Zamknij
REKLAMA

Oczyszczacz powietrza i czyste powietrze w mieszkaniu

15.02, 18.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 15.03, 18.11.2022

Oczyszczacze powietrza cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Nic dziwnego - dzięki tym niepozornym, przez wielu wciąż niedocenianym urządzeniom możemy znacznie poprawić komfort przebywania we własnym domu czy biurze. Jest to szczególnie ważne w dobie ekologicznego kryzysu, kiedy powietrze jest wyjątkowo zanieczyszczone, co zagraża nie tylko naszemu samopoczuciu, ale przede wszystkim zdrowiu.

Jak działają sprzęt oczyszczający powietrze?

Oczyszczacz powietrza pozwala na oddychanie czystym powietrzem, które jest wolne od szkodliwych dla organizmu pyłów, wirusów oraz bakterii. Sprzęt ten składa się z wentylatora oraz filtrów. Pierwsza część ma na celu zasysanie powietrza z otoczenia, które następnie jest przepuszczane przez szereg filtrów. Na koniec oczyszczone powietrze jest wypuszczane na zewnątrz. Zakup oczyszczacza nie wystarczy, jeśli filtry nie będą regularnie wymieniane, o czym warto pamiętać, szczególnie podczas intensywnego użytkowania.

Na co zwrócić uwagę, wybierając oczyszczacz powietrza?

Aby wybrać dobry jakościowo, jak najbardziej funkcjonalny i w pełni wydajny sprzęt, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich są oczywiście skuteczne filtry. Duże znaczenie ma filtr HEPA, najlepiej klasy H13 lub H14, ewentualnie E12. Dzięki niemu urządzenie doskonale upora się z eliminacją wszelkich alergenów, usuwając nawet do 99,995% szkodliwych substancji z otoczenia. Równie istotna jest wydajność, która powinna być równa trzykrotnej objętości oczyszczanego obszaru.

Czym kierować się podczas wyboru sprzętu?

Wybierając oczyszczacz powietrza musimy pamiętać, że na rynku znajduje się obecnie wiele sprzętów, które na zewnątrz mogą nie różnić się od siebie zbyt wiele, jednak w środku różnice te mogą być bardziej zauważalne. Warto sięgać po produkty znanych oraz cenionych producentów, którzy na pierwszym miejscu zawsze stawiają jakość. Dużą popularnością cieszy się między innymi oczyszczacz Dyson, marki o wieloletnim doświadczeniu w branży, która dba o wszelkie szczegóły proponowanych przez siebie urządzeń. Warto również zaznaczyć, że ile klientów, tyle oczekiwań. Spory wybór produktów na rynku daje możliwość znalezienia odpowiedniego sprzętu każdej osobie zainteresowanej zakupem takiego urządzenia, jak oczyszczacz powietrza.

Komu najbardziej przyda się oczyszczacz powietrza?

Urządzenie znajdzie zastosowanie w każdym miejscu - mieszkalnym czy też biurowym. Szczególnie przyda się osobom mieszkającym na starych osiedlach domków jednorodzinnych, na których wiele domów wyposażonych jest w stare piece generujące więcej zanieczyszczeń. To także doskonały pomysł na prezent dla świeżo upieczonych rodziców, którzy pragną zadbać o komfort oddychania swojego maleństwa.

Oczyszczacz z nawilżaczem

Oczyszczacz Dyson, jak również propozycje innych uznanych na rynku marek mogą spełniać funkcję nie tylko oczyszczacza, ale również nawilżacza. Urządzenia te dodatkowo nawilżają powietrze, które - szczególnie w okresie grzewczym - często jest zbyt suche. Prawidłowy poziom wilgotności powietrza w mieszkaniu powinien wynosić 40-60% (jest to zależne od temperatury w domu - im cieplej, tym wilgotność powinna być niższa). Oczyszczacze powietrza Dyson z funkcją nawilżenia mogą okazać się fantastycznym pomysłem na prezent na nowe mieszkanie dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie i komfort przebywania we własnych czterech kątach.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%