Zamknij
REKLAMA

Domy modułowe bez pozwolenia – dlaczego są lepsze od tradycyjnego budownictwa?

10:32, 18.06.2022 | Materiał partnera

Tradycyjne budownictwo wciąż dominuje w Polsce, ale nie da się ukryć, że jest zapotrzebowanie na odmienne rozwiązania, takie jak domy modułowe bez pozwolenia, dostępne na przykład tutaj: https://loftowedomy.pl/. Wśród głównych zarzutów, jakie są podnoszone wobec tradycyjnego budownictwa, można wymienić dużą ilość irytujących, problematycznych formalności, długi czas budowy oraz wysokie koszty, zwłaszcza obecnie.

Domy modułowe są zupełnie innym rodzajem nieruchomości, co wpływa na wszystkie wymienione aspekty, a więc ilość i typ formalności, czas realizacji i kwotę, jaką będzie trzeba za ich wzniesienie zapłacić. Jak dokładnie domy modułowe bez pozwolenia różnią się pod tymi względami od domów tradycyjnych? Czy są tańsze lub wiążą się z mniejszą ilością formalności? Czytaj dalej, a wszystko wytłumaczymy!

Krótszy czas realizacji i mniej formalności

Nawet do 99% prac związanych z przygotowaniem nieruchomości odbywa się na terenie zakładu, w którym wykonywane są tytułowe moduły, a więc gotowe części, które przygotowuje się do montażu i transportuje na miejsce budowy. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala skrócić czas montażu do minimum, ale także sprawia, że nie trzeba obawiać się długiego czasu realizacji z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych. 

Przygotowywanie poszczególnych elementów w zakładzie, a nie na otwartym powietrzu, sprawia, że proces ten przebiega znacznie szybciej i bez jakichkolwiek problemów. Dla porównania, budowa domu przy wykorzystaniu tradycyjnych metod może trwać wiele miesięcy, a ostre opady deszczu czy śniegu w tym czasie potencjalnie spowodują przerwanie prac w oczekiwaniu na lepsze warunki atmosferyczne.

Kolejna zaleta, jaką posiadają domy modułowe bez pozwolenia i która odróżnia je od tradycyjnej zabudowy, jest niewielka ilość formalności. Zwykłe zgłoszenie budowy zamiast konieczności uzyskania pozwolenia na budowę i prowadzenia dziennika budowy przez eksperta oznacza mniej niepotrzebnego stresu i nerwów. 

Atrakcyjne ceny domów modułowych

Z uwagi na wspomniane wyżej formalności ograniczone do minimum (przede wszystkim brak konieczności opłacania kierownika budowy, którego usługi nie są tanie), ale też inne względy, domy modułowe bez pozwolenia mogą być znacznie tańsze w budowie niż domy tworzone tradycyjnymi metodami.

Również sama specyfika domów modułowych (ich niewielkie wymiary, przy jednoczesnym optymalnym wykorzystaniu dostępnych przestrzeni, a także wykorzystane materiały i sposób produkcji) pozwala obniżyć koszt realizacji zlecenia. Fakt, że po dostarczeniu modułów do lokalizacji, w której ma stanąć dom złożenie ich w całość jest takie szybkie, pozwala oszczędzić na tak zwanej „robociźnie”.

Jest wiele możliwości na dopasowanie domów modułowych do swoich możliwości finansowych. Wybierając spośród różnych metraży i projektów, a także dostępnych sposobów wykończenia nieruchomości czy zawartych w niej instalacji, można znacząco manipulować ostatecznym kosztem realizacji zlecenia, tak, aby nie przekroczył wyznaczonego budżetu. Warto więc rozważyć tego typu domy zwłaszcza, jeśli dysponuje się ograniczoną ilością środków, a marzy się o nowoczesnym, pięknym domu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%