Zamknij
REKLAMA

Jak dobrze wybrać koszulki biegowe

15:00, 26.04.2021 | Materiał partnera

Wiosną i latem coraz chętniej uprawiamy sport na świeżym powietrzu, zwłaszcza w dobie pandemii, gdy wiele siłowni zostało zamkniętych, aktywność fizyczna na dworze zyskuje coraz większą popularność. Warto jednak zwrócić uwagę, by podchodzić do tego w sposób odpowiedzialny i przemyślany.

Koszulki biegowe i inne akcesoria dla biegaczy

Aby bieganie było jak najbardziej efektywne i by uniknąć zbędnych kontuzji dobrze jest zaopatrzyć się w szczególne akcesoria.

  • sportowy zegarek - to istotny gadżet dla sportowca, szczególnie gdy chcemy monitorować nasze postępy w treningach. Taki sprzęt mierzy tętno, liczbę kroków, ilość spalonych kalorii, czas treningu, te bardziej zaawansowane mają gps więc pokazują trasę biegu.
  • miejsce na telefon i wodę - w zależności od preferencji biegacze stawiają tu na specjalne, nieduże plecaki lub nerki. Właściwie dobrane nie krępują ruchów, nie przeszkadzają, a wszelkie niezbędne przedmioty mamy wciąż przy sobie.
  • buty do biegania- jest to jeden z najważniejszych gadżetów wspomagających trening. To od nich zależy nasz komfort podczas treningu oraz zminimalizowanie ryzyka nieprzyjemnych kontuzji. Buty dobiera się odpowiednio do rozmiaru stopy, nie mogę być zbyt luźne ani uciskać w żadnym punkcie, pod uwagę trzeba wziąć też jak intensywne mają być nasze treningi i na jakich nawierzchniach mają się odbywać. W przypadku zakupu butów dobrze jest skorzystać z porad ekspertów, którzy zwrócą uwagę również na takie detale jak sposób w jaki układamy stopy
  • koszulki biegowe - wykonuje się je z wysokiej jakości materiałów, tak, aby chroniła przed podrażnieniami oraz pomagała utrzymać suchą skórę, nawet w trakcie bardzo intensywnego biegu.

 

Jak i gdzie dobierać koszulki biegowe

Koszulki biegowe mają za zadanie odprowadzanie wilgoci oraz ochronę przed niską oraz wysoką temperaturą i wiatrem. Powinny być dopasowane do ciała biegacza, ale nie krępować jego ruchów, i wytrzymałe na przetarcia, a także bezszwowe, by nie powodowały podrażnień w trakcie treningu. Warto dopasować też odpowiednio koszulki biegowe do panującej pory roku.

Wybierając koszulki biegowe można je spersonalizować, co oferują wybrani producenci. Sklep 123koszulki.pl oferuje swoim klientom indywidualne projekty na wysokiej jakości materiałach, co uczyni strój nie tylko praktycznym ale też wyjątkowym.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%