Zamknij
REKLAMA

Buty do chrztu dla chłopca

21:57, 28.09.2021 | Materiał partnera

Ceremonia chrztu świętego jest obrzędem w kościele katolickim tak samo popularnym, jak ślub kościelny. Ceremonia zaczyna się uroczystym przywitaniem,  ma miejsce po homilii i trwa kilkanaście minut. Sama ceremonia jest uroczysta i doniosła, dotyczy to dziecka, ale i także rodziców, czy rodziców chrzestnych. W trakcie jej trwania rodzice biologiczni i rodzice chrzestni muszą wyznać swoją wiarę i przystąpić do Komunii. Podczas chrztu rodzice chrzestni zaś zobowiązują się do gotowości pomocy w wychowaniu malucha w wierze, szczęściu i zdrowiu.

Ubiór dziecka podczas chrztu jest niezwykle ważny, gdyż nasz maluch musi wyglądać elegancko - w końcu to jego wielki dzień! Tylko na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia dla dziecka, a w szczególności dla chłopców? 

  1. Buciki chłopięce.
  2. Buty do chrztu dla chłopca - kiedy kupić?

Buciki chłopięce

Sakrament chrztu świętego naszego małego mężczyzny to jedna z kilka najważniejszych uroczystości w ich życiu. To właśnie tego dnia maluch w tym dniu staje się dzieckiem bożym i gości swoich bliskich na uroczystości po oficjalnej ceremonii.

Właśnie z tego powodu, że chrzest jest tak uroczystą ceremonią bardzo ważnym elementem ubioru dziecka są jego buciki do chrztu. Buty do chrztu dla chłopca, jak i dziewczynki muszą być odpowiednio dobrane do ubranka i stopy oraz wygodne. Dobrze dobrane i wygodne buciki nie uwierają i nie powodują dyskomfortu maleństwa w ten wyjątkowy dzień.

Obuwie do chrztu, które nosi nasze dziecko, powinno być wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów - najlepiej naturalnych i miękkich. Jeżeli nasze dziecko chodzi, warto zadbać także o to, aby umożliwiały prawidłowe ustawienie stopy podczas chodzenia. 

Buty do chrztu dla chłopca - kiedy kupić?

Kiedy najlepiej zakupić buty do chrztu dla chłopca? Odpowiedź jest krótka. Nie za wcześnie i nie za późno. Optymalny czas zakupu bucików to 2-3 tygodnie przed sakramentem chrztu świętego. Należy pamiętać, że dziecko rośnie bardzo szybko, a jego stopy wraz z nim. Dlatego nie powinno się kupować bucików zbyt wcześnie. Zakupione wcześniej buty w dniu chrztu mogą okazać się po prostu za małe.

Sytuacja wygląda podobnie wtedy, kiedy chcemy zrobić zakupy 2-3 dni przed lub co gorsza dzień przed ceremonią. Dlaczego nie warto zwlekać z zakupem bucików do ostatniej chwili? A dlatego, że możemy nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć buciki, w które chcemy ubrać swoją pociechę. Jeżeli nasz potomek już chodzi, może okazać się, że kupione buciki obcierają lub po prostu nasz brzdąc nie chce w nich chodzić, bo są niewygodne.  Natomiast, jeżeli zdecydujemy się na zakup wybranego produktu przez Internet, możemy narazić się na opóźnienie w dostawie paczki i w dzień chrztu dziecko zostanie bez kompletnego ubioru. 

Obecnie wielu producentów obuwia przy okazji swojej działalności produkuje buciki na chrzest. Niestety często są to buty nieodpowiednie dla stopy, która dopiero się kształtuje. Dlatego już na początku warto jakość przełożyć nad ilością i wybierać buty, które są wykonane z dobrych materiałów dla dzieci w odpowiedniej grupie wiekowej. To wszystko zapewni dziecku zdrowe i wygodne wejście w życie.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%