Zamknij
REKLAMA

Wiemy kto wygra Mundial w Katarze!

00.00, 14.11.2022 materiał partnera

Super komputer BCA Research przewidział wyniki tegorocznych Mistrzostw Świata. Dzięki niemu wiemy, komu najprawdopodobniej przypadnie tytuł i korona.

Mistrzostwo świata w Katarze, według wyliczeń komputerowych, przypadnie Argentynie. Superkomputer BCA Research wyliczył, że w finale mistrzostwa świata FIFA 2022 w Katarze zmierzy się Argentyna Lionela Messiego i Portugalia Cristiano Ronaldo, a trofeum wygra właśnie „Albiceleste”.

Jak wyglądać będzie runda finałowa?

Super komputer, przewidział nie tylko samo zwycięstwo, ale także resztę wyników:

 • Argentyna i Lion Messi zmierzą się w finale z Portugalią Cristiano Ronaldo,
 • Argentyna w finale pokona Portugalię w rzutach karnych
 • Anglia zostanie wyeliminowana w półfinale.
 • Francja natomiast nie będzie miała szansy na obronę korony i opuści turniej w systemie pucharowym

Według prognozy reprezentacja Argentyna w meczu finałowym pokona w rzutach karnych reprezentację Portugalii, która wcześniej w półfinale wyeliminuje reprezentację Anglii.

Na jakiej podstawie zostało wyliczone takie prawdopodobieństwo?

Badanie BCA Research opierało się na statystykach piłkarzy z poszczególnych meczów, (według EA Sport FIFA), a także przeliczeniu wyników 192 meczów fazy grupowej i 64 w rundach playoff, rozegranych na mistrzostwach świata w latach 2006, 2010, 2014 i 2018.

Według statystyk, które brano pod uwagę, Argentyna wygrała cztery z pięciu serii rzutów karnych, zdobywając 77-procentowy wskaźnik sukcesu. Tymczasem Portugalia miała tylko jedną serię rzutów karnych przeciwko Anglii w 2006 roku, strzelając trzy z pięciu prób, aby uzyskać 60-procentowy wskaźnik sukcesu.

Kogo typują polscy bukmacherzy?

Wydaje się mało prawdopodobne aby wynik badania znacząco wpłynął na kursy bukmacherskie, ale z pewnością może mieć wpływ na najchętniej typowane przez Polaków kupony. Bukmacherzy w Polsce — obecnie są to 23 firmy bukmacherskie, działające na podstawie licencji — są bardziej rozbieżni w przewidywaniach, kursy na wygraną poszczególnych krajów nie wskazują jednoznacznie na zwycięzcę. Typowanych do zwycięstwa jest kilka krajów, które zebraliśmy w zestawieniu poniżej:

Kto jest najczęściej typowany przez polskich bukmacherów?

 1. Brazylia – bukmacherzy przewidują, że to główny faworyt do zwycięstwa.
 2. Argentyna – triumfatorzy ostatniego turnieju Copa America, są drugim najczęściej typowanym faworytem
 3. Hiszpania – mimo ostatnich porażek, wciąż bywa wymieniania wśród potencjalnych zwycięzców.
 4. Francja – posiadają silny skład i szanse na powtórzenie sukcesu sprzed 4 lat.
 5. Anglia – to mocny team, który będzie groźny dla każdego przeciwnika.
 6. Niemcy – wydaje się, że Niemcy nie są obecnie na tyle silni, żeby wygrać MŚ, ale z pewnością łatwo się nie poddadzą.
 7. Belgia – na pewno jest to jeden z czarnych koni turnieju. Zwycięstwo Belgii może być świetnym typem.
 8. Polska – oczywiście to raczej żart niż typowany faworyt. Niestety Polska drużyna nie jest brana pod uwagę w zestawieniu najbardziej prawdopodobnych zwycięzców, ale bukmacherzy dają nam szansę na wyjście z grupy C do 1/8 finału, gdzie najprawdopodobniej spotkamy się z Francją. Przewidywany wynik tego spotkania raczej nie pozostawia złudzeń.

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada 2022. Pierwszego dnia turnieju rozegrane zostaną trzy spotkania. Oficjalna ceremonia otwarcia nastąpi zaś przed spotkaniem, w którym Katar zmierzy się z Ekwadorem. Finał będzie miał miejsce 18 grudnia na stadionie w Lusajl. W turnieju zmierzą się trzydzieści dwie drużyny z całego świata.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%