Zamknij
REKLAMA

Tylko w lipcu wydano ponad 700 pakietów żywnościowych

10:42, 02.08.2022 | hm
Fot. UM Mielec
REKLAMA

Już piąty miesiąc funkcjonuje w Mielcu - przy ul. Cyranowskiej - Punkt Pomocy Humanitarnej, udzielający wsparcia dla obywateli pogrążonej w wojnie Ukrainy, którzy przebywają w mieście.

Magistrat ponownie kieruje słowa podziękowania za pomoc rzeczową dla wielu osób, firm i instytucji, które angażują się w pomoc. W ostatnim czasie intensywnie pomagała grupa "przyjaciół z USA".

- Nicola, Dana, Frank, Dave, Marianne, Rebecca, Loren, Jen, Paul, Roger, Sharon, Kacy, Stephany, współpracownicy Nicoli z działu napęd towarowy DT, Kampus nest Brandford (przedszkole), Bunny village Bethany (przedszkole) - przekazuje magistrat.

Podziękowania powędrowały też m.in. do niemieckiej organizacji Lions Clubs International Oddział w Löhne, ale i Polskiego Związku Głuchych Koło Terenowe w Mielcu. Podobne podziękowania skierowano do prywatnych firm i organizacji, które zaangażowały się w pomoc.

- Serdecznie dziękujemy za pomoc w funkcjonowaniu Punktu Pomocy Humanitarnej w każdy wtorek pracownikom Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, straży miejskiej oraz OSP Cyranka - przekazuje magistrat.

Wsparcia rzeczowego w lipcu udzielono dla indywidualnych obywateli Ukrainy wydając ponad 700 pakietów: żywnościowych lub chemicznych, a także dla kobiet i dziewcząt wydając 403 zestawy higieniczno-kosmetyczne.

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%