Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto wybrać trenera personalnego i fizjoterapeutę w jednej osobie?

21:34, 19.03.2020 | Materiał partnera

Spora grupa osób korzysta z usług trenera personalnego. Są także tacy, którzy dbają o swoją kondycję pod bacznym okiem doświadczonego fizjoterapeuty. Czy warto połączyć doświadczenie dwóch specjalistów i współpracować z trenerem personalnym i fizjoterapeutą w jednej osobie?

Kim jest trener personalny?

Osoba ćwicząca w towarzystwie trenera personalnego to coraz częstszy widok w wielu profesjonalnych siłowniach. Czy warto przeznaczać środki finansowe na indywidualne sesję treningowe z instruktorem? Kim jest trener personalny i jaką korzyść przynoszą jego działania? Trener personalny to osoba, która posiada niezbędną wiedzę oraz doświadczenie umożliwiające przeprowadzenie efektywnego treningu fizycznego. Współpraca z takim trenerem poprzedzona jest szczegółowym wywiadem, który umożliwia obranie właściwego kierunku działania. Cele poszczególnych osób mogą być różne. Niektórzy pragną wymodelować sylwetkę, inni podejmują ćwiczenia w celu zwalczania dolegliwości bólowych, a jeszcze inni pragną pracować nad formą fizyczną niezbędną w zawodowym uprawianiu sportu. Umiejętny trener personalny pokieruje treningiem tak, by obrany cel został w jak najszybszym czasie osiągnięty.

Trener personalny – czy warto z nim ćwiczyć?

Żyjemy w czasach, w których informacje z każdej dziedziny są na wyciągnięcie ręki. Mamy bowiem możliwość czerpać nieograniczone pokłady wiedzy z Internetu. W związku z tym może pojawić się pytanie: jaki jest sens korzystania z pomocy zawodowych instruktorów, skoro dostęp do fachowej wiedzy jest obecnie tak łatwo dostępny? Odpowiedź jest prosta. Przyswojenie suchej wiedzy nie jest równoznaczne z osiągnięciem zamierzonego celu. Świadomość tego co mamy robić nie oznacza, że wiemy jak mamy to robić. Korzystanie z usług doświadczonego trenera jest zatem solidną ochroną przed marnotrawieniem cennego czasu na nieprzynoszące rezultatów ćwiczenia. Trener personalny sprawi, iż posiadana wiedza przyniesie oczekiwane efekty.

Fizjoterapeuta – dla kogo?

Rolą fizjoterapeuty jest niesienie pomocy w zakresie przywrócenia sprawności ruchowej, usuwanie uciążliwych dolegliwości układu ruchowego bądź zapobieganie rozwojowi kłopotliwych kontuzji i chorób. Specjalista ten dysponuje ogromną wiedzą z zakresu fizjologii, anatomii i biomechaniki człowieka. Fizjoterapeuci zatrudniani są przez placówki zdrowotne, hospicja, domy opieki społecznej, ośrodki sportowe a nawet siłownie i fitness kluby. Niejednokrotnie świadczą oni także usługi we własnych gabinetach lub prywatnych domach pacjentów. Pomocy owego specjalisty wymagają osoby z bólami stawów czy kręgosłupa, pacjenci z niedowładem kończyn bądź ich brakiem oraz sportowcy. Indywidualne sesję treningowe mają ogromną przewagę nad ćwiczeniami w grupie. Trener prowadzący zajęcia grupowe nie jest w stanie nadzorować każdego ruchu poszczególnych podopiecznych. Jest to jednak niezwykle istotne, gdyż błędnie wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do przeciążeń w danej części aparatu ruchowego a w ich następstwie do przykrych kontuzji.

Trener personalny i fizjoterapeuta w jednym – korzyści

Istnieją liczne korzyści przemawiające za tym, by korzystać z usług trenera personalnego i fizjoterapeuty w jednej osobie. Zalety te koncentrują się zwłaszcza na bezpieczeństwie. Każdy trening niesie ze sobą ryzyko kontuzji i przeciążeń. Fizjoterapeuta nie tylko zadba o dobór odpowiednich ćwiczeń oraz właściwą motywację ale także uchroni nas przed owymi kontuzjami, a w razie ich wystąpienia umożliwi szybki powrót do pełnej sprawności. Zaletą współpracy z trenerem posiadającym certyfikat fizjoterapeuty jest także możliwość czerpania z jego bogatej wiedzy i doświadczenia. Niektóre ćwiczenia nie są wskazane dla danej grupy wiekowej bądź osób z konkretnymi schorzeniami. Doświadczony fachowiec z pewnością dobierze program aktywności w pełni dostosowany do potrzeb i możliwości każdego podopiecznego. Wybierając trenera i fizjoterapeutę w jednej osobie, zaoszczędzimy czas i pieniądze oraz zadbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Artykuł powstał we współpracy z Adrianem Bugno - trenerem personalnym i fizjoterapeutą. Dowiedz się więcej na stronie adrianbugno.pl

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone