Zamknij
REKLAMA

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do domu?

17:03, 26.11.2021 | Materiał partnera

Wykańczając mieszkanie lub dom, musimy dobrze przemyśleć wybór drzwi wewnętrznych. Powinny one pasować do charakteru wnętrza, zgrabnie wieńczyć całość wystroju, a dodatkowo zapewniać trwałość i dobre parametry cieplne. Jak wybrać drzwi wewnętrzne do swojego domu lub mieszkania? Podpowiadamy!

Wybór idealnych drzwi pokojowych

Stając przed wyborem drzwi wewnętrznych, musimy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Czy drzwi, które nam się podobają, będą pasować do aranżacji wnętrza? Z jakich materiałów powinny być wykonane, aby dobrze służyły przez długie lata? W którą stronę powinny się otwierać? Decyzja zależy od projektu mieszkania, jak również od indywidualnych upodobań jego właścicieli. Jeśli w mieszkaniu jest mały korytarz, lepszym rozwiązaniem są drzwi otwierane do wewnątrz. Z kolei jeśli pokoje są niewielkie i mało ustawne, drzwi powinny otwierać się na zewnątrz – to pozwoli zyskać trochę dodatkowej przestrzeni w pokojach. Wybierając drzwi wewnętrzne do łazienki, pamiętajmy również o tym, że powinny one posiadać podcięcie, kratkę lub tuleje, których zadaniem jest wentylacja pomieszczenia. 

Styl drzwi – przeszklone czy pełne?

Drzwi wewnętrzne mogą mieć skrzydła pełne lub z przeszkleniem. Szklenie  najczęściej wykonywane jest ze szła mlecznego, które przepuszcza światło a jednocześnie pozwala zachować prywatność, ale dostępne są również wersje ze szkleniem transparentnym. Jaki rodzaj drzwi najlepiej wybrać do swojego mieszkania lub domu? Jeśli pokój jest niewielki, ciemny i ma niewielki dostęp do naturalnego światła, warto zdecydować się na drzwi z przeszkleniem, które pozwolą nieco go rozjaśnić. Jeśli zależy nam na pełnej prywatności i minimalistycznej formie, wybierzmy drzwi wewnętrzne pełne. Doskonale prezentują się one w eleganckich, przestronnych wnętrzach, idealnie wpisując się w ich prestiżowy charakter.

Czy warto wybrać drzwi przesuwne?

W nowoczesnych projektach wnętrz, coraz częściej możemy spotkać się z drzwiami przesuwnymi. Wariant ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem z uwagi na oszczędność miejsca – skrzydło drzwi przesuwa się wzdłuż ściany lub do jej wnętrza. Ten prosty system świetnie zdaje egzamin we wnętrzach o ograniczonym metrażu. Drzwi wewnętrzne przesuwne pozwalają lepiej zagospodarować przestrzeń i stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych modeli. Co więcej, znakomicie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz.

Z jakiego materiału powinny być wykonane drzwi wewnętrzne?

Drzwi stanowią ten element wnętrza, który powinien zapewnić trwałość na co najmniej kilkanaście lat. Dlatego muszą odznaczać się mocną, stabilną i solidną konstrukcją. Osoby, którym zależy na wieloletniej trwałości i naturalnej estetyce, najczęściej stawiają na wysokiej jakości drzwi wewnętrzne drewniane. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością oraz dobrymi parametrami cieplnymi. Przy regularnej konserwacji, drzwi z drewna mogą służyć nawet przez kilkadziesiąt lat, z wiekiem nabierając jeszcze bardziej szlachetnego wyglądu. Drzwi wykonane z drewna odpowiadają na aktualne trendy na materiały naturalne we wnętrzach i pasują do różnych stylów aranżacyjnych – zarówno tych nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%