Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze listwy przypodłogowe - na jakie się zdecydować?

09:26, 25.03.2020 | materiały partnera

Można położyć na podłodze najdroższe panele czy drewniane deski sprowadzane z drugiego końca świata, a ściany pomalować farbą w przepięknym kolorze, a i tak mieszkanie nie będzie wyglądało na wykończone, jeżeli zabraknie jednego ważnego elementu, a mianowicie listew przypodłogowych. Jakie są rodzaje listew przypodłogowych i dlaczego warto je stosować?

1.   Najpopularniejsze rodzaje listew przypodłogowych

2.   Listwy przypodłogowe wykonane z drewna i MDF

3.   Listwy przypodłogowe PCV

Jesteś na etapie remontu mieszkania i zastanawiasz się, w jaki sposób dopieścić salon, by prezentował się jak z okładki pisma o wystroju wnętrz? Potrzebujesz porady w zakresie wyboru najlepszych listew przypodłogowych? Koniecznie sięgnij po ten tekst!

Najpopularniejsze rodzaje listew przypodłogowych

Listwy przypodłogowe montuje się z dwóch powodów. Po pierwsze, mają one niewątpliwy wymiar estetyczny. Dopiero po ich położeniu pomieszczenie wygląda na w pełni wykończone. Kolejna kwestia, to względy praktyczne. Często przez cały pokój trzeba poprowadzić okablowanie. Długi na kilka metrów kabli wijący się przez środek salonu - taki widok nie brzmi zbyt zachęcająco. Zdecydowanie lepiej jest ukryć go w listwie przypodłogowe. Jakie są najczęściej wybierane rodzaje listew przypodłogowych? Na szczególną uwagę zasługują produkty wykonane z drewna i MDF, a także listwy z PCV.

Listwy przypodłogowe wykonane z drewna i MDF

Drewniane listwy przypodłogowe to najlepsze rozwiązanie do pomieszczeń, w których zamontowano podłogi z drewna. Idealnie wpasują się zarówno w nowoczesny styl minimalistyczny, jak i ten bardziej tradycyjny - rustykalny. Kolejna możliwość to listwy MDF. Jest to bardzo popularny produkt, który można kupić w różnych kolorach i rozmiarach. Ogromny wybór produktów dostępny jest między innymi na stronie https://parkiet.pl/12-listwy-przypodlogowe-mdf. Przed zakupem warto dokładnie wymierzyć, ile metrów listew będzie trzeba zamontować. Listwy tego rodzaju można montować albo przy pomocy kleju, albo z wykorzystaniem specjalnych gwoździków.

Listwy przypodłogowe PCV

Dużą popularnością cieszą się także listwy przypodłogowe wykonane z PCV. Również w tym przypadku dostępna jest duża różnorodność kolorystyczna, choć szczególnym uznaniem klientów cieszą się listwy w kolorze białym, pasujące do nowoczesnych pomieszczeń. Dobrze jest także kupić zestaw montażowy składający się ze specjalnych łączników. W razie dylematu dotyczącego tego, jakie rodzaje listew przypodłogowych będą najlepsze, warto zasięgnąć porady specjalisty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone