Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić nowoczesny salon fryzjerski?

12:03, 25.11.2021 | Materiał partnera

Wizyta w profesjonalnym salonie fryzjerskim oznacza nie tylko chęć zmiany, czy też odświeżenia fryzury dla klienta, ale także moment relaksu, który pozwala się poczuć niezwykle luksusowo. Warto na pewno zadbać o to, aby już od samego przekroczenia progu, klient wiedział, że przyszedł do miejsca eleganckiego oraz oferującego usługi na możliwie najwyższym poziomie. Odpowiednia aranżacja jest połową sukcesu w stworzeniu profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Jak stworzyć eleganckie oraz minimalistyczne wnętrza? Jakie meble fryzjerskie powinniśmy wybrać? Postaramy się podpowiedzieć.

Minimalizm, lustra i dużo światła

Musimy zrobić co w naszej mocy, aby stworzyć wręcz idealny salon fryzjerski. Nie może w nim zabraknąć konsolety, myjni oraz foteli fryzjerskich. Aby całość wyglądała bardzo elegancko, spójnie i minimalistycznie, warto się zdecydować na wszelkie elementy z jednej kolekcji. Największy wybór minimalistycznych kolekcji, które prezentują się jednocześnie nowocześnie i elegancko, posiada producent fryzjerskich mebli o nazwie Ayala.

Jeśli zależy nam na aranżacjach w stylu minimalistycznym, to powinniśmy postawić na kolekcję Ayala Loft. Konsoleta Loft utrzymana jest w klimacie surowym. Styl nieco industrialny nadaje jej uniwersalność ponadczasową. Świetnie całość uzupełniają fotele w typie Loft. Są to bardzo proste konstrukcje, które nadają się idealnie do surowych wnętrz.

Poza wystrojem i meblami fryzjerskimi niezmiernie ważne jest oświetlenie salonu fryzjerskiego. Do tego celu należy wybrać nie tylko lampy o odpowiedniej barwie światła, ale także mocy. Bardzo często się spotykamy z pytaniem, która barwa światła do salonu będzie najlepsza? Z nasze strony głównie polecamy barwę neutralną. Jest to pośrednie światło pomiędzy ciepłą i zimną, a więc sprawdza się doskonale w miejscach pracy, a przy tym nie przekłamuje kolorów naturalnych. W poczekalni wykorzystać możemy ciepłą barwę światła. Dzięki nim nasi klienci odpoczną oraz zrelaksują się.

Projektując oświetlenie do salonu fryzjerskiego, wybierać powinniśmy jedynie lampy, które są wykonane w technologii LED. Pobierają one o wiele mniej energii od oświetlenia tradycyjnego, a przy tym ich światło jest o wiele lepszej jakości. Oświetlenie prawidłowe salonu fryzjerskiego powinno być rozmieszczone równomiernie po całym wnętrzu. Największą jasność uzyskać powinniśmy przy fotelu, a więc tam, gdzie się odbywa większość pracy fryzjerów.

Nie możemy także zapomnieć o dużych lustrach. Nie tylko sprawią, że nasi klienci będą mogli się w nich przeglądać, ale także z uwagi na to, że od razu powiększy się nasz salon fryzjerki. Do tego salon fryzjerski będzie przyjemny, jasny i poczujemy tutaj niepowtarzalną atmosferę. Najważniejsze powinno być dla nas to, aby nasi klienci czuli się w nim komfortowo i powrócili na kolejne wizyty.

Nietypowe materiały, np. w fotelach fryzjerskich

Jeśli chodzi o salon fryzjerski, to niewątpliwie najważniejsze są fotele fryzjerskie. Obecnie są wykonywane z różnych materiałów oraz posiadają przeróżne funkcje dodatkowe, jak chociażby masażer stóp, czy też pleców i karku. Przede wszystkim jednak fotel fryzjerski musi być stabilny. Warto postawić na fotele z ciężką podstawą o kształcie koła bądź kwadratu. Powinna być wykonana z gładkiego materiału. Dzięki temu mamy do czynienia z bardzo łatwym czyszczeniem. Zobacz profesjonalne fotele fryzjerskie na https://salonova.pl/fotele-fryzjerskie.

Jeśli mamy tylko możliwość, to najlepiej przetestujmy siedzisko pod kątem samego komfortu. Zwróćmy także uwagę na wykończenie fotela. Fotel fryzjerski, który jest obszyty tkaniną może nie być zbyt odpowiedni pod sanitarnym względem. Pokrycia, które z kolei są wykonane z PVC lub też z ekologicznej skóry nie pochłaniają płynów oraz brudu. W związku z powyższym są bardzo łatwe do utrzymania w pełnej czystości.

Co jeszcze może być takie ważne przy wyborze fryzjerskich foteli? Na pewno liczy się dla nas komfort naszego klienta. Im fotel będzie większy, tym mebel będzie miał podpórkę oraz podłokietniki na nogi. Design także nie jest zupełnie bez znaczenia. Kolor obić, materiał, z którego są wykonane detale oraz kształt - to już elementy fotela, które decydować mogą o tym, czy pasuje do koncepcji ogólnej naszego salonu.

Gdy mamy salon fryzjerski urządzony w minimalistycznym stylu, to na pewno warto rozejrzeć się za prostymi i funkcjonalnymi fotelami. Przesyt dekoracji sprawi, że uzyskamy efekt nieco odmienny od zamierzonego.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%