Zamknij
REKLAMA

Szyna relaksacyjna na zęby – jak i kiedy stosować?

14.54, 21.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.54, 21.11.2022

Jeżeli zmagasz się z niespokojnym snem, a rano budzisz się z obolałą szczęką, to znak, że najprawdopodobniej cierpisz na bruksizm, czyli mimowolne, niekontrolowane zaciskanie mięśni żuchwy oraz zgrzytanie zębami. Jest to coraz częstsza przypadłość, jednak da się ją przezwyciężyć. Odpowiednim produktem dla Ciebie będzie szyna relaksacyjna na zęby. Podpowiemy Ci w jaki sposób z niej korzystać.

Czym jest szyna relaksacyjna?

W sklepie Domowy Stomatolog znajdziesz produkt, który jest rekomendowany osobom, które zmagają się z nocnym zgrzytaniem zębów. Dzięki używaniu szyny relaksacyjnej możemy odizolować górny łuk zębowy od dolnego, a – co za tym idzie – powstrzymać nieprzyjemny dźwięk pocierania o siebie zębów oraz zniwelować ryzyko niszczenia naszych zębów. Szyna relaksacyjna na zęby jest produktem całkowicie bezpiecznym, nie ma ryzyka, że w czasie snu połkniemy ją, lub też jej kawałki trafią do naszego przełyku. Dzięki specjalnej budowie jest ona wyprofilowana w taki sposób, że przylega dokładnie do naszych zębów, nie przemieszcza się w jamie ustnej, a jej noszenie jest naprawdę komfortowe.

Czy szyna relaksacyjna powinna być zakładana jedynie w czasie snu?

Niekoniecznie, możemy używać szyny relaksacyjnej także w okresie wzmożonego stresu. Jest ona praktycznie niewidoczna, a także bardzo wygodna. Możemy w niej swobodnie mówić, co sprawia, że nadaje się ona także do użycia w innych miejscach, na przykład w pracy. W naszym sklepie internetowym domowystomatolog.pl znajdziesz produkty, które są wykonane z tworzywa termoformowalnego, czyli z odpowiednio przystosowanego żelu, który w kontakcie z ciepłą wodą może zmieniać swój kształt. Dzięki temu z łatwością dopasujesz zakupiony u nas produkt do linii swojej żuchwy nawet w domowych warunkach. Każda z szyn, które oferujemy ma także instrukcję obsługi, która pomoże Ci samodzielnie dopasować ją do swoich potrzeb bez użycia profesjonalnego sprzętu. Co więcej, produkt ten kosztuje znacznie taniej niż szyna wykonana przez technika stomatologicznego, a daje ten sam efekt!

W czym pomaga używanie szyny relaksacyjnej?

Szyna relaksacyjna na zęby jest produktem, który stosuje się przede wszystkim u osób, cierpiących na zgrzytanie zębami. Dzięki ochronie zębów niweluje proces ścierania szkliwa, a także zapobiega takich chorobom jak zapalenie dziąseł. Szkliwo naszych zębów jest więc bardziej odporna na pękanie, a co za tym idzie, przynosi pełen komfort użytkownikowi szyny. W trakcie nocy, przy stosowaniu szyny relaksacyjnej, nacisk w jamie ustnej jest mniejszy, co daje również większy komfort wypoczynku. Jeżeli więc zmagasz się z problemem bruksizmu, albo też w Twoim życiu pojawił się bardziej stresujący okres, a masz skłonności do zgrzytania zębami, możesz w łatwy sposób temu zapobiec, korzystając z nakładek żelowych, które idealnie dopasują się do Twoich zębów, przynosząc Ci ulgę. Szyny relaksacyjne mają też jeszcze jeden, bardzo istotny walor – dzięki nim eliminujemy nieprzyjemny odgłos pocierania o siebie zębów, który może przeszkadzać naszemu partnerowi w trakcie snu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%