Zamknij
REKLAMA

Nowoczesna łazienka - jak zaplanować remont?

15:40, 02.10.2020 | Materiał partnera

Intensywna eksploatacja i wszechobecna wilgoć to powody, dla których łazienki często potrzebują solidnej renowacji. Popękane kafelki, grzyb na ścianach czy po prostu przestarzałe wnętrze - wszystkie te rzeczy mogą być dobrym powodem, by zafundować swojej łazience długo oczekiwaną metamorfozę. Jednak taki projekt nie musi być przykrym obowiązkiem. To także okazja na odkrycie wnętrza na nowo oraz na przyjrzenie się funkcjonującym trendom i rozwiązaniom. Remont to również powiew świeżości, który pozwoli ponownie poczuć się jak w nowym domu.

Zanim zabierzemy się za gruntowne przeróbki, przygotujmy solidny plan działania. Czasami dostępny czas i pieniądze pozwolą tylko na naprawę najbardziej palących problemów. Jeżeli z kolei planujemy szeroko zakrojone przedsięwzięcie, dobrze jest zorientować się w panujących trendach i rozwiązaniach, które ułatwią nam codzienność w nowym wnętrzu. Kiedy rozpisujemy plan działania nie można też zapominać o nieodzownym elemencie każdego remontu - porządkach. Jeśli wiemy, że w trakcie prac będziemy generowali dużo odpadów, warto pamiętać, że możemy wynająć kontenery na gruz i ułatwić sobie życie.

Wystrój wnętrza

 Kiedy wybieramy kolor i dodatki do naszej łazienki, najważniejsze kryterium, które musimy brać pod uwagę to rozmiar pomieszczenia. Te mniejsze dadzą nam mniej swobody w doborze barw, ponieważ użycie jasnych kolorów może okazać się konieczne do rozświetlenia wnętrza i zmniejszenia poczucia ciasnoty. W takim wypadku pomocne będą również lustra, które optycznie powiększą łazienkę.

Jeśli z kolei pracujemy na większym metrażu, otwiera nam to większe pole do manewru. Otrzymujemy możliwość swobodnego eksperymentowania z ciemniejszymi barwami, które pięknie kontrastują z bielą umywalek, wanien i pryszniców. Jeżeli jednak nie czujemy się na tyle odważnie, bezpiecznym standardem zarówno do większych, jak i mniejszych wnętrz będą jasne odcienie niebieskiego, koloru szczególnie modnego w 2020 roku.

Temat dodatków jest dużo bardziej skomplikowany, ale motywy roślinne, a nawet kwiaty doniczkowe to zawsze dobry pomysł. Roślinna zieleń dobrze dogaduje się z niemal każdym kolorem oraz pomaga odświeżyć wnętrze. Takie motywy ekologiczne świetnie wpisują się także w obecnie panujące trendy.

Nowoczesne rozwiązania

Postęp technologiczny jest dzisiaj ważną częścią naszego życia. Dyktuje rozwiązania, które wpływają na codzienność. Wiele z technologicznych nowinek ma szansę ułatwić nam rutynowe czynności - sprawić, że będą zdrowsze, przyjazne środowisku i prostsze. Jednym z takich „gadżetów” jest popularna przede wszystkim w bogatych krajach azjatyckich toaleta myjąca, tzw. „washlet”, będąca połączeniem toalety ze sterowanym elektronicznie bidetem. Takie urządzenie stanowi rozwiązanie bardziej higieniczne i ekologiczne.

Jeżeli łazienka służy nam także za strefę odpoczynku i relaksu, w której bierzemy długie, ciepłe kąpiele, warto pomyśleć także nad zagospodarowaniem miejsca na urządzenia elektroniczne. Telefony, tablety czy czytniki e-booków towarzyszą nam coraz częściej. Dobrze pomyśleć nad rozwiązaniami pozwalającymi na bezpieczne korzystanie z tych sprzętów, na przykład w wannie, i zamkniętymi pojemnikami, gdzie będziemy mogli je schować po użyciu.

Nieuniknione porządki

Niestety po każdym remoncie trzeba posprzątać. Wywóz odpadów nie jest pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o remoncie, ale jest jego naturalnym następstwem. Myśląc o tym problemie dobrze wiedzieć o istnieniu PSZOKu, czyli Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jest to miejsce, znajdujące się w każdej gminie, pozwalające na pozbycie się dowolnego rodzaju śmieci i odpadów, z którymi nie możemy sobie poradzić. Obowiązuje co prawda opłata za korzystanie z usług punktu, jednak miejsca te oferują zazwyczaj możliwość zutylizowania pozostałości po remoncie, do określonej objętości, za darmo.

Jeżeli jednak czeka nas wywóz gruzu lub innego rodzaju kłopotliwych i brudzących nasz samochód odpadów warto rozważyć skorzystanie z usług jednej z firm zajmujących się takimi rzeczami. Pozwoli nam to ściągnąć jeden problem z głowy w chaotycznym okresie, którym jest remont. Możemy także skorzystać z takich usług jak wynajem kontenerów czy rękawów zsypowych do zrzucania gruzu z wysokiego piętra. Ułatwi to cały proces i pozwoli ograniczyć bałagan powstający na miejscu.

Do renowacji łazienki dobrze więc podchodzić dobrze przygotowanym i z solidnym planem w głowie. Dzięki temu z łatwością zamienimy ją w pomieszczenie naszych marzeń.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA