Zamknij
REKLAMA

Jaką szkołę rysunku i malarstwa z Wrocławia wybrać?

14:20, 05.10.2020 | Materiał partnera

Ekspresji siebie można dokonać na wiele sposobów. Jednym z najlepszych z nich jest zanurzenie się w sztuce. Nie chodzi jednak jedynie o bierne przyglądanie się jej, ale o aktywny udział w procesie tworzenia, co oprócz rozwoju stanowi również doskonały sposób na wykorzystanie czasu wolnego i odkrycie nowego hobby. Takim hobby może stać się rysunek, a miejscem, które zapewni warunki do jego doskonalenia, wrocławska szkoła Awangarda.

Awangarda - o szkole słów kilka

Wrocławska szkoła rysunku Awangarda to nie jest miejsce, które wspominamy z lat młodości, myśląc przy tym o obowiązkach i trudnych testach. To szkoła skierowana dla każdego niezależnie od wieku, kto chce spróbować swoich sił w rysunku czy w malarstwie i zapewnić sobie przy tym niemałą rozrywkę, produktywnie wykorzystując swój wolny czas. To, co zdecydowanie wyróżnia tę szkołę, to kompleksowe podejście do potrzeb każdego kursanta. Temu przyświecać mogą przecież różne cele, które chce osiągnąć. Dlatego może on nie tylko rozpocząć kurs w dowolnym momencie, ale otrzymuje też zupełnie zindywidualizowany zestaw zajęć i poruszanej tematyki, szyty na miarę jego oczekiwań.

Kursanci mają możliwość doskonalenia swojego rysunkowego warsztatu zarówno w przypadku, kiedy są zwykłymi hobbystami lub dopiero odkrywają nowe pasje, ale również wtedy, kiedy myślą o wymarzonych studiach, na których wysokie umiejętności rysunku to podstawa. Brak wypracowanego warsztatu rysunkowego uniemożliwia podjęcie upatrzonego kierunku, takiego jak architektura czy grafika. Szkoła dostosowuje program nauczania do danego ucznia i jego poziomu, a tematy zajęć dobiera patrząc przez pryzmat celów i marzeń konkretnej osoby. Kiedy w grę wchodzi czas, bogate 10-letnie doświadczenie w nauczaniu, pozwoliło tak określić program nauczania, by zapewnić swoim kursantom szybkie efekty kształcenia. Efekty te, potwierdzone są licznymi poleceniami i zapisami kursantów z wielu miast Województwa Dolnośląskiego, nie tylko z samego Wrocławia, którzy oprócz indywidualnego podejścia do każdego z nich, cenią sobie prowadzenie zajęć w małych grupach, pozwalających nauczycielom lepiej wsłuchać się w potrzeby jednostki.

Podstawą jest wybór

Awangarda to przede wszystkim szeroki wybór. Szkoła dostosowana jest do potrzeb ludzi interesujących się sztuką, oczekujących rozwoju w różnorodnych kierunkach. Z myślą o wszystkich tych osobach, szkoła oferuje kursy przeznaczone dla różnych grup odbiorców. Otwartość na potrzeby każdego zainteresowanego rysunkiem czy malarstwem, pozwoliła wyróżnić 7 kursów.

Celując w potrzeby najmłodszych artystów powstał Kurs Hobby dla dzieci, który z racji wieku podopiecznych, skupiony jest na nauce przez dobrą zabawę i pomocy dziecku w odkrywaniu świata przez rysunek.

Odpowiednikiem kursu dla dzieci jest Kurs Hobby skierowany do osób starszych, które również traktują malowanie jako przerwę od codzienności i chwilę rekreacji. Pozwoli on poznać podstawowe techniki wykorzystywane w rysunku i malarstwie, a w przypadku osób szczególnie zainteresowanych technikami wykorzystującymi farby akwarelowe, najlepiej sprawdzi się z kolei hobbystyczny kurs  malarstwa Akwarela.

Zajęcia z rysunku mogą odbywać tu również osoby stawiające na profesjonalizm - kandydaci do Liceum Plastycznego czy Klasy Architektonicznej. Odpowiednio ułożony program pomaga kursantom w rekrutacji do wspomnianych klas oraz dalszym rozwoju, nakierowanym na kontynuację rysunkowej przygody na studiach.

Dla przyszłych studentów kierunków związanych z rysunkiem i malarstwem również znajdzie się miejsce. Szkoła oferuje tu dwa podejścia. Pierwszym z nich jest dedykowany system, przygotowujący uczniów do podjęcia studiów na kierunku Architektura. Drugim jest kurs ASP (Akademia Sztuk Pięknych). Zapisując się na ten kurs, uczniowie mogą liczyć na kompleksowe podejście w przygotowaniu do każdego kierunku, który wymaga rysunku albo w rekrutacji, albo w trakcie trwania studiów, do których należy grafika, wzornictwo, ceramika, ilustracja, malarstwo, sztuka mediów, architektura wnętrz czy animacja.

Dla kogo jest Awangarda?

Awangarda to wiodąca szkoła rysunku we Wrocławiu. Opinie kursantów wskazują, że oferta szkoły jest skierowana do każdej osoby zainteresowanej rysunkiem i malarstwem, która szczególną uwagę zwraca na atmosferę panującą w czasie zajęć i pracę w niewielkich grupach. Wszystko to w połączeniu z doświadczeniem i podejściem nauczycieli sprawia, że efekty pracy pojawiają się szybko, a każde zajęcia to oprócz doskonalenia swojego artystycznego "ja", również świetna zabawa. Niezależnie od tego czy głównym zainteresowaniem ucznia jest rysunek techniczny czy pejzaż, zajęcia we wrocławskiej szkole rysunku sprawią, że każda kolejna praca będzie sprawiać twórcy coraz więcej przyjemności, ciesząc wzrastającą estetyką.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA