Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepsze konto osobiste?

19:39, 20.09.2018 | K.S.

Banki stosują przeróżne sposoby, żeby zachęcić jak najwięcej klientów do założenia konta. W jednym nie ma opłat, w drugim dostaniemy premię za przeniesienie rachunku, a w jeszcze innym skuszą nas częściowym zwrotem wydatków, albo dużymi rabatami. Jak zatem spośród tylu ofert na rynku wybrać najlepsze konto osobiste?

Jak znaleźć najlepsze konta osobiste?

Konto osobiste, nazywane inaczej rachunkiem oszczędnościowo - rozliczeniowym stanowi produkt, bez którego większość ludzi nie jest w stanie wyobrazić sobie zarządzania własnymi finansami. Dzięki niemu możliwe jest płacenie za zakupy w sklepach internetowych i stacjonarnych, albo wykonywanie przelewów. Niemniej jednak przed wybraniem właściwego konta osobistego, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim należy się zapoznać z rankingiem kont osobistych, w którym będą podsumowane wady i zalety kont w różnych bankach. Bez tego, trudno wybrać najlepsze konto.

Jak dopasować konto osobiste do indywidualnych potrzeb ?

Gdy analizujemy oferty rachunków w różnych bankach warto sprawdzić, jakiego konta używa nasz pracodawca. Jeżeli założymy taki sam rachunek, będziemy szybciej dostawać pensje na konto.

Warto również dowiedzieć się, z jakiego banku korzysta bliska nam osoba. Po pierwsze daje to możliwość szybkiego przelewania środków, a po drugie możemy polegać na szczerej rekomendacji takiej osoby. Jeżeli ona jest bardzo zadowolona z usług świadczonych przez wybrany bank, my też z pewnością będziemy.

Sprawdź zniżki bankowe za prowadzenie konta vs Twoje potrzeby, zarobki i styl życia

W dużej ilości banków warunkiem, który pozwoli na uniknięcie opłaty za prowadzenie rachunku jest przelewanie wynagrodzenia na wcześniej założone konto internetowe. Sprawdźmy dokładnie jakiej kwoty wymaga bank i czy mamy szansę ja zapewnić. Jeżeli zaś zarabiamy za mało, można z powodzeniem wybrać instytucję z niższymi wymaganiami.

Najważniejszą kwestią będzie analiza własnych zwyczajów co do płatności. Jeżeli wypłacamy gotówkę z bankomatu, to sprawdźmy ewentualne opłaty za taką transakcję. Jeżeli zaś preferujemy płatność przelewem, należy sprawdzić koszty jego realizacji.

Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani co do płacenia kartą, to nie wybierajmy konta osobistego, które tylko i wyłącznie w ten sposób pozwoli na uniknięcie opłaty za korzystanie z konta.

Banki także kuszą dość często zwracaniem części kwoty z naszych transakcji, które zrealizujemy kartą debetową, kartą płatniczą, albo też obiecują premię, lub rabat za przeniesienie konta. Warto zatem sprawdzić, czy będziemy rzeczywiście korzystać z miejsc, do których oferowane są zniżki. Jeżeli na przykład bank zwraca część wydatków za bilet na basen, albo na siłownię, a nie uprawiamy sportu, to nie będzie to stanowić dla nas żadnej oszczędności. Warto poszukiwać okazji w miejscu, gdzie naprawdę zrobimy zakupy, czy skorzystamy z jakiejś usługi (np. bilet do kina, jeżeli jesteśmy fanami dobrego filmu ). Dzięki temu odczujemy realne oszczędności w naszym domowym budżecie.

Jeśli szukasz kont firmowego, pomoże Ci ten artykuł - http://www.pewnybiznes.info/top-5-bankow-w-ktorych-warto-otworzyc-firmowe-konto-bankowe/

 

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%