Zamknij
REKLAMA

Co powinniśmy wiedzieć o inwestowaniu w zagraniczne nieruchomości?

21:00, 25.02.2020 | Materiał partnera

Wiele osób w dzisiejszych czasach zastanawia się nad inwestycjami w nieruchomości poza naszym krajem. Nie jest to jednak łatwy temat. Przydadzą nam się konkretne informacje dotyczące samej oferty oraz szerzej - rynku nieruchomości w danym kraju. Na pewno chcielibyśmy wiedzieć, gdzie najlepiej inwestować swój kapitał oraz środki finansowe za granicą oraz gdzie uzyskamy największy zwrot z inwestycji.

Ceny nieruchomości na świecie

Okazuje się, że w jednych krajach opłaca się kupować nieruchomość, a w innych raczej nie. Cykl koniunkturalny, a co za tym idzie także ceny poszczególnych nieruchomości w różnych krajach znacząco się od siebie różnią.

Nadal możemy kupić np. nieruchomości w Hiszpanii w dość atrakcyjnej cenie, ale też możemy trafić na relatywnie drogie domy chociażby na wyspach hiszpańskich. Wszystko jest więc zależne zarówno od rodzaju nieruchomości, jak i od jej lokalizacji. Dużą popularnością, ale jednocześnie wyższą ceną charakteryzują się nieruchomości w pobliżu pięknych zatok, plaż oraz morza. Im dalej od tego typu miejsc, tym nieruchomość jest tańsza. Musimy jednak pamiętać, że dobrze położna nieruchomość znacznie zwiększa szanse jej wynajęcia w dobrej cenie, co w oczywisty sposób skróci czas, po którym poniesione koszty nam się zwrócą. Jeśli nieruchomość ma dodatkowo własny basen lub przynajmniej dostęp do basenu w pobliżu, na pewno będzie się cieszyła większym zainteresowaniem turystów.

Hiszpania od wielu lat wyróżnia się w statystkach jako państwo, w którym warto zainwestować w dom lub apartament. Okazuje się, że wysoka pozycja tego rynku nie dotyczy tylko Europy, ale także rankingów światowych. Widać to chociażby w zimowych miesiącach w Hiszpanii, gdzie w niektórych miejscowościach zaobserwować można więcej obcokrajowców niż rdzennych Hiszpanów. Do miejsc, w których najchętniej inwestorzy kupują nieruchomości, należą m.in. Costa del Sol oraz Costa Blanca.

Nieruchomości na sprzedaż można szukać w sieci, ale oczywiście najlepiej zobaczyć je „na żywo” i dokładnie sprawdzić ich lokalizację. Jest to zbyt dużo inwestycja, aby pochopnie podjąć decyzję. Dokładna analiza powinna nas ustrzec przed popełnieniem kosztownego błędu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone