Zamknij
REKLAMA

Ruszyli na Wschód z pomocą dla Polaków

17:00, 13.12.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Kilkunastu wolontariuszy wyruszyło dzisiaj z Mielca do ukraińskiego Złoczowa. Celem wyprawy jest przekazanie świątecznych paczek dla Polaków z kresów.

Wolontariusze to harcerze z Bielska Białej oraz Mielca a także licealiści z II LO im. Kopernika pod opieką  Edyty Gracz- Chmura. Akcję wspiera także radny miejski Marek Zalotyński.

 - Akcja Paczka – Pomoc Polakom na Wschodzie to ogólnopolska akcja realizowana do kilkunastu lat dzięki zaangażowaniu ZHR i Stowarzyszenia Wspólnota Polska. W jej ramach, młodzież organizuje pomoc materialną w okresie przedświątecznym i przekazuje ją Polakom na dawnych Kresach Rzeczypospolitej (Litwa, Białoruś, Ukraina). Celem akcji jest także zachowanie i utrwalenie więzi narodowej - wyjaśnia Zalotyński.

Mielecka młodzież uczestniczy w akcji od 2005 r. Koordynatorami przedsięwzięć są Henryk Dugiełło, Edyta Gracz – Chmura i Marek Zalotyński. Akcja prowadzona jest w Mielcu w oparciu o harcerzy ZHR i II LO. Akcja ma zasięg ogólnopolski, rokrocznie ok. 50 autokarów przewozi młodych ludzi oraz paczki za wschodnią granicę RP.

W tym roku mieleccy wolontariusze zebrali środki żywnościowe i finanse pozwalające na wykonanie ok. 100 paczek o wartości ok. 120 zł każda. Trafią one do konkretnych rodzin w parafii w Złoczowie.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

lakilaki

9 0

Szkoda że już wyjechali , ale na przyszłość - na jakiej stronie można wesprzeć ich działanie ? 18:10, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaxMax

8 0

Mam nadzieję, że ukraińcy przepuszczą ich do naszych rodaków. W tym tygodniu nie wpuścili paczek dla Polaków przygotowanych przez Stowarzyszenia z Tarnowa (powiedzieli im na granicy że w tym roku Mikołaja polacy nie będą mieli), a przedwczoraj kolejne dary ze Szczecina zostały nie wpuszczone w Medyce. W tym czasie dary dla Polaków na Litwie, Białorusi nie mają żadnych problemów z wjazdem. Taką niestety mamy wdzięczność za wsparcie Ukrainy. 17:19, 15.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jsjs

0 0

Litwa to Unia,Białoruś nie robi problemów. 00:53, 24.12.2019


REKLAMA