Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić specjalne buty do squasha? Jakie buty do squasha wybrać?

11.16, 03.10.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 11.17, 03.10.2022

Jeśli lubisz grać w squasha i chcesz czerpać maksymalną radość z uprawiania tej dyscypliny wyposaż się w odpowiednie buty! Dlaczego? Squash angażuje wszystkie partie mięśniowe, wymaga refleksu i koordynacji ruchowej. Może się wydawać, że podczas meczu zmęczeniu ulegają głównie dłonie i ramiona, ale nie tylko! Wysiłkowi “poddane są” również stopy dlatego dobór odpowiednich butów to konieczność! Jeśli szukasz odpowiednich dla siebie - przeczytaj, jakimi parametrami powinniśmy się kierować, aby wybrać najlepszą dla siebie parę!

Buty do squasha powinny cechować się wytrzymałością, zapewniać stopie przyczepność, amortyzację i stabilność. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę fakt, że to, co dzieje się na korcie to szybkość i niespodziewane zwroty akcji!

Stopy w trakcie gry poddawane są dużym obciążeniom - zwróć uwagę na to czy zostały wykonane z wytrzymałego; oddychającego materiału, który dodatkowo zapewni Ci dobrą wentylację. Co dalej? Amortyzacja. Dobra podeszwa powinna chronić stopę przed urazami i kontuzjami. Stopień amortyzacji warto dobrać na podstawie własnych preferencji. Istnieją modele z niskim poziomem amortyzacji - sprawdzą się głównie dla osób stawiających na dynamikę. Z kolei modele najbardziej amortyzowane to oferta dla osób poszukujących komfortu i dodatkowej ochrony. Niestety im większy poziom amortyzacji, tym waga buta się zwiększa. Aktualnie producenci butów sportowych prześcigają się w wyrafinowanych systemach amortyzacji. Wśród najbardziej znanych na pewno warto wymienić Adidas Boost, przypominający styropian materiał o bardzo wysokiej sprężystości; ASICS Gel - inserty żelowe umieszczone w newralgicznych miejscach pod stopą czy Mizuno Wave - przypominający falę element pod piętą, który nie tylko amortyzuje ale take oddaję energię.

Przyczepność - antypoślizgowa podeszwa, która minimalizuje ryzyko kontuzji w trakcie szybkiej rozgrywki; powinna być również oznaczona jako “non marking”, abyśmy nie pozostawiali na parkiecie czarnych śladów naszej obecności. W profesjonalnych butach do squasha podeszwa jest szersza niz w standardowych modelach sportowych, dzięki czemu uzyskujemy dodatkową stabilność.

Kolejny aspekt: buty do gry w squasha to buty lekkie i dobrze dopasowane do stopy - zbyt luźne lub za ciasne - stwarzają ryzyko kontuzji oraz mogą sprawić, że nasza gra nie będzie tak dobra, jak powinna! A przecież o to tutaj biega! Pamiętajmy, że buty do gry w squasha to buty do zadań specjalnych! 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%