Zamknij
REKLAMA

Czy kurtki deszczowe powinny oddychać?

10:58, 05.07.2021 | Materiał partnera

Odzież outdoorowa to popularne rozwiązanie zarówno wśród doświadczonych osób preferujących aktywny wypoczynek, jak i mniej zaprawionych w bojach wędrowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wycieczkami w góry. Niezależnie od stopnia zaawansowania, wysoki stopień ochrony przed dynamicznie zmieniającymi się warunkami pogodowymi w górach zapewniają kurtki przeciwdeszczowe. Wodoszczelna powłoka z nylonu skutecznie zabezpiecza daną osobę przed deszczem, a do tego zapewnia wysoką swobodę ruchu. Membrana wszyta od wewnątrz to z kolei gwarancja oddychalności, co oznacza, że użytkownik nie poci, a wszelka wilgoć jest skutecznie odprowadzana na zewnątrz. Sprawdź, czemu warto wybrać oddychającą kurtkę przeciwdeszczową.

Przeciwdeszczowa kurtka outdoorowa – skuteczny sposób na nieprzejmowanie się potem

W trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego człowiek poci się, a co za tym idzie, odzież zaczyna ściślej przylegać do ciała (mówiąc potocznie – przyklejać się), czemu towarzyszy nieprzyjemne uczucie. Chodzenie samo w sobie może wydawać się mało wymagającym zajęciem, jednak pokonywanie kolejnych górskich szlaków może okazać się sporym wyzwaniem dla organizmu, niezależnie od stopnia zaawansowania w kwestii szeroko rozumianego outdooru. W takich sytuacjach skutecznym rozwiązaniem może okazać się kurtka przeciwdeszczowa, która nie tylko skutecznie ochroni przed wilgocią z zewnątrz. Odzież oddychającą, w tym kurtki przeciwdeszczowe, znaleźć można w sklepie E-horyzonty – sprawdź na: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/kurtki-damskie/kurtki-przeciwdeszczowe-damskie.html.

Co to znaczy, że kurtka przeciwdeszczowa oddycha?

Odzież outdoorowa, w tym kurtki, spodnie czy też pojemne plecaki uniwersalne – dowiedz się, jak go wybrać z artykułu: Plecak miejski – na co się zdecydować? – od zewnątrz są wyłożone specjalną powłoką wykonaną z odpornego na wodę materiału. Po wewnętrznej stronie z kolei umieszczono na nich specjalną, porowatą membranę oznaczaną DWR (Durable Water Repellent). Pory te skutecznie usuwają cząsteczki pary wodnej, dzięki czemu użytkownik nie poci się, nawet podczas wyjątkowo aktywnego dnia. Skuteczna termoregulacja zapewnia wysoki komfort użytkowania, a co za tym idzie, fani wymagającego outdooru mogą poczuć się pewnie niezależnie od warunków pogodowych.

Kurtka przeciwdeszczowa, która oddycha – czy to rozwiązanie sprawdza się w każdych warunkach?

Na E-horyzonty.pl znaleźć można wiele modeli kurtek przeciwdeszczowych z membraną, która odpowiada za termoregulację. Pory skutecznie odprowadzają wilgoć na zewnątrz, jednak warto pamiętać, że takie rozwiązanie ma swoje ograniczenia. Jeśli dana osoba wędruje w silnym deszczu, a zewnętrzna strona kurtki zdąży namoknąć, membrana nie będzie odprowadzać już potu na zewnątrz.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%