Zamknij
REKLAMA

Kupujesz fotele biurowe? Zwróć uwagę na te elementy!

19:26, 26.04.2021 | Materiał partnera

Dobre fotele biurowe to tak naprawdę nie tylko wygoda oraz komfort pracy, ale także zdrowe plecy. Sprawdźmy, które fotele biurowe okażą się strzałem w dziesiątkę.

Fotele biurowe: jakość odpowiednia do ceny

Wiadomo, że zarówno dla firm, jak i także dla użytkowników indywidualnych liczy się cena. Jednak doświadczenie nas uczy, że kupując fotele biurowe do pracy po prostu nie warto oszczędzać przesadnie. Dobry mebel, który jest dopasowany do potrzeb, z pewnością służył nam będzie latami, a jeśli sporo czasu spędzamy przy biurku to poprzez jego zły wybór możemy się nabawić poważnego bólu kręgosłupa. Wiemy doskonale, że najtańsze fotele biurowe kupimy już za kilkadziesiąt złotych. Jednak meble z tejże półki nie będą miały za wielu regulacji. Ceny biurowych modeli nawet sięgają dwóch do czterech tysięcy złotych. Przy zakupach jednak nie wolno nam się sugerować jedynie cenę, a tak naprawdę liczbą regulacji, dzięki którym dostosować można fotel biurowy do swoich własnych preferencji, ale i na materiał, z którego został zrobiony. Im tworzywo bardziej oddycha i im więcej posiada otworów wentylacyjnych, tym znacznie mniej się pocimy podczas bardzo długich godzin spędzonych biurku.

Dobry design w Twoim biurze

Doskonale wiemy, że chcemy, aby nasze biuro zostało pięknie urządzone. Nikogo to nie dziwi. W designerskim pomieszczeniu nawet lepiej się pracuje. Jak najbardziej na rynku znajdziemy designerskie fotele biurowe. Jednak to nie wygląd powinien być stawiany na pierwszym miejscu, a jakość fotela i poszczególne parametry i funkcje, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na wysokość. Odpowiednia wysokość oraz także możliwość jej regulacji jest jednym z podstawowych parametrów, które się powinno wziąć pod uwagę przy zakupie foteli biurowych. Wysokość fotela biurowego w ten sposób powinna być ustawiona, aby stopy się opierały wygodnie na podłodze, a kolana były zgięte pod kątem około dziewięćdziesięciu stopni.

Kolejny element to podłokietniki. Są one doceniane przez osoby, które sporo piszą siedząc przy biuro. Koniecznie powinny one być regulowane. Podłokietniki w biurowych fotelach zapewniać powinny podparcie w każdym momencie, a nie tylko podczas samego odpoczynku. Nie powinny także rozstawione być zbyt szeroko, ani też zbyt wąsko.

Warto skupić się na oparciu. Oparcie fotela powinno być ustawione w odchyleniu wynoszącym od kilku do kilkunastu stopni w kierunku podłogi. Oparcie dobre odciąży nasz kręgosłup oraz pozwala się oprzeć dosłownie w każdym momencie. Powinno być także wyprofilowane bezpośrednio do kształtu kręgosłupa. Oparcie biurowego fotela powinno także mieć lędźwiowe podparcie, które dostosować można do wymagań użytkownika. Jeśli się opierając na fotelu biurowym pochylamy się mocno do przodu, jest ono za głębokie i powodować może bóle pleców.

Wiele foteli biurowych, szczególnie tych o kształcie klasycznych, nie posiada zagłówka w ogóle. Warto rozważyć jednak model, który jest wyposażony w niego. Zagłówek przede wszystkim doceniają osoby, które podczas pracy dużo rozmawiają przez telefon. Zagłówek pozwala na oparcie głowy podczas rozmowy oraz odciążyć sam odcinek szyjny kręgosłupa. Zagłówek biurowego fotela także powinien być regulowany.

Znaczna większość foteli biurowych wyposażona jest w kółka. Wybierając fotel odpowiedni warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są. Jeśli biurowy fotel ma stać na terakocie czy też na panelach, lepiej wybrać takie wykonane z miękkiego materiału. Dzięki temu fotele biurowe będą stały stabilnie i będzie go można bardzo łatwo przesuwać.

Nowoczesne fotele biurowe

Na rynku znajdziemy mnóstwo ciekawych foteli biurowych. Wśród nich znajdziemy zarówno klasyczne fotele biurowe, jak i także ich przeciwieństwa, a więc nowoczesne fotele biurowe. Nowoczesne fotele biurowe obecnie są najbardziej popularne. Nie da się ukryć, że klasyczne fotele biurowe w nowoczesnych biurowcach wyglądałyby nieco dziwnie. Design musi być spójny.

Jednak obojętnie czy stawiamy na nowoczesne fotele biurowe czy też klasyczne fotele biurowe, powinniśmy sprawdzać wszelkie parametry. Powyższe parametry to wszystko to na co powinniśmy zwracać uwagę. Jeśli ocenimy wszelkie parametry jako jak najbardziej w porządku, to możemy wybrać taki fotel, który z wyglądu podoba nam się najbardziej.

Na sam koniec pragniemy jeszcze raz zaznaczyć, aby nie oszczędzać na fotelach biurowych. Chodzi tutaj o nasz komfort pracy, jak i także o nasze zdrowie, a ono jest najważniejsze.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%