Zamknij
REKLAMA

Ostatnie wolne miejsca w Akademii LEONARDO

14.52, 19.09.2022 Artykuł reklamowy

Ostatnie wolne miejsca na zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane przez Akademię Umiejętności Technicznych LEONARDO.

W roku szkolnym 2022/2023 zapraszamy na:

Laboratorium modelarstwa i rakiet kosmicznych dla uczniów szkół podstawowych – zajęcia w piątki o godzinie 16:00

Celem spotkań jest rozbudzenie wśród najmłodszych zainteresowań tematyką lotniczą. Stąd właśnie podczas tych zajęć poznają odpowiedź na podstawowe pytanie „Dlaczego samolot lata?”, a także w praktyce przećwiczą budowę balonu na ogrzane powietrze, modeli samolotów oraz rakiet.

Konstruktorzy Robotów  (budowa i programowanie robotów) - dla uczniów klas IV-V - grupa początkująca - zajęcia w piątki o godzinie 16:30

Zajęcia mają na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi wiadomościami w zakresie robotyki i mechatroniki. W przystępny sposób uczniowie poznają podstawy konstrukcji robotów, poznają w jaki sposób zaprogramować zbudowany układ. Zajęcia mają charakter praktycznych warsztatów, uczestnicy dowiadują się jak wykorzystać w praktyce czujniki elektroniczne, serwomechanizmy i mikrokontrolery. Zajęcia polegają również na pracy z komputerem, służącym do zaprogramowania układu jak i dokonania analizy danych w formie tabel i wykresów.

Odkrywamy świat algorytmów i programowania w języku Python – dla uczniów klas VI-VIII - zajęcia w czwartki o godzinie 16:00

Python to język programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia, o rozbudowanym pakiecie bibliotek standardowych, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Jego składnia cechuje się przejrzystością i zwięzłością. Python jest przyjazny dla początkujących.

Zapis konstrukcji – rysunek techniczny dla uczniów liceum ogólnokształcącego - zajęcia w piątki o godzinie 16:00

Rysunek techniczny od podstaw z elementami wspomagania projektowania 2D i 3D dla uczniów liceów ogólnokształcących. Uczestnicy zajęć poznają zasady graficznego zapisu konstrukcji, rzutowania, wymiarowania itp. aby w kolejnym kroku wykorzystać te zasady podczas poznawania programów komputerowych wspomagających projektowanie.

Młody fotograf – warsztaty fotograficzne dla uczniów od klasy VI - zajęcia w piątki o godzinie 16:00

W trakcie zajęć młodzi ludzie poznają podstawy techniczne związane z budową aparatów cyfrowych oraz ich używaniem w praktyce. Nauczą się korzystać z manualnych ustawień podczas robienia zdjęć. Uczniowie nauczą się także cyfrowej obróbki wykonanych przez nich zdjęć w programie graficznym. Każdy z uczestników będzie miał możliwość twórczego podejścia do tematu fotograficznego, który zostanie zrealizowany pod koniec zajęć.

Laboratorium nauki programowania poprzez zabawę – gra Scottie Go! oraz roboty Ozobot i Photon – dla uczniów klas II-IV - zajęcia w piątki o godzinie 16:00

Interaktywna gra planszowa „Scottie Go!” z elementami multimedialnymi oraz zasady działania i możliwości edukacyjne robota Ozobot. Gra edukacyjna i Ozobot to doskonałe narzędzia do nauki logicznego myślenia. W takim programowaniu wykorzystywana jest znana od dawna dzieciom technika puzzli.

Mali odkrywcyNOWOŚĆ - dla uczniów klas II-III - zajęcia we wtorki o godzinie 16:00

To nowość w naszej ofercie dla najmłodszych. Celem zajęć poznawanie otaczającego świata przez doświadczenia i eksperymenty, które za nauczycielem prowadzącym będą wykonywać uczestnicy zajęć.

>> Kliknij i wypełnij formularz zapisów na zajęcia <<

Inauguracja roku szkolnego Akademii LEONARDO odbędzie się 23 września 2022 o godzinie 16:00 w CKPiDN w Mielcu, już dzisiaj zapraszamy dzieci i młodzież uczestniczących w naszych zajęciach. Podczas tego spotkania zaprezentowany zostanie pokaz popularnonaukowy pn. "Fizyka w zabawkach". Oparty w całości na tradycyjnych - prostych i bardziej skomplikowanych - modelach i zabawkach, ilustrujący przy ich pomocy możliwości praktycznej prezentacji praw fizyki i zjawisk występujących w przyrodzie. Zabawki: zarówno te, które zaprojektowano z myślą o ich edukacyjnym, dydaktycznym charakterze, ale także te, które przeznaczone do zabawy wykorzystać można do celów interaktywnej edukacji … oraz przedmioty codziennego użytku, które zabawkami wprawdzie nie są, ale z których można zbudować zabawki edukacyjne. Porcja interaktywnej edukacji  i warsztatowej edukacji naukowo-technicznej. Piłki, bączki, klocki, miniaturowe samochodziki i inne. Bawiąc  - uczą… i o tym będzie ta opowieść.

Podczas Inauguracji spotkamy się również z zawodnikami modelarstwa kosmicznego naszej Akademii, którzy z sukcesami reprezentowali Polskę podczas sierpniowych Mistrzostw Europy Modeli Kosmicznych w Serbii. Opowiedzą o zdobytych medalach ale i o włożonej pracy aby osiągnąć takie sukcesy.

Kontakt:

SAUT Leonardo, Barbara Łakomy
ul. Wojska Polskiego 2B
39-300 Mielec
tel. 17 250 64 88
e-mail: [email protected]

(Artykuł reklamowy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%