Zamknij
REKLAMA

Jaka powinna być idealna farba do łazienki?

11:16, 20.07.2020 | materiały partnera

Wybierając kolor do łazienki, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, farba do łazienki musi być odporna na wilgoć. Warto też, aby była plamoodporna. Barwę staraj się dobierać natomiast tak, aby pasowała do armatury. Sprawdź i wybierz produkty, które spełniają te warunki!

W Dekoratorium znajdziesz kilka rodzajów farb przeznaczonych do malowania trudniejszych pomieszczeń, takich jak np. łazienka. Zobacz, czym się różnią.

Jakie są rodzaje farby do łazienki?

Wśród farb do łazienki w Dekoratorium ciekawą opcją jest Magnat Ceramic Kitchen&Bathroom oraz Magnat Creative Kitchen&Bathroom. Polecane są szczególnie do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów w miejscach, w których jest duże narażenie na zawilgocenia i kondensację pary wodnej. Wśród produktów do łazienki można wymienić też Magnat Grunt Lateksowy, czyli farbę, która stabilizuje malowane podłoże i wyrównuje jego niedoskonałości. Farba łazienkowa to także Magnat Zacieki Plamy, która doskonale izoluje wszelkie zabrudzenia pojawiające się w łazience. Sprawdź i wybierz swoją farbę do łazienki: https://www.dekoratorium.pl/Przeznaczenie/Rodzaj-pomieszczenia/Lazienka/c/b2c-lazienka.

Właściwości farb łazienkowych

Oba produkty z linii Magnat Kitchen&Bathroom wykazują właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że niejako „odpychają” wodę od pomalowanej powierzchni. To ważne, szczególnie w przypadku malowania łazienki. Obie tworzą powłoki odporne nie tylko na wilgoć, ale też rozwój grzybów czy pleśni. Co ciekawe, są też plamoodporne oraz można je dowolnie zmywać i szorować – nie tracą bowiem swoich właściwości. Również farba łazienkowa do zacieków i plam ma właściwości, które pozwalają używać jej z powodzeniem w łazience. Przede wszystkim, zabezpiecza przed rozwojem grzybów. Dodatkowo, zakrywa plamy po zaciekach wodnych, które często pojawiają się w łazience. Dzięki swoim parametrom polecana jest do najtrudniejszych plam i zabrudzeń.

Farba wodoodporna – zalety

Farba łazienkowa powinna wykazywać właściwości wodoodporne. Dlaczego? Ponieważ łazienka jest stale narażona na wysoką temperaturę, zbieranie się pary wodnej, a także bezpośredni kontakt z wodą. Farba wodoodporna jest w takim przypadku trwałym, skutecznym i elastycznym środkiem, który będzie chronił ściany przed zawilgoceniem. Warto pamiętać, że w łazience jest kilka newralgicznych miejsc, na które należy zwrócić uwagę i dobrze zabezpieczyć je przed wodą. Są to np. okolice wanny, prysznica czy nawet umywalki. Potrzebują one w pełni wodoszczelnej powłoki, dlatego warto używać tu tylko i wyłącznie farb stworzonych z myślą o łazienkach.

Wybierając kolor do łazienki należy pamiętać, że farba łazienkowa powinna być synonimem farby wodoodpornej. Nie kupuj zwykłych farb, które stworzone są do pomieszczeń mniej wymagających, ponieważ w tym przypadku się nie sprawdzą. Stawiaj na farby łazienkowe, które producent wzbogacił o kilka parametrów, niezbędnych w przestrzeniach narażonych na kondensację pary wodnej czy zachlapania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA