Zamknij

Części do przesiewaczy separacyjnych

20:16, 14.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 20:17, 14.06.2021

Urządzenia typu separatory wymagają stosowania wysokiej jakości części, ponieważ dzięki temu można uzyskać bezproblemową pracę nawet przy dużym obciążeniu i częstym użytkowaniu.

  1. Rodzaje separatorów i urządzeń do sortowania
  2. Nowoczesne systemy do separatorów
  3. Separacja na sucho czy mokro?

Sprawdź, jak działa przesiewacz wibracyjny oraz gdzie można zlecić serwis urządzeń, aby zyskać pewność, że urządzenia zawsze będą gotowe do pracy.

Rodzaje separatorów i urządzeń do sortowania

Urządzenia wykorzystywane do przesiewania wibracyjnego można zamówić w różnych wariantach. Od modeli standardowych, przez filtrujące, a na ciśnieniowych kończąc. Doradca techniczny, który zna się na przesiewaczach, doradzi ci zakup najlepszego sprzętu.

Możesz też skorzystać z katalogów, które dostępne są na stronie firmy https://piomarsc.com/separatory/ handlującej sitami oraz częściami. Wśród dostępnych folderów dostępny jest katalog zawierający separatory okrągłe w wykonaniu standardowym oraz separatory szczelinowe typu stacjonarnego. 

Nowoczesne systemy do separatorów

Dzięki zróżnicowanej ofercie systemów, klient może znaleźć urządzenia separacyjne dostosowane do warunków, w jakich będą później stosowane. W tym przypadku często stosowane są sita oczyszczające typu krążkowego oraz kulkowego. W razie potrzeby można jednak zamówić takie wykonania jak sita ultradźwiękowe lub wycieraczki. Oferta pneumatycznych systemów do separatorów zawiera natomiast podnośniki pokładów, konstrukcje nośne i platformy obsługowe.

Dzięki wieloletniej obecności na rynku dostawca gwarantuje krótkie terminy realizacji i niskie ceny. Dla osób, które korzystają z oferty, duże znaczenie ma przede wszystkim fachowe wsparcie. Samodzielne dobranie idealnej części jest o tyle trudne, że nie zawsze producenci udostępniają informacje na temat stosowanego sita. Jeżeli natomiast zostanie ono nieodpowiednio dobrane, to urządzenie nie spełni swojego zadania.

Separacja na sucho czy mokro?

Co ciekawe separacja może być przeprowadzana na dwa sposoby. Standardowym jest separacja na sucho, a więc oczyszczanie stosowane przy takich produktach jak suszone jajka, herbaty i przyprawy. Jeżeli natomiast konieczne jest usuwanie włókien lub odwadnianie produktów spożywczych, konieczne jest wybranie procesu przeprowadzanego na mokro. Wówczas stosuje się odwodnienie, które charakteryzuje się wysokim udziałem procentowym ciał stałych na znajdującym się w maszynie sicie. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie został dokładnie opisane na stronie dostawcy sit i wysokiej jakości części do separatorów.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%