Zamknij
REKLAMA

Najlepsza karma dla psa: jak ją wybrać?

10:12, 01.06.2021 | Materiał partnera

Wybór odpowiedniej karmy dla psa jest jednym z kluczowych aspektów opieki nad czworonożnym przyjacielem. Wpływa na jego zdrowie, samopoczucie i zachowanie. Sprawdź, czym kierować się w czasie zakupów!

Szukając suchej karmy dla czworonoga, zwróć uwagę na jego preferencje żywieniowe. Pamiętaj, by dopasować jedzenie do rasy, wieku, aktywności fizycznej, stanu zdrowia i wielkości psiaka. Upewnij się, że dostarcza niezbędnych witamin i minerałów. Wysokiej jakości produkty dla swojego pupila znajdziesz na: https://zooart.com.pl/pol_n_Psy_Karma-dla-psow-1340.html

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Kupując jedzenie dla psa, weź pod uwagę rodzaj karmy, jakość składników i cenę, by dopasować je do swojego budżetu. Unikaj produktów, które zawierają konserwanty i duże ilości wypełniaczy, takich jak kukurydza, pszenica i soja. Poszukaj karmy, w której producent przedstawił skład procentowy. Dzięki temu możesz szybko ocenić zróżnicowanie składników. Dobry pokarm dla psa zawiera dwa-trzy rodzaje mięsa na samym początku i dwa-trzy produkty roślinne.

Podczas gdy mięso stanowi większość psiej diety, czworonogi mogą również czerpać składniki odżywcze z owoców, zbóż i warzyw. Pamiętaj, że produkty pochodzenia roślinne nie są po prostu wypełniaczami, lecz dostarczają niezbędnych witamin, minerałów i błonników. Dobra sucha karma zawiera wartościowe mięso, zdrowe oleje, owoce, warzywa i zboża.

Kupując suchą karmę, zapoznaj się z listą składników. Chociaż mączka mięsna brzmi mało atrakcyjnie, tak naprawdę zawiera dużo mięsa. Co prawda lista składników nie świadczy o ich jakości, ale sygnalizuje, co znajduje się w jedzeniu dla psa. To szczególnie ważne dla właścicieli czworonogów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi lub alergiami. Przyda się również tym osobom, którzy chcą karmić pupila określonymi źródłami białka, błonnika i węglowodanów.

Przysmaki dla psów - na co zwrócić uwagę?

Zastanawiasz się, jak wybrać zdrowe i pyszne smakołyki dla psa? Biorąc pod uwagę szeroką ofertę, możesz czuć się przytłoczony. W pierwszej kolejności zwróć uwagę na to, ile kalorii mają poszczególne produkty, by później odjąć je od dziennego zapotrzebowania kalorycznego czworonoga. Ogólnie rzecz biorąc, weterynarze twierdzą, że przysmaki dla psów nie powinny stanowić więcej niż 10% diety Twojego pupila. Odpowiednie smakołyki znajdziesz na: https://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Karma-dla-psow_Przysmaki-dla-psow-1343.html

Proponowane produkty przydadzą się podczas treningów, by przyciągnąć i utrzymać uwagę pupila. Pamiętaj, by stosować je z umiarem. Dzięki temu Twój czworonożny przyjaciel utrzyma zgrabną i zdrową sylwetkę.

W ofercie znajdziesz nie tylko przysmaki treningowe, lecz także dentystyczne. Istnieją różne smaczki dla psa, które skutecznie czyszczą kamień nazębny. Wielu specjalistów zaleca, by włączyć je do regularnego szczotkowania zębów.

Przysmaki dostarczają fizyczną i umysłową stymulację psa, co poprawia mu samopoczucie. Dodatkowo można ich użyć jako dowód dobrze wykonanego zadania. Większość czworonogów doceni każdy smaczek, ale warto zwrócić uwagę na zdrowe produkty.

Jak karmić psa?

Karma dla psa powinna odpowiadać jego indywidualnym potrzebom żywieniowym. Twój pupil potrzebuje wachlarza składników odżywczych w różnych ilościach. Pamiętaj, że szczeniaka powinieneś karmić inaczej niż dorosłego psa. Przeczytaj również: Jedzenie dla psa - jak prawidłowo żywić pupila?

Jeżeli u Twojego psiaka zdiagnozowano alergię pokarmową na zboża, poszukaj bezzbożowej, suchej karmy. Dzięki temu masz pewność, że nie nasili objawów. Wysokiej jakości podroby i wnętrzności są bardzo pożywne, dlatego możesz je znaleźć w karmie dla psa.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%