Zamknij
REKLAMA

Jak ubierać niemowlaka zimą? Praktyczne porady

14:04, 02.11.2020 | Materiał partnera

Zima zbliża się wielkimi krokami, na dworze coraz chłodniej. Pojawia się również niebezpieczny, szczególnie dla maluchów - wiatr. To czas, by zacząć wyciąganie z szafy jesienno-zimowych ubrań. Jesienią i zimą nie warto rezygnować ze spacerów i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Warto jednak zabezpieczyć malucha przed wychłodzeniem za pomocą właściwych ubrań. Jak ubierać malucha jesienią i zimą? Podpowiadamy.

Aby dziecko nie uległo wychłodzeniu, należy odpowiednio je ubierać. To właśnie pytanie dotyczące zimowych i jesiennych spacerów są najczęstsze w przypadku młodych rodziców. Większość zastanawia się, jak ubrać malucha na zimowy spacer? Co zabrać ze sobą do wózka? Jakie elementy stroju są wręcz obowiązkowe w przypadku najmniejszych dzieci? 

Zimowe spacery – postaw na właściwe ubranka

Codzienne spacery z dzieckiem to z pewnością inwestycja w jego zdrowie. Regularne wyprawy mogą wzmacniać układ odpornościowy, zmniejszać skłonności do infekcji i poprawiać krążenie, apetyt i wpływać na zdrowy sen. Warto więc regularnie wychodzić z maluchem na spacery.

Podczas spacerów niezwykle istotne jest właściwe ubieranie niemowlaka. Mamy często tak bardzo boją się o dziecko, że ubierają je zbyt grubo, co w efekcie prowadzić może do przegrzania malucha. Jak więc ubierać dziecko zimą i jesienią? By uniknąć przegrzania najlepiej ubierać dziecko na cebulkę, dzięki czemu w razie potrzeby będzie można zdjąć jedną z warstw. Małe dziecko, które znajduje się w wózku powinno mieć o jedną warstwę ubrań więcej, ponieważ pozostaje ono nieruchome lub po prostu śpi w czasie spaceru.

Jak sprawdzić, czy dziecku nie jest za gorąco? Podczas spaceru łatwo to sprawdzić, sięgając pod ubranko i dotykając skóry malucha. Skóra na karku dziecka powinna być sucha i ciepła. Jeśli zauważymy, że jest wilgotna – oznacza to, że dziecku jest za gorąco, jeśli zaś chłodna - za zimno.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas spacerów z niemowlakiem? O odpowiedniej ochronie. Przed spacerem warto pamiętać o natłuszczeniu skóry dziecka i ust specjalnym kremem ochronnym. Krem zimowy dla dzieci jest to preparat specjalnie przygotowany dla maluchów i ich delikatnej skóry. Tworzy on na skórze dziecka niezbędną warstwę ochronną, a dzięki filtrom przeciwsłonecznym chroni również przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Warto więc mieć pod ręką krem ochronny, by w każdej chwili móc zabezpieczyć wrażliwą skórę malucha.

Dziś warto również pamiętać o ochronie nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Mowa tu nie tylko o lekach i suplementach, ale również o ochronie przed wirusami. Jeśli wybierasz się na spacer ze starszym dzieckiem pamiętaj, aby zabrać ze sobą maseczki bawełniane i maseczki dla dzieci

Jak ubierać dziecko na spacer?

O czym jeszcze pamiętać idąc na spacer z maluchem? Wbrew ogólnym przekonaniom wielu młodych rodziców buty dla dzieci są konieczne. Noworodkom nie warto jednak zakładać butów ze skóry i z usztywniaczami. Buty dla dziecka do wózka powinny być przede wszystkim ciepłe. Najlepiej wybrać model, który posiada ekologiczne wypełnienie, które zapewni ciepło dziecięcym stopom i nie będzie powodować pocenia.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA