Zamknij
REKLAMA

Finansowanie firmowego auta - z jakich rozwiązań możesz skorzystać?

13:55, 02.06.2021 | Materiał partnera

Zakup samochodu to całkiem spora inwestycja, zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla firmy. Biorąc pod uwagę ogrom wydatków, jakie pochłania prowadzenie biznesu, wielu przedsiębiorców szuka alternatywnych sposobów finansowania zakupu firmowego mienia. Do tych najpopularniejszych należą leasing i najem. Jakie korzyści płyną z tych rozwiązań? Poznaj ofertę mAuto i wybierz samochód dla Twojej firmy.

Firmowe auto – jak je sfinansować?

Decyzja o konieczności zakupu firmowego auta nie zawsze zapada w momencie, gdy firmę stać na taki wydatek. Czasem taka inwestycja jest niezbędna, by podnieść jakość świadczonych usług, co w dłuższej perspektywie przełoży się na zyski.   

Dlatego tradycyjne formy finansowania nie zawsze odpowiadają potrzebom przedsiębiorców. Przyznanie kredytu lub pożyczki wymaga dokładnej weryfikacji przychodów, a czasem także odpowiedniego wkładu własnego. Z kolei zakup za gotówkę oznacza zamrożenie firmowych środków i ogranicza pole manewru.

Leasing i najem – jak działają te rozwiązania?

Alternatywą dla powyższych rozwiązań są leasing oraz najem długoterminowy.  Na czym polegają? Obydwa rozwiązania stanowią formę dzierżawy, w której dochodzi do zawarcia umowy między leasingodawcą a przedsiębiorcą. To oznacza dostęp do firmowego auta w zamian za dokonywanie regularnych opłat leasingowych. Porozumienie zostaje zawarte na okres od 24 do 48 miesięcy. Po jej zakończeniu samochód możesz wykupić lub wymienić.

Jaka jest różnica między leasingiem a najmem? W pierwszym przypadku przedsiębiorca spłaca całkowitą wartość pojazdu. W najmie natomiast w skład raty wlicza się jedynie utratę wartości pojazdu. To oznacza niższą ratę, jednak na koniec umowy pojazd wraca do leasingodawcy.   

Leasing i najem – dlaczego warto?

W poszukiwaniu oferty najmu i leasingu warto skorzystać z oferty mAuto. Znajdziesz tam całą gamę nowych i poleasingowych pojazdów dostępnych w wygodnych wariantach finansowania. Dlaczego warto wybrać takie rozwiązanie? Przede wszystkim taki model płatności nie wymaga wkładu własnego – może on wynieść nawet 0% wartości auta. Jednocześnie zachowujesz finansową elastyczność, co pozwala na bardziej efektywne zarządzanie firmowymi finansami.  

mAuto to również wirtualny salon samochodowy. Dzięki niemu proces zakupu firmowego auta staje się niezwykle prosty i szybki. Całą operację możesz przeprowadzić zdalnie – wystarczy, że wejdziesz na stronę i wybierzesz interesujący Cię model. Następnie pozostaje wybrać metodę finansowania i jeśli zachodzi taka potrzeba, dogadać szczegóły oferty z konsultantem.

Co więcej, auta nie musisz odbierać osobiście. W ramach oferty mAuto przysługuje Ci darmowa dostawa na terenie całej Polski. Kierowca dostarczy samochód pod wskazany adres, a Ty skupisz się na firmowych obowiązkach.  

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%