że nasz najemca, to także człowiek, i chciałby otaczać się czymś, w miarę możliwości ładnym i nie odstraszającym. Sprawmy, by czuł się w mieszkaniu dobrze, miał ochotę do niego wracać, jak również, by była to strefa przyjazna i przytulna.

Stare, podniszczone meble, postarajmy się wymienić lub naprawić. Możemy je wystawić w serwisie ogłoszeniowym np na: https://sprzedawacz.pl/m_podkarpackie/, gdzie będą miały okazję znaleźć nowego właściciela. Pamiętajmy również by ponaprawiać wszelkie drobne usterki (uszkodzona klamka, cieknący kran), jak również zadbajmy o drobne detale. Niewielki obrazek, lustro, ramka ze zdjęciem, czy też kwiatek, będą miłym akcentem i na pewno poprawią odbiór mieszkania. Lepszy odbiór mieszkania, to także i zysk dla nas, gdyż dzięki temu cena najmu może być wyższa.

Bardzo ważną rzeczą jest to, by pamiętać, że im wyższy standard mieszkania utrzymamy, tym będziemy mieć bardziej kulturalnych i dbających najemców. Tacy najemcy, w konsekwencji będą nam przysparzać znacznie mniej problemów, jak również, sami z siebie będą bardziej dbać o mieszkanie i znacznie mniej przysparzać problemów. Im wyższy standard mieszkania, tym szansa na bardziej bezproblemowych najemców. 

Urządzając mieszkanie pod wynajem, nie zapominajmy zatem o tych trzech kluczowych aspektach. Pamiętajmy również, że nasi najemcy to tacy sami ludzie jak my. Lubią otaczać się ładnymi przedmiotami, móc spotkać się ze znajomymi, rodziną, czy też mieć przestrzeń na własny relaks i pracę. Zadbajmy zatem o to, by zapewnić te potrzeby, a znalezienie odpowiedniego lokatora, na pewno nie będzie trudne.

Artykuł powstał przy współpracy serwisu ogłoszeniowego Sprzedawacz.pl oferującego darmową publikację ofert nieruchomości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%