Zamknij

Jakie ubezpieczenie komunikacyjne warto wykupić?

07:29, 26.11.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:29, 26.11.2018

Jesteś zobowiązany do wykupienia tylko jednego rodzaju ubezpieczenia komunikacyjnego: OC. Nie oznacza to, że reszta wariantów to nieprzydatne dodatki służące jedynie wyłudzeniu Twoich ciężko zarobionych pieniędzy. Wręcz przeciwnie, każda z dodatkowych polis chroni Cię przed nieprzewidzianymi sytuacjami, których rozwiązanie wiązałoby się z poniesieniem sporych wydatków. Przeczytaj o dodatkowych polisach i wybierz odpowiednią dla Ciebie!

Autocasco – co to za polisa?

Poszukując dodatkowych polis komunikacyjnych, zapewne najczęściej natkniesz się właśnie na autocasco (AC). To ubezpieczenie, które ma zastosowanie nie do ludzi, ale pojazdów. Chroni konkretny samochód – ten, dla którego zostało wykupione – w przypadku szkód wyrządzonych w stłuczce, której winowajcą jesteś Ty, ale również sytuacji takich jak kradzież, wandalizm, działanie żywiołów (ogień, woda – w tym śnieg i grad – wichura).

Autocasco oferowane jest w różnych pakietach (pełnych i niepełnych), ma zróżnicowane zakresy (w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym może mieć inne) oraz odznacza się konkurencyjnymi cenami. Czasem trudno porównać dwie oferty, z racji iż nie mają podobnego zakresu. Wybierając AC, koniecznie czytaj informacje umieszczone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczyciela (OWU) i sprawdzaj, jaka ochrona rzeczywiście jest Ci potrzeba, a jaka to zbytek.

Jeśli jesteś posiadaczem starego pojazdu mechanicznego lub z innego powodu nie chcesz wykupić pełnego (i droższego) AC, sprawdź zakres minicasco. Jest to polisa podobna od autocasco, ale nieco uszczuplona. Może nie mieć zastosowania np. w sytuacji, gdy do wypadku dojdzie z Twojej winy.

NNW – czym się charakteryzuje?

Chcesz ochronić nie tylko samochód, ale również – lub przede wszystkim – pasażerów? Możesz tego dokonać, poszerzając OC o ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Wówczas chroniony jesteś i Ty jako kierowca, i ludzie przez Ciebie przewożeni. Ochrona przysługuje Wam podczas przemieszczania się po drogach, wsiadania i wysiadania z auta, załadunku i rozładunku, postoju, parkowania czy naprawiania pojazdu w czasie podróży.

Jeśli doznałeś szkód w wyniku następstw zawału serca, udaru mózgu bądź pobytu w szpitalu, przysługuje Ci odszkodowanie. Pieniądze uzyskasz też w razie inwalidztwa i śmierci.

Podróżujesz autem z rodziną? Przewodzisz dzieci? A może jesteś jedyną osobą utrzymującą dom? NNW bez wątpienia Ci się przyda. Dowiedz się o nim więcej: https://kioskpolis.pl/ubezpieczenie-komunikacyjne-nnw-opcja-czy-koniecznosc/

Assistance – co daje takie ubezpieczenie?

Jeżeli przemawia do Ciebie idea dodatkowej ochrony dla osób podróżujących autem, zwróć uwagę również na polisę assistance. Wykupując ją, zapewniasz sobie pomoc różnego rodzaju, np. serwisową, informacyjną, medyczną czy prawną.

Polisa dzieli się na kilka obszarów, choć nie zawsze będziesz mógł skorzystać ze wszystkich – wszystko zależy od pakietu. Obszary te to: rodzinny, domowy, samochodowy, zdrowotny, podróżniczy. Ochrona przysługuje Ci w kraju oraz za granicą (również w zależności od pakietu). Jeśli samochód będzie wymagał odholowania do warsztatu lub znajdziesz się z trudnej sytuacji zdrowotnej, otrzymasz pomoc w ramach pakietu assistance. Pamiętaj: przestudiuj uważnie OWU!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%